Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 28 Окт 2020, 11:01
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
ДУЕЛ - StuG 40 Ausf.G, 1:72 Revell cat.No 03132
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 5 [73 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 27 Юли 2005, 15:31    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Aragorn написа:
Thunderchief - първия Saukopf e Stug IV a ne Stug 40. Използва ходовата част на Pz IV и е произвеждан от Круп, поради бомбардировките на заводите Алкет.

Демек не по врат а по шия Арагорн, повече по въпроса на вниманието на нашите дуелисти
http://armor.kiev.ua/Tanks/WWII/StugIII/1/

http://www.weapon.df.ru/tanks/germsp/stug/stug-e.html
Ето разлики между различните Stug-ове. Да кажеш, че няма разлика между 40 и IV e като да кажеш, че няма между III и 40 или III и IV ... Отплесваме се от темата обаче.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Чет 28 Юли 2005, 17:25    Заглавие:  

Kakто по-рано казах,спрял съм се на StuH 42-5 танкова дивизия.Машината
е унищожена от Червената армия 03.1945г.в района на Кьонигсберг.
За направата на модела ще използвам стандартен кит от Revell,
03132 StuG 40 Ausf.G late.За превръщането му в StuH ще използвам
conversion set от JK-Resin accesories,kakто и цимерит на същата фирма,
тип-"Waffel Muster".Снимковия и текстови материал съм ползвал от
монографията на Фронтовая Иллюстрация-"Штурм Кенигсберга"
На показаната от мен снимка на оригиналната машина и графиката има
допуснати грешки плод на фантазията на художника.
-на снимката липсва дулен спирач,а на рисунката е с такъв
-на снимката цимерита е Waffel Muster,а на рисунката е Standart
-на снимката цимерита е само в/у надстройката,а на рисунката е в/у
целия танк включително и ходовата част.
Аз ще изградя модела по този начин,съобразявайки се с направените
корекции и с камуфлажа посочен на рисунката.Мисля,че ще се получи
една достоверна машина,подкрепена и с исторически факти за нейното
съществуване.
Може да ми пожелаете успех.

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
ARTU

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет 29 Юли 2005, 07:50    Заглавие: banned!  

DELETED!
ickata

МнениеПуснато на: Пет 29 Юли 2005, 15:21    Заглавие:  

След доста ровене, започвам да мисля, че освен ако не смятам да правя тигъра на Wittman или тигъра от Бовингтънския музей, надали ще намеря подходящи две или повече снимки на една и съща машина. Така, че моделът ми ще бъде свободно базиран на тази машина, с някои добавки типични за средностатистическия Штуг:
За нея не знам нищо, освен че очевидно е със зимен камуфлаж. На по-качествена снимка се вижда че машината няма цимерит. Модификациите ще бъдат малко - щита на картечницата е за по-ранна версия от ревелската, отзад ще има "парапети" над моторния отсек, и евентуално ще направя броневи екрани.

За сега това съм решил, пък да видим какво ще излезе.
Притеснява ме дребния мащаб, така че ще ми трябва доста късмет.
Успех на всички.
Върнете се в началото
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Пет 29 Юли 2005, 16:07    Заглавие:  

Желая успех на другите двама конкуренти.
Ицка,това е интересното да няма много информация,да е трудничко.
Хубава машина си избрал.Имай в предвид,че картечницата не е дистанционна и трябва да сложиш щит(прави се лесно),а пред командирския люк,обтекаемата надстройка липсва,която е има за цел да отклонява от люка насочили се снаряди.Тези две разлики са характерни за ранния StuG и трябва да се съобразиш с тях.
Нещо знаеш ли за нея от историческа гледна точка?
Успех
Върнете се в началото
ickata

МнениеПуснато на: Съб 30 Юли 2005, 16:33    Заглавие:  

Под снимката на машината общо взето се казва следното: Щуг 3Г от 209-та щурмово-артилерийска бригада от северния сектор на армия "Център" през декември 1943г.
Върнете се в началото
ARTU

МнениеПуснато на: Пон 01 Авг 2005, 11:06    Заглавие: banned!  

DELETED!
ickata

МнениеПуснато на: Чет 11 Авг 2005, 07:50    Заглавие:  

Ахъм, ахъм... Някой нещо да свършил, че замряхме нещо? Аз излизам в отпуск от понеделник, така че ще мога да побачкам върху щуга... За сега съм лепнал колелата към корпуса - никакви ядове до тук Mr. Green
Върнете се в началото
ARTU

МнениеПуснато на: Чет 11 Авг 2005, 09:07    Заглавие: banned!  

DELETED!
RED!

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 11 Авг 2005, 09:49    Заглавие:  

ARTU - сбогом на моделизма (след свадбата) - ще моделираш други неща Very Happy успех и да те радват!
ICQ Номер 
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Пет 12 Авг 2005, 07:27    Заглавие:  

И аз от понеделник съм отпускар.Готов съм със снимки на готов,но не боядисан StuH,както и коментари по процеса на сглобяване,но ще ги публикувам в края на месеца,когато и другите колеги от дуела са на линия.
Върнете се в началото
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Сря 07 Сеп 2005, 15:31    Заглавие:  

Модела наистина е много детайлен и всички сглобки много точни.Не се налага никакво пилене,напасване,шкурене и т.н.
Но както винаги фирмата никога не изневерява на себе си и отново ни предлага един сериозно сбъркан геометрически модел.
Гледайки снимката която съм приложил се вижда,че базовия модел е с около 5мм.по-къс.Вертикалните плоскости и дъното
могат да се корегират,но горнището на корпуса -много трудно.Не че няма да стане ,но така и след 5 месеца няма да съм готов
за този дуел.Другото е,че не се сещам за друга фирма която да прави тази модификация и то вярно за да ползвам верния детайл.
И така започнах да сглобявам долнището на модела.Това което промених е,че прибавих цимерит към челния бронелист,
смених защитния екран на ауспусите,теглича и опорните ролки с такива без бандаж.Всичките детайли са от смолните китове на JK.
Интересно е да се отбележи,че късната версия на тази машина има общо три под версии(така да се каже),като промените са много малки и почти незначителни.Първата е машина с опорни ролки с гумен бандаж,втората е с изцяло метални ролки,които са усилени чрез оребряване и третата(последна за войната модификация)-същите опорни ролки без бандаж,но с разпробити отвори и страничните противокомулативни екрани изцяло отпадат.Въпреки това в бойните части екипажите са поставяли каквото им изпадне и от каквито и да е машини странични екрани.
Основните ролки на този момент не съм поставял,защото това е свързано с друг процес,който ще обясна следващия път.
Преминавам към горната част с надстройката на машината.Първото което направих е поставянето на цимерита,който е тип
Waffel Muster.Всичко беше много бързо и лесно,шаблоните лягаха много точно и допълнително напасване не се налагаше.За лепенето на цимерита и изобщо всички смолни детайли използвах български каноконлит.
Като приключих с цимерита преминах към поставянето на някои смолни детайли също от комплектите на JK.Трябва да отбележа,че тези детайли се явяват като корективи на детайлите които са в комплекта на Ревел.На пръв поглед, всичко по малките детайли
от кита на Ревел е ОК,но след като ги сравних с детайлите от JK се оказа,че не е така.Това са детайли,като съндъка с инструменти над моторното отделение(ЗИП),стойките с антените,габаритните светлини,щита на дистанционната картечница,както и самата картечница,стойката за оръдието и фара тип"НОТЕК".
След което преминах към поставянето на гаубицата.В комплекта на JK е дадено самото оръдие и неговата маска,като отделни елементи,както и продължението на оръдието на вътре към работната част на машината.Тук трябва да се отбележи,че при Ревеловото оръдие е допусната още една съществена неточност-оръдието с маската се захваща плътно към корпуса на машината.
В действителност разстоянието от задната част на маската до корпуса трябва да е около 3/4мм(М:1/72).Естествено това се корегира с новото оръдие.
Последно премахнах оригиналния прицел от корпуса и той ще бъде заменен със смолен,но след като приключа с боядисването.
Наистина "прицела"на Ревел не прилича на нищо,не знам какво са искали да имитират с него?!?!
Следващия път ще покажа какво съм добавил по корпуса,направено от метал,но не фотоец,а на ръка изработено и третия заключителен етап-самото боядисване.
Върнете се в началото
Л.Николов
Гост

МнениеПуснато на: Пет 09 Сеп 2005, 14:56    Заглавие:  

Продължавам по-нататък с поставянето на металните детайли.
Допълнителните екрани съм ги направил като ги изрязах от печатарско фолио или т.н.офсетни платки.Единия екран го направих"на око"и след това същия използвах за шаблон за направата на другия екран.След това имаше и обработка с пила за отстраняването на "мустаците".Захващането им към корпуса стана чрез телчета от телбот,но най малък размер,за да имитирам стоманена шина,от каквото са били в същност направени стойките.Първо ги залепих към екраните и след това им корегирах с клещи ъглите на пречупване,за да може екрана да легне точно в/у пътеходния калник.След което се заех с направата на "багажника"над моторното отделение.За стойките на парапета отново използвах телчета от телбот,но за самия парапет прибягнах до помоща на обикновена медна тел.Причината е в това ,че няма толкова дълго телче което да обиколи цялото моторно,
без да се наложи да правя наставки и имитация на заварки.Самата медна тел,за да имитира стоманена шина съм сплескал с помоща на клещи с гладки чофки.
Зад екраните,в/у калниците съм поставил и две куки,които са доказателство,че машината преди този си вид е имала друга схема от екрани и начин на окачване.
Следващия път ще покажа поставяне на защитни решетки в/у отворите за охлаждане на двигателя,техника на боядисване на ролки с бандаж,както и самото боядисване на модела.
Върнете се в началото
ARTU

МнениеПуснато на: Пон 12 Сеп 2005, 10:24    Заглавие: banned!  

DELETED!
ARTU

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп 2005, 12:13    Заглавие: banned!  

DELETED!
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 5 [73 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1080s ][ Queries: 14 (0.0063s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker