Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Експлозия до 20 Kt е регистрирана в Южнокитайско море · Полски медии: С-400 няма да може да порази нашите самолети поради... кривината на Земята · Бундесверът си поръча партида израелски ПТРК Spike-LR и ракети за тях · На този ден през 1952 г. бе изстреляна първата крилата ракета в света · Когато разкриването на престъпление се третира като престъпление · САМО ЗА МЪЖЕ : И САМО ЕДНА МИНУТА И ЕДНА СЕКУНДА ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Fri 22 Nov 2019, 05:04
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Летище София
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 55 [820 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 53, 54, 55 Next
Author Message
delyan

PostPosted: Sun 26 Sep 2004, 20:07    Post subject:  

Anonymous wrote:
Njakoj mozhe li da postne njakoj update/novi snimki otnostno progesa s gordostta na nashite letishta, che ne vsichki zhiveem v sofia. Posledno chetoh v dnevnik che avstriijcite se opitvali da rekitirat m-r Vassilev za oshte pari shtoto BG podispylnitelite im otkazvat da rabotjat ako ne im platjat izvynrednite razhodi...kakvo se sluchi sled tova?

VS11

Виж Sofia Airport в www.bgspotters.net/forum Аз съм дал малко инфо за това какво видях преди седмица.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Thu 04 Nov 2004, 18:47    Post subject:  

Преди около 50 минути, както си стоях на Орион и бях измръзнал съзирам самолет, който излита и съответно започвам да го следя с поглед. И тъкмо когато трябваше да завие към Калотина той направи обратен завой и мина много ниско над Западния парк. Мисля че беше България Еър, но не съм сигурен. Я някой който знае да каже touch and go ли беше или missed approach.

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
harrier

PostPosted: Thu 04 Nov 2004, 22:03    Post subject:  

Я опиши по-подробно, че не те разбрах Smile На къде точно е завил? Може да е излетял по 27 и да е трябвало да се насочи на изток просто.
Back to top
ICQ Number 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Thu 04 Nov 2004, 23:05    Post subject:  

Значи аз бях така застанал така, че гледах на север и видях как над Институка по Оптика преминава самолет със запалени landing lights и започнах да го следя. Беше се запътил изкачвайки се към Запад и аз реших, че е излитащ по 27 и си лети към Калотина, когато в този момент този самолет започна да завива и зави на 180* и започна да снижава и прелетя над МакДоналдс-а на Орион. После над Захарна Фабрика мина доста ниско, имах чувството че ще се забие в някой блок. Самолет, по мое мнение на България Еър.

Back to top
richi_air

PostPosted: Thu 22 Jun 2006, 22:07    Post subject:  

Има ли информация кога по-точно ще го пуснат този нов терминал на Летище София!?
Писнами да го гледам на картинки и да ми обещават, че скоро ще отвори врати за пътници и по-лачени самолети! Cool
Все пак доста мина откак е вече готов и построен напълно, а мисля даже и че е обурудван напълно!
А и уж писта правят......

delyan

PostPosted: Thu 22 Jun 2006, 22:30    Post subject:  

Пистата щели да я пускат през Август, а терминала не се знае въпреки, че е готов. Предполагам, че ще има някаква развръзка през следващите няколко месеца.
Back to top
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 12:11    Post subject:  

А ето на какво се натъкнах днес:

A0566/06 - TRIGGER NOTAM - PERM AIRAC AIP AMDT 02/2006 A NEW RWY 09/27 IN OPERATION AT SOFIA AD. AIP PART LBSF AD 2 - COMPLETELY RENEWED. 31 AUG 00:00 UNTIL 14 SEP 23:59

Back to top
delyan

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 13:42    Post subject:  

Това какво означава? Не мога да разбера съкращенията! Пише, че новата 09/27 работи! После има някакви дати: 31 Август и 14 Септември. Някой може ли да даде пояснения.
Last edited by delyan on Tue 27 Jun 2006, 14:01; edited 1 time in total
Back to top
TsonPen

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 13:54    Post subject:  

Преди няколко дена се позавъртях около летището. Работеше се здраво. Тръгнах от източната страна към терминала и се оказах под ръкавите му, от дясно временна ограда, от ляво сградата на терминала. Под ръкавите се минаваше спокойно, нито предупредителна табела, нито ограда. По едно време се помъкнаха едва-едва някакви кисели и ме питаха за пропуск, аз естествено нямах и те ме помолиха да напусна и ми посочиха портала някъде срещу мен. Викам - колата ми е зад гърба, да не обикалям целия терминал. Те кандисаха и ме ескортираха до края на терминала. Наистина отвън всичко изглежда готово, само по краищата довършват някаква настилка. Но оградата е временна!
Back to top
ICQ Number 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 14:06    Post subject:  

delyan wrote:
Това какво означава? Не мога да разбера съкращенията! Пише, че новата 09/27 работи! После има някакви дати: 31 Август и 14 Септември. Някой може ли да даде пояснения.

Ми в основни линии пише, че: Нова писта 09/27 е в употреба на Летище София. АИП част 2 LBSF AD2 е напълно подновен. ? (това е част от картите). От 31 Август 00:00ч до14 Септември 23:59ч.

Ако бъркам ме поправете. Wink

Back to top
delyan

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 14:39    Post subject:  

и аз това разбирам, че новата писта работи, но какво е значението на датите?
Back to top
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Tue 27 Jun 2006, 21:59    Post subject:  

неделята и аз с приятели пообикалях, и ние стигнахме до новия терминал, позяпахме около пистата ама ми се струва че има още да се върши въпреки че непрекъснато сноват камиони с асфалт. Около новата писта и новите рульожки се бачкаше здраво а непрекъснато ни се струваше че кацащите бъркат новата с действащата писта
richi_air

PostPosted: Wed 28 Jun 2006, 22:34    Post subject:  

Тази вечер към 22:00ч. някъде забелязах от една висока сграда в Лозенец един доста голям самолет на заход и съответно кацане на Летище София!!!!
Някой да знае нещо по въпроса!?
Значи след него кацна един Боинг 737, а това което видях беше поне 3 пъти по-голямо за да има малко ориентиране за размерите!!!!

HORNISE

PostPosted: Wed 28 Jun 2006, 23:33    Post subject: banned!  

DELETED!

http://airliners...
Back to top
ICQ Number 
richi_air

PostPosted: Wed 28 Jun 2006, 23:40    Post subject:  

Абе помислих си за МД ама беше доста дълго и светлините му заслепяваха размера....
Може и МД да е било!!!

Page 2 of 55 [820 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 53, 54, 55 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0744s ][ Queries: 14 (0.0099s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker