Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ и Русия обсъдиха военните си доктрини: ядрени арсенали и ПРО · Руски съд удължи с 3 месеца ареста на 24-те пленени украински моряци (Обновена) · Борисов е декларирал състояние от 271 475 лв. · САЩ са готови да преговарят с Иран без предварителни условия · Путин опрости процедурата за получаване на гражданство за украинци · ООН: Унгария да не държи децата - бежанци в затвори ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 18 Юли 2019, 01:30
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Су-25 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 68 [1015 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 66, 67, 68 Следваща
Автор Съобщение
hotblooded

Местожителство: гр.Бургас

МнениеПуснато на: Пет 11 Юни 2004, 07:57    Заглавие:  

Всичко това е много хубаво но някои хора вече измъдриха - 20 боини самолета (Дъщерите им на 15 години близанци да родят дано)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Han Solo
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 11 Юни 2004, 19:55    Заглавие:  

калло написа:
контейнерно, радарът вече не е Копье-25, а Копье-М (с 25% по-голяма далечина на откриване, по-сигурен захват при В-В, по-висока разделителна способност при В-З, говореше се нещо за едновременен захват на две наземни цели)

Добре де аз винаги съм се чудел, когато радарът е в контейнер под тялото особено при щурмови самолет като Су-25 и където носът е скосен надолу /за да има добра видимост/ Та не се ли ограничава видимоста в посока нагоре . Все пак щурмовите действат по-ниско от другите и ако има въздушна заплаха тя е обикновено по-високо

калло

МнениеПуснато на: Пет 11 Юни 2004, 19:59    Заглавие:  

най-вероятно е така, но от друга страна радарът ли едва му трябва да работи в режим В-В (по-скоро, ако Пастелът изписука, тогава ще заработи и В-В)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 11 Юни 2004, 21:04    Заглавие:  

калло написа:
най-вероятно е така, но от друга страна радарът ли едва му трябва да работи в режим В-В (по-скоро, ако Пастелът изписука, тогава ще заработи и В-В)
А не се ли използваше Су-25 като прехващач в Латинска Америка? Май гонеха с него самолетите на наркотрафикантите... а и на по-бедните авиации все пак би могъл да служи като допълнение към недостигащите прехващачи.... сетих се за оня откъс от рекламната брошура където пишеше че Су-39 въоръжен с модерните Р-77 може да противостои спокойно на прехващачите в дуелна ситуажия Laughing ама а де, като няма риба може и със сушка да се гонят негрите из небесата на Африка Wink
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Нед 13 Юни 2004, 02:43    Заглавие:  

hotblooded написа:
Всичко това е много хубаво но някои хора вече измъдриха - 20 боини самолета (Дъщерите им на 15 години близанци да родят дано)

Не съм много съгласен с реализма на това "измъдряне".
Ето какво написах преди месеци по същия повод, все още съм на същото мнение.

Цитат:
борден, помня какво каза Свинаров - 20 бойни самолета. Което разбира се са глупости. Приказва си ги човека, за това е учил - адвокат. А помните ли Бойко Ноев какви ги приказваше? Ако някой е забравил ето тук едно негово култово интервю от 07.07.2000 публикувано във вестник "Българска Армия": http://bgarmy.eamci.bg/Scripts/isapiVWB.dll/doc?THEMEID=11494 .Класика в жанра. Както виждате в момента F-16 нямаме, а МиГ-29 си лети. Ноев май беше казал и нещо за F/A-18...

Та министрите си говорят, ама нещата си вървят. Така и сега с тия 20 бойни самолета. Е няма да го бъде според мен.

Иначе ако се нелъжа Копье-25 е оптимизиран за използване в режим въздух-повърхност. Същото важи и за Копье-М.
Руснаците по-скоро се стараят да подобрят възможностите на Су-25 при борба с наземни цели, отколкото се опитват да го направят многоцелев самолет.

А в Перу Су-25УБК беше свалил няколко леки самолети използвани за наркотрафик. Използването му там е много специфична история.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Mr_stanchev
Гост

МнениеПуснато на: Нед 13 Юни 2004, 10:57    Заглавие:  

И аз да кажа нещо момчета.Според мен дните на малкото су са проброени...............Много приказки се изприказваха по адрес и на него,но за кой ли самолет в РБ България не се изприказваха сумати НЕНУЖНИ приказки.......?С това изказване на Свинаров пълноценният живот на малкото и много """"""""грозно"""""""" "су" още повече намаля!Колкото да не ни се иска.Свинаров не за пръв път намеква за многоцелеви.Ноев преди време и тои каза голяма дума...........Е първият път ако са послъгали,вторият път пак то на третият или най-късно на четвъртия ти щт се се случи ще ми купят многоцелеви и ще ни преебат авиацията с извинение!
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 13 Юни 2004, 20:07    Заглавие:  

Преброени..... може би, ама си мисля че е идеален за преследване на талибани и непосредствена поддръжка при ....ммм нека кажем мироопазващи мисии като тая в Ирак. Защото по-подходящо е само нещо от рода на Ми-28 или АН-64, ама само ако го бронират малко повече
oHua c koHq

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед 13 Юни 2004, 20:16    Заглавие:  

Редно е с тази модерниация,да се направи едно удължаване на ресурса с поне 10 години.Щото назначения от 20 години ресурс почти изтече.Иначе за това което е сделан самолета е отличен.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 04:19    Заглавие:  

Интересното е, че около Су-25 най-малко се шуми и май точно той ще надживее МиГ-21, МиГ-29 и Су-22.

А многоцелевите самолети са нещо много хубаво, стига да имаш пари да си ги купиш.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Студента от София
Гост

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 13:36    Заглавие:  

Интересно ми е за6то по натовско озна4ение Су-25 е Frogfoot ? те не слагат ли първата буква за типа на самолета-F-Fighter, B-Bomber, A-Atack, C- Carrier, H-Helicopter......например МиГ29-Fulkrum Su-27-Flanker, Tu-95-Bear, Tu-160-Black Jack, Ka-50-Hokum????
Озна4ава ли това, 4е смятат Су-то за Изтребител????
Върнете се в началото
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 13:40    Заглавие:  

Не се сещам за руска машина която нато да е класифицирала със А-нещо си... Rolling Eyes Традиция може би...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Студента
Гост

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 13:56    Заглавие:  

Ами те май нямат много други А-та...Ил 102?
Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 14:09    Заглавие:  

И ти си прав... Ама пък като погледнеш те май освен А-10 друго истинско "А" нямат... А-4 и А-6 не се покриват особенно с представата ми за щурмовици... Нито пък А-1... Ама си им викат А и това е... В тоя смисъл какъв Ф е Ф-111? или Ф-105?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Студента
Гост

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 14:11    Заглавие:  

Е да де, ама деистват по земни цели предимно....абе исках да кажа, 4е го оценяват високо Су-то Embarassed
Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Пон 14 Юни 2004, 14:14    Заглавие:  

И има защо май. Дано и нашенците го оценят, като полезен. В този смисъл съм напълно съгласен с Han Solo
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 68 [1015 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 66, 67, 68 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0812s ][ Queries: 13 (0.0133s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker