Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 28 Окт 2020, 10:14
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ревю на собствени модели
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 13 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14, 15, ..., 31, 32, 33 Следваща
Автор Съобщение
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 16:36    Заглавие:  

Харесват ми маркировките,като че на ръка са правени...
Веригите също са станали добри,малко на детайлноста трябваше да наблегнеш,така малко е гладък като великденско яйце.
За боядисването браво.
Върнете се в началото
ickata

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 16:46    Заглавие:  

Да проличава си отвратителният ми почерк. Малките ги правих с игла, шестиците с малка четка. Мразя ваденки и не мога да ги лепя като хората. Вярно е като великденско яйце Laughing . Като гледам снимки, доста постен идва и в оригинал. Даже съм спестил някои инструменти. Мисля си че бойна единица едва ли поддържа пълния набор инструменти (както излиза от завода), а по скоро се натрупват разни работи с по-практичен полеви характер. А тези машини са участвали в боеве за съвсем кратко (месец или по-малко сигурно).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ickata

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли 2005, 23:28    Заглавие:  

Любо, не те бях разбрал първия път. Ще помисля ако мога да направя нещо. Гаден Гоги, ауспуха го коригирах, добавих и сажди върху решетката и оръдието.
Върнете се в началото
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 22 Юли 2005, 07:41    Заглавие:  

Сега за ръждата: принципно това дето го пишат фирмите и на мене не ми харесва, много е ярко, това на ревел също, аз за ръжда ползувам 70 на хумброу (май то беше принципно го дават за подводна част на корабите) дават го матово тухлено червено, и мене много ме кефи. А този танк (както и другите френски) принципно изглежда постен защото е с лят корпус и няма много стърчилки по него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Simeon

МнениеПуснато на: Съб 23 Юли 2005, 05:16    Заглавие:  

Понеже Катана-та не може да качи своята снимка, аз му помагам.Брато супер си! кажи сега как направи този камуфлаж и какъв е мащаба на Дора-та Shocked

Click to see if image is larger

me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 23 Юли 2005, 10:15    Заглавие:  

Камуфлажа изглежда доста интересен и много добре изпълнен , ама ще да е нещо по-рядко срещано - с тази полска маркировка ?
имам предвид под кабината , може ли малко разяснения Very Happy

Simeon

МнениеПуснато на: Нед 24 Юли 2005, 04:17    Заглавие:  

Мечо, това е Дора от папагалският щафел. Питай катаната, той да ни обясни. Very Happy
ivoka

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 24 Юли 2005, 08:00    Заглавие:  

Модела е на Ревел 1/48 FW190 D-11, Platzschutzstaffel JV44, Munchen-Riem, 1945
Върнете се в началото
ICQ Номер 
DAIKATANA

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон 25 Юли 2005, 18:56    Заглавие:  

Благодаря на колегите,които оправиха нещата от мое име Smile .Това наистина е REVELL-ски FW-190-D-11 в 1:48.Пуснах снимката да видя,дали изобщо мога да "публикувам" нещо-явно не Evil or Very Mad .Камуфлажа е стандартен,според инструкцията,вярно че цветовете изглеждат малко пресилени но това е понеже я пуснах през Photoshopa да увелича малко контраста.Благодаря на колегите за изказаните мнения,та след като снимката все пак се появи(с общи усилия)очаквайте днес-утре ревю на модела(имам и още снимки).
ICQ Номер 
me4o_puhh

МнениеПуснато на: Чет 04 Авг 2005, 22:18    Заглавие:  

Е явно днес ми е ден да пиша тука Very Happy
Май дойде и моя ред да се изложа каот моделист Wink
Но винаги има пурви път нали така Very Happy Very Happy Very Happy
Успях да събера снимките от ревюто на Fouga-Magister за това избрах да представя точно него .
Винаги съм бил голям фен на самолетите създадени през 50-60и 7--те години на миналия век , за мен това е времето когато са създадени удивителни машини. CM-170 Fouga -Magister е първият в света учебно-тренировъчен реактивен самолет за напреднало обучение , той позволява обучението на пилотите на реактивни машини да е в пъти по евтино , машината е много маневрена , за което говори факта че на него дълго време летят Patruii de France . Машината е малко странна на външен вид което я прави и много интересна. Разпространена е в много държави и все още лети. Стига толкова история да се върнем на модела , понеже съм го сглобил отдаван ще помоля да ме извините ако пропусна някой детайли.
Модела е на фирмата Heller която вярвам е достъчно известана на всички , за съжаление главно със старите си матрици и лошо качество на изработка, това се компенсира с ниска цена ( модела струва 7.80лв) , което в случея не важи. Модела е изработен доста сносно , макар че липсват някой екстри като табла за пилотските кабини и съответните декали. Това обаче едва ли е проблем ( имам предвид липсата на инструментални панели ), такива лесно могат да изработят. На всички снимки койо успях да намеря , кабината е боядисана изцяло в черно , за мен беше много странно , но..., кабината се изработва лесно , катапултините седалки изглеждат доста стари ако не автентично , боядисал съм ги в кафяво . В кабината се монтират и щурвализа двете пилотски места , друго липсва .

така изглежда кутията на модела

Да се върнем на модела.
Нишите на колсника не са особенно детайлни но сравнение с други модели са направо ОК Wink . Боядисла съм ги в бяло , не съм изработвал нищо по тях . Тук само искам да вмъкна че се занимавам с моделизъм заради себе си и не гоня милиметри и участия на съзтезания , моделизма е моето ХОБИ и ми носи и така достъчно радост , с това не искам да обидя никой просто го подчертавам за да стане ясно просто.
Крилете се сглобява много лесно и пасват отлично. Съставени са от 5 части , двете плоскости на полукрилете , две части за долълнителните крилни резервоари и съответните прозрачни части който се монтират в предната част на резервоарите. Модела е изработен т сива много добра за обработка пластмаса , лесно се изпилва и работи с нож.

тук виждаме фюзелажа и предния клесник сглобени както и вертикалните стабилизатори кабината е готова а соплата са боядисани черни

тук се виждат нишите на основния колесник и крилете

Крилете слепват много добре към фюзелажа изобщо няма проблеми с напасването лепенето на модела.
Вертикалния стабилизатор е сдвоен във формата на "V" на тях са монтирани предполагм тримери не мога точно да кажа каква е фукцията на тези елементи , монтират се от външната и вътрешната страна на стабилизатора.
Основнос това модела се изчерпва , остава монтирането на фанара , той е с голяма площ , излят е цял върху него се монтира перископ за пилота в задната кабина , прозрачния елемнт макар и доста дебело излят е достъчно прозрачен.
В носа се монтира навигационен фар

Исках да намеря някой по-екзотичен камуфлаж , бях мяркал в нета нещо от африканския континент , където самолета се използва доста активно в бойни действия , за жалост не успях да го открия отново .
Към модела са приложени две схеми едната е на Patruii de France другата е на самолет на Lufftwafe , след дълги колебания реших да направя самолета бил на въоръжение в ВВС на ФРГ края на 60-те години. Демонстрационите групи имат прекалено строг камуфлаж с който си признавам че няма да се справя. Самолета е изцяло в натурален алуминии дори и соплата , на определени места съм се опитал да зацапам някой елемнти за да е по - естественно
Ето машината преди поставянето на декалиите

Ето и самолета преди боядисването

И така озни ден стигнах до поставянето на декалиите какот вече казах сега вече си имам борд 193 Very Happy Very Happy Very Happy

Модела за мен стана добре и мен си ме кефи много Wink
щото си е мой за това де Wink
Надявам се да ви е било интересно , пък може по натам да се престраша пак да пусна някое ревю.
Поздрави Ме4о Wink Very Happy

DAIKATANA

МнениеПуснато на: Пет 05 Авг 2005, 23:21    Заглавие:  

Здравейте отново!
Ето го и обещаното от мен ревю на FW 190 D-11 REVELL 04548 1:48
И така,първото нещо,което може да се каже за този модел,е че е доста стара отливка на далекоизточната фирма TRIMASTER(от 88 год.),на неизвестния FW 190 D-12 Confused (торпедоносец)съдържащ метални и ецвани части.По-късно започва да се произвежда и от небезивестната фирма DML DRAGON(като същата модификация),като металните части(колесници и др.)и ецвани,са заменени с много фино отлети от пласмаса части.Релефът на модела е вдлъбнат,но е прекалено ситен за днешните стандарти,ако не ви е страх,че ще окепазите модела,може да го пренарежете.Всичко останало(ниши,колесници и др.) са изработени чудесно.Частите на остъклението на кабината са изключително тънки и прозрачни-без никакви дефекти. В днешно време,отливката се произвежда от REVELL,като значително по-известния D-11.Предполагам,че след всичко,което написах до тук,никой няма да се учуди,че отстрани на кутията пише Made in China!Вътре в кутията има седем платки от светлосива пласмаса(лично според мен спорен въпрос,понеже,някои от тях са отлети директно две по две заедно Confused )и една прозрачна.Детайлите са 94 на брой,отлети много чисто,почти няма заусенъци и съответно причини за стъргане. Smile Събирането на модела започва с кабината.Тя се състои от 11 части,като има допълнително и фигура на пилот с приемливо качество.Иначе кабината е с много добро изпълнение,и спокойно може да се остави без никакви корекции(само трябва да се добавят коланите на седалката).Внимавайте при поставянето на прицела,по инструкция е даден обратно!След това се събират двете половини на тялото,пасват идеално и мисля,че няма нужда от кит.Крилото е от три части-две горни половини и цяла долна част.При събирането на крилото и тялото възниква може би единствения по-сериозен проблем-тялото е доста по-тънко от отвора,който е предвиден в крилото.За щастие всичко е лесно поправимо-просто тялото трябва да се"разпъне",като между него и кабината се поставят парченца от рамката с необходимата дължина,номера действа безотказно,вервайте ми, досега съм направил ПЕТ подобни модела Very Happy Големия мащаб дава възможност да проявите изобретателност,забележете например цевите на оръдията:Click to see if image is larger
Хм,те малко тудно се виждат,но са от игли на спринцовки,стоят много реалистично и ефектно.Боядисването на модела съм извършил по различни начини:основните цветове отстрани(Hu 87)и отдолу(RVL 36) са нанесени с четка,а петната отгоре-с аерограф.Боядисвах с руски аерограф,като за да направя по-малка линията на размиване използвах един самоделен шаблон-ето го: Click to see if image is larger
Много е прост-парче картон с извивките,които ни трябват,със залепени отдолу кибритени клечки.Те са поставени за да седи шаблона на еднакво разстояние от модела и по този начин линията на размиване става еднаква навсякъде.Обърнете внимание,че клечките са поставени по-навътре от ръба,това е направено с цел да не се отпечатат и те Smile С това нещо можете дори и с най-слабия аерограф да постигнете забележителни резултати.Декалите са изключително подробни и качествени,по тях просто не може да има никакви забележки.Представени са две версии на самолета:Прословутата папагалска ескадрила и на летателната школа във Бад Ворисхофен.То аз доколкото знам,май това са единствените самолети от тази модификация,за които има снимки Rolling Eyes Ето и няколко снимки да видвте докъде аз успях да докарам модела:Click to see if image is larger
Като съм започнал с ревюта на този модел да кажа две думи и за "брата близнак"на по-горния модел.Става въпрос за модела на ITALERI FW-190 D-9 856.Това на практика е абсолютно същия модел,като се различават само някои части,определящи модификацията-кока и лопатите на витлото,предния капак е издут(заради картечниците),фанара е от издутия тип(на D-11 е плосък,понеже всички самолети са преработени от А-7),което определя и по различния задтилък зад пилота.На D-9 липсват и външните крилни оръдия (МК-108 на D-11).Липсва пилотската фигура.Към това може да се добавят и традиционно слабите декали на италианския модел(и като варианти,и като служебни надписи).Не мога да се стърпя и ще пусна снимка на една, от още не напълно готовите "сестри" на горната ДОРА.Това е Италерския модел но с американски декали(на EagleCals.
Мнението ми и за двата модела е-един прекрасен модел на един прекрасен самолет.Наличието му по нашите магазини,както и сравнително нормалната цена,ме карат да го препоръчам горещо на всички.

ICQ Номер 
DAIKATANA

МнениеПуснато на: Съб 06 Авг 2005, 20:37    Заглавие:  

За всички,които не видяха цевите на оръдията,ето ги в по-близък план Very Happy :Click to see if image is larger
ICQ Номер 
me4o_puhh

МнениеПуснато на: Нед 07 Авг 2005, 08:45    Заглавие:  

Получило ти се е много добре всичко - Браво !!!
За цевите наистина доста добре седят Very Happy
Поздрави

eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон 08 Авг 2005, 08:51    Заглавие:  

Наистина машината изглежда много добре! Само не съм много сигурен в цветовете, но това може да е и от монитора ми или от снимката...
ICQ Номер 
DAIKATANA

МнениеПуснато на: Пон 08 Авг 2005, 19:05    Заглавие:  

От снимката е !По горе споменах,че ги пуснах през Фотошопа да се засили малко контраста,обаче,като следствие цветовете нямат много общо с модела.А пък снимката на Италерската Дора няма ,ама нищо общо с цветовете в които съм я боядисал.Имам по-добра снимка,за съжаление сървъра,където са ми снимките,не иска да я качи. Crying or Very sad
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 13 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14, 15, ..., 31, 32, 33 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1063s ][ Queries: 13 (0.0116s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker