Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Фрегатата Адмирал Макаров стреля с Калибър в Средиземно море · Немски журналист: Под огъня в Сирия не са позициите на кюрдите, а западния свят · Новият американски посланик Херо Мустафа пристигна в София · Русия плаши Гърция, че ще има "съдбата на кюрдите" · Лаура Кьовеши е новият европейски главен прокурор · Гешев замина за Америка, Панов пита къде са му обвинителните актове ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 16 Окт 2019, 23:40
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Фигури и бойна техника в М 1/72, 1/35.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [20 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
Milencho

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 17 Фев 2005, 09:58    Заглавие:  Фигури и бойна техника в М 1/72, 1/35.  

Za vsichki pochitateli na figurite ot tezi mashtabi! Ne ste li si zadavali vuprosa, kakvo sledva da pravja s moite figurki sled kato gi zalepja, bojadisam i oformja? Na zapad izpolzvat veche gotovite figurki za razigravane na realni istoricheski bitki ot vremeto na Vtorata svetovna vojna, Napoleonovata epoha, Rim i tn. Zashto da ne go pravim i nie? Az samijat veche imam bogat nabor ot figurki ot razlichni epohi i tursja intusiasti za razigravane na bitki po prvilata Shako i Imperator (igrae se sas zarove kato vojskite se razpolagat na igralna masa - maket). Moja e-mail e: hmilen@abv.bg. Molq obadete se.
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 17 Фев 2005, 11:50    Заглавие:  

Проблемът е че ако се играе с мащабни модели те доста бързо преставт да бъдат такива поради изпочупване, а на запад за тази цел използуват упростени модели, Warгеймърски, доста по-постни евтини и чупливоустойчиви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Milencho

МнениеПуснато на: Чет 17 Фев 2005, 16:03    Заглавие: Za vsichko e pomisleno v wargaminga  

Idejata naistina e figurkite da sa po-malki, zatova sa za predpochitane mashtabi 1/72 I dori po-malki. Na zapad (v Anglija naprimer) izpolzvat olovni figurki, no horata sa namerili razreshenie za tova – sled kato voinicite ili bojnata tehnika se grupirat v bojni formacii – naprimer 2 tanka I 10 pehotineca sa diviziq – vsichki te se oboznachavat s kartonche na koeto e oboznachena formaciqta – silata i. Taka po vreme na igrata ne se otstranjqvat realni figurki a samo se namaljava silata oboznachena na kartoncheto. Abe mnogo po-prosto e ot kolkoto izglejda. Samo da se namerjat jelaeshti za igra I obmjana na takticheski idei !!!
Gaden Gogi

МнениеПуснато на: Чет 17 Фев 2005, 17:14    Заглавие:  

трудно ще намериш желаещи поради следните причини:
1. Пишеш на латиница, което се чете с много напънки. (не е основна причина но е неприятно)
2. както вече ти казах (което предполага че съм запознат за какво става дума) там не се използуват мащабни модели а много постни wargame-рски, без това да засяга мащаба
3. Такива в Бг-то не съм видял да се продават, близки са тези на Роко, ама те са на неприемливи цени, по отношение на цената подходящи са Хелерските, но пак ме съмнява че ще намериш навити да инвестират време и пари да си подготвят такова нещо. IMXO
Върнете се в началото
Milencho

МнениеПуснато на: Пет 18 Фев 2005, 16:54    Заглавие: Хайде на WARGAMING  

Ето вече текста е на кирилица. Доволен?
И май нещо не сме се разбрали. Аз не искам някой на сила да инвестира пари и средства. Аз вече съм го направил за себе си. Както казах, имам около 400-500 фигурки вече боядисани и готови. Още около 300 ще са готови до лятото. Имам необходимите макети, къщи, дръвчета. Общо взето съм готов да дам фигурките си на разположение на други eнтусиасти като мен и да разиграем заедно някоя битка. Имам и правила преведени на български. Е, няма да се разсърдя ако някой се включи със собствени модели....

eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб 19 Фев 2005, 12:47    Заглавие:  

Не се цупи за кирилицата - така е прието във този форум, главно поради причините изтъкнати от Gaden Gogi Wink Дано намериш привърженици на идеята!
ICQ Номер 
Gaden Gogi

МнениеПуснато на: Пон 21 Фев 2005, 08:51    Заглавие:  

Да де ама на войниците много трудно ще се намери какво да се счупи, докато на танк..... още ми е тъжно като си спомня в какво състояние ми беше Меркавата последният път като я разнасях. Но нека моите думи не те обезкуражават.
Така докато чакаш ентусиасти може а опишеш идеята си по-подробно: къде ще се провежда нещото, сцебарий (примерен за първите една две), може да прикачиш правилата също така.
Даже ще ти препоръчам един ентусиас (предполагаем) юзърът Тъндърчиф, той също има доста кашици пък и в Бойна слава е пуснал специална тема за това дали сме си играли като малки с войници.
Върнете се в началото
Milencho

МнениеПуснато на: Пон 21 Фев 2005, 11:42    Заглавие: Наполеонови сражения - Аустерлиц  

Здрасти. Радвам се за проявения интерес. Аз вече съм във връзка с Thunderchief и мисля че той ще е първия кандидат от сайта, който да изпробва уменията си на пълководец върху игралната маса. Аз сега в събота сресщам един мой приятел, с който сме играли преди фигурките да бъдат боядисани и са се получавали епични сражения. По отношение на правилата - играе се със зарове. Има няколко етапа - предвижване, стрелба и близък бой. Правят се изчисления в зависимост от разположението, числеността, вида и др. на бойните единици стоящи една срещу друга и се отстраняват съответните загуби(casualties) за опонента. Сега съм се спрял върху Наполеоновите войни и правилата са специфични за тази епоха. За целта на играта в събота съм подготвил макет 1 на 2 метра на битката при Аустерлиц. Мисля че ще се получи супер. Ще направя снимки и ще ти ги пусна по пощата. Ако случайно имаш нещо от тази епоха в мащаб 1/72 пиши!
Gaden Gogi

МнениеПуснато на: Пон 21 Фев 2005, 12:00    Заглавие:  

Сори, допотопни (демек допарни) неща не събирам, иначе танкове бол, флот също се намира, даже последните ми (преди да спра с моделизма) кораби в 1/1200 са много подходящи за целта, а ако играете нещо по-съвременно, примерно Виетнам и малко след него може да забърша авиогрупите от самолетоносачите си в 1/720 3 парчета по над 30 самолета+тези от десантният самолетоносач...биха придали епичност на нещата.
Ама ако играете е хубаво да се документира че после да гледаме снимки и да се зарибяваме, пък и това аз както го виждам ще е своего рода подвижна диорама.
Сега си мисля за корабите и ми хрумна че би се получило добре десантна операция, но ще трябва да е в европа защото японски кораби няма.
Върнете се в началото
Milencho

МнениеПуснато на: Чет 24 Фев 2005, 15:13    Заглавие: ИНТЕРЕСУВАТ ЛИ ВИ ПРАВИЛАТА ЗА РАЗИГРАВАНЕ НА БИТКИ ?  

На игрална маса 2х1 метра би се получила страхотна десантна операция. Модифицирането на правилата които за сега имам обаче, ще отнеме известно време. За сега се търсят маняци на Наполеоновата епоха. Не е лошо да се помисли и за терен - в някой магазин, клуб или нещо такова, защото съгласи се че не всеки би искал да кани почти непознати в собствения си дом. Ако имаш идея за терен пиши. Войниците и макета са от мен (500 броя за сега). Наистина е една страхотна подвижна диорама. Ще видиш снимки от играта от събота (05.03.2005).
Ако проявявате интерес ми пишете !!!

tupolev

МнениеПуснато на: Пон 28 Фев 2005, 21:15    Заглавие:  

Пусни снимки тук във форума да видим дали си заслужава да се играе!
Върнете се в началото
norman

МнениеПуснато на: Съб 12 Мар 2005, 19:40    Заглавие:  

До Milencho:

идеята за разиграване на сражения ми допада - вече съм отиграл няколко с моите "крепостни"... Имам над 200 фигури и 50-тина броя бронетехника 1/35 и въпреки притесненията, че нещо може да се потроши, бих се пробвал...

Откриваем съм на адрес norman1401@yahoo.com. Ako не отговоря веднага няма да бъде, защото съм се отказал, а защото мразя компютрите и не много често си проверявам пощата - а и предпочитам да съсипвам зрението си с моделизъм, а не взирайки се в монитора.
Бъдете здрави!
Vale!
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Съб 16 Апр 2005, 10:36    Заглавие:  

Здравейте!Аз също съм запален по историческите фигури,най-вече от наполеоновите войни,но нещо не мога да открия голямо разнообразие на фигури по магазините.Имам само австрийска пехота и артилерия от седемгодишната война и английски Lifeguards.Да знаете къде има повече такива комплекти?Това за разиграването на сражения е много интересно,дайте някакви сайтове с правила за Wargames,по конкретно за наполеоновата ера.
Върнете се в началото
norman

МнениеПуснато на: Нед 17 Апр 2005, 17:20    Заглавие: разнообразие?  

Добре сте дошъл в така наречения форум!
Относно правилата и игрите си общувайте направо с Milencho - сериозен е и е много вътре в нещата. А за фигурки - мога да Ви помогна, пратете ЛС.
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 18 Апр 2005, 08:26    Заглавие: Ей най-после някой да прояви интерес  

Норман, мерси за подкрепата. Действително няма никаква пречка всеки, който иска да разбере нещо повече за WARGAMING да контактува директно с мен. мисля че e-maila е изписан но за всеки случай - hmilen@abv.bg. Както бях писал, аз вече имам една доста солидна колекция от наполеонови войници - австрийци, пруси, англичани и шотландци, руснаци и разбира се французи. Набавил съм си дръвчета, сгради - две къщи, една църква и една ферма. За момента разигравам с един приятел Ватерло. За съжаление се опитах да пратя някакви снимки във форума, но изглежда разделителната способност на фотоапарата ми не ми позволява. Колкото до правилата, съм ги разработил мисля щателно, така че да осигурят максимална историческа достоверност. И така, от мен правилата и идеите, а от Норман фигурките.....
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [20 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0710s ][ Queries: 13 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker