Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 28 Окт 2020, 10:45
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ревю на собствени модели
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 12 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14, ..., 31, 32, 33 Следваща
Автор Съобщение
Simeon

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 02:16    Заглавие:  

ristis написа:
Симеоне, да те питам, къде се намира това готино поленце от първата снимка Question и подходящо ли е за пускане на рц тренер ?
А иначе само с едно не съм съгласен - за буталните и бутафорията Cool.
Ей тук има едно су27, правено на покрива в домашни условия:
http://su27projekt.phpbuero.de/inhaltindex.htm
Това поле не се намира в България и не става за пускане на тренер-има много голяма турболенция. Радиоуправляемите тренери ги пускаме на едно старо летище, следващият път като отида ще направя снимки и ще ги публикувам. В България има много хубави места с постоянна посока на вятъра-Пазарджик,Сливен,Търговище,Стара Загора, Поликраище-навремето там се провеждаха Републиканските първенства по авиомоделизъм.
А колкото до буталните и бутафорията, представи си този модел на Су-27 с бутален двигател в носа? Тъпо а? Вярно в момента един реактивен двигател струва 2000 долара доста скъпо удоволствие-ресурсът му е само 100 часа и на практика не си струва ако си начинаещ да се хвърляш на такъв модел. Моят съвет е следният-ако искаш да се научиш да караш Радиоуправляем модел направи си електропланер-евтино и икономично е. не носиш гориво,свещи и прочие-моделът излита от ръка и всяка малка полянка ще ти бъде удобна. Когато свикнеш на командите и станеш добър, отиди на модел с двигател с вътрешно горене-моят съвет е 10 кубика. С такъв двигател можеш да направиш приличен модел-другите кубатури под 10 кубика са мънички. Но докато стигнеш до двигателят с вътрешно горене , пробвай с електрото . Успех! Wink

eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 07:31    Заглавие:  

Anonymous написа:
Е, това ''ОБОСНОВАНО и СМИСЛЕНО'' обсъждане ли е или не е.
Относно регистрирането дали ще съм с измислено име или като гост, какво значение има?
Най-сетне! Very Happy
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 12:24    Заглавие:  

Снимки ще пратя веднага щом мога....
Просто нямам цифров фотоапарат.
Панцера добре изгежда, само че ме мога да го видя достатъчно добре от тези снимки.
Върнете се в началото
ARTU

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 12:37    Заглавие: banned!  

DELETED!
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 12:51    Заглавие:  

Да, но пак си оставам анонимен.
Върнете се в началото
ARTU

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 14:19    Заглавие: banned!  

DELETED!
ristis

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 15:39    Заглавие:  

Simeon написа:
Това поле не се намира в България и не става за пускане на тренер-има много голяма турболенция. Радиоуправляемите тренери ги пускаме на едно старо летище, следващият път като отида ще направя снимки и ще ги публикувам. В България има много хубави места с постоянна посока на вятъра-Пазарджик,Сливен,Търговище,Стара Загора, Поликраище-навремето там се провеждаха Републиканските първенства по авиомоделизъм.
А колкото до буталните и бутафорията, представи си този модел на Су-27 с бутален двигател в носа? Тъпо а? Вярно в момента един реактивен двигател струва 2000 долара доста скъпо удоволствие-ресурсът му е само 100 часа и на практика не си струва ако си начинаещ да се хвърляш на такъв модел. Моят съвет е следният-ако искаш да се научиш да караш Радиоуправляем модел направи си електропланер-евтино и икономично е. не носиш гориво,свещи и прочие-моделът излита от ръка и всяка малка полянка ще ти бъде удобна. Когато свикнеш на командите и станеш добър, отиди на модел с двигател с вътрешно горене-моят съвет е 10 кубика. С такъв двигател можеш да направиш приличен модел-другите кубатури под 10 кубика са мънички. Но докато стигнеш до двигателят с вътрешно горене , пробвай с електрото . Успех! Wink

Су 27 и бутален двигател са две взаимноизключващи се понятия, май съм те разбрал погрешно Cool
А за електропланера съм със смесени чуства. Първо няма елерони и по този начин се отдалечава от крайната цел (управление на акробатичен). Второ, трябват малки машинки, които са 3 пъти по-скъпи от стандартните. Страх ме е, че ако го разбия ще станат на сол и те и моделът. Нямам ни реглер, ни ел. двигател с редуктор. Предполагам, говориш за депронен модел, който идея си нямам как би се възтановил след удар, а и колко силен удар може да понесе. Явно каквото се потроши, ще трябва да се прави на ново. Електро-модели от балса или стъклопласт, според мен не си заслужават времето за правене. Главният недостатък е продължителността на полета - 10 минути из въздуха и айде после зареждане от 30 мин. Наистина голямото им предимство, е че можеш да ги пускаш на сумати места.
Насочил съм се към 6.5сс , тренер от балса (почти съм го направил) и се надявам да имам късмет с него Rolling Eyes .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ARTU

МнениеПуснато на: Пет 08 Юли 2005, 22:17    Заглавие: banned!  

DELETED!
Simeon

МнениеПуснато на: Съб 09 Юли 2005, 01:10    Заглавие:  

Anonymous написа:
Снимки ще пратя веднага щом мога....
Просто нямам цифров фотоапарат.
Панцера добре изгежда, само че ме мога да го видя достатъчно добре от тези снимки.

За съжаление моето апаратче толкова може да прави-калпаво е. Надявам се в най-скоро време да го сменя с по-добро. Наистина ако имаш твои снимки на твоите модели дори и боикновенни на хартия сканирай ги и ги сложи тук.Наистина съм любопитен да видя твоята техника и качеството на изработката на моделите ти Very Happy

Simeon

МнениеПуснато на: Съб 09 Юли 2005, 01:25    Заглавие:  

ristis написа:

Насочил съм се към 6.5сс , тренер от балса (почти съм го направил) и се надявам да имам късмет с него Rolling Eyes .

Отговорих ти тук за да не разваляме тази тема Wink
http://www.krile.net/viewtopic.php?p=95528#95528

ickata

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 15:35    Заглавие:  

Хайде и аз да се запиша!
Та след дълго замразяване, Хочкиса ми е почти готов. Остава нанасяне на кал и изработка на по-свестен кабел за теглене.
Кита е на Хелер (никога повече) 1:35
Здравата съм го намацал пигменти dark rust и light earth а долната част и окачването с една безумна смес на всевъзможни цветове бои и разтворител. Номера на купола и надписа L'impassible са от една снимка, а номерата отпред и отзад са от друга - така че няма нищо общо със северния елен. Веригите ми взеха здравето и седят отвратно, но не ми се коригира. И бая други дефекти има, ама не бях пипал модел от 12-тина години. Моля критикувайте, приемам всичко.
Click to see if image is larger
Click to see if image is larger
Имам и още снимки, но само тия са що годе на фокус.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ARTU

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 15:49    Заглавие: banned!  

DELETED!
ickata

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 16:04    Заглавие:  

Доста снимки разгледах и се оказа че има много вариации на камуфлажа. На тях не можах да открия ясна разделителна линия между светлия и тъмния цвят. Единственото писмено сведение което намерих е, че тази линия е кафява и много тънка. Даже май намерих и схеми без нея изобщо. Във всеки случай си я спестих защото не бях убеден че задължително трябва да я има (пък и по-лесно Embarassed ). За гумираните носещи колела - навсякъде пише че трябва да са гумирани. Обаче скочих до военноисторическия музей и огледах Хочкиса (малко късно - затова имам други несъответствия) и доста ги оглеждах. Стигнах до извода че със сигурност не са гумирани и няма и място между тях да бъдат гумирани. Гумирани са само крайните опъващи и опорните. Както и да е - домързя ме.
Върнете се в началото
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 16:21    Заглавие:  

И на мене ми харесва моделът, но щом сам молиш за критики.....амии ръждата на айспуха малко нещо не ми се връзва, много ярка, не че не може да има такъв цвят (то и златиста има) но предвид мястото би трябвало да е доста опушена и биеща към кафяво,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ickata

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 16:35    Заглавие:  

Да! Вярно, този момент съм го проспал. Като цяло този цвят за ръжда изобщо не ми харесва (ревел или хумброл) - прилича повече на някакъв грунд, но не мога да намеря друга (testor's имаха фантастична ръжда). А сега ме подсещаш и за опушване от ауспуха, около мотора и оръдието. Мерси!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 12 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14, ..., 31, 32, 33 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0720s ][ Queries: 13 (0.0083s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker