Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Юли 2020, 20:02
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Коя пехотна бойна машина според вас е най-подходяща за БА?
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 19 от 39 [585 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19, 20, 21, ..., 37, 38, 39 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 17 Апр 2007, 09:49    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Правителството е "замразило" проекта за покупка на 90 нови бронирани машини за пехотата, научи в понеделник "Дневник" от източници от Министерския съвет. Основната причина е дебатът, който започна в управляващата коалиция за реформата в армията, евентуално ново съкращение на войската и нуждата от стартирането на скъпоструващите проекти за нови изтребители и корвети.

Едва когато стане ясно какви ще бъдат промените във войската и как ще се финансират по-големите проекти, ще бъде дадена и зелена светлина за бронираните машини. Очаква се това да стане след 20 май, тъй като дотогава управляващите ще бъдат заети с изборите за Европейския парламент.

Проектът за покупка на бронирани машини е на стойност 40 млн. евро. За тази година беше предвидена покупката на 39 бронетранспортьора. Първият договор трябваше да бъде за 8-10 машини, които да бъдат изпратени в Кабул. Върху тях се предвиждаше да бъде инсталирана нова комуникационна техника. Тя трябваше да бъде купена от другият проект, който засега също няма зелена светлина – изграждането на комуникационно-информационна система на армията. Неговата стойност за следващите 10 години се оценява на 220 млн. евро.

Новите бронирани машини са необходими основно за двата военни контингента, които България ще изпрати тази година в Афганистан. За 200-те рейнджъри, които ще охраняват летището в Кандахар, вече стана известно, че няма да има нова техника, а ще използват три модернизирани руски БТР. Тяхната задача обаче ще бъде само да патрулират. За по-опасна се смята обаче мисията в Кабул, където ще има задачи по задържане и борба с масови безредици. Затова от министерството и Генщаба настоявали да бъде започнат проектът за новата техника. След като единият контингент може да замине с руските машини, то и другият може да използва същите, е заявил по повод проекта високопоставен правителствен източник. Армията разполага с 10 модернизирани БТР-а.

Проектът за бронираните машини има нужда и от допълнителна работа в самото военно министерство. Съветът по отбранителна аквизиция, който одобрява изискванията към въоръженията и техниката, е върнал на Института за перспективни изследвания да преработят техническото задание за проекта. Позицията на военното министерство била, че машините трябва да приличат най-вече на добре бронирани джипове, а не на танковете, каквото било направеното първоначално задание.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Вто 17 Апр 2007, 11:12    Заглавие:  

Добре, Т55. Искаш "танково" БМП. Разрових се исе натъкнах на най-евтиния вариант за нас: такова на базата на Т-55:
Click to see if image is larger
At customer's request the following armament complexes are available*:
1. 2A42 automatic gun (caliber 30 mm);
Launcher of Konkurs ATGM (caliber 135 mm ; quantity 2 pcs);
2. 2A42 automatic gun (caliber 30 mm);
AGS-17 automatic grenade launcher (caliber 30 mm);
3. 2A38 twin-barrel submachine gun (caliber 135 mm ; quantity 2 pcs);
4. NSV anti-air-machine gun (caliber 12.7 mm);
5. NSV anti-air machine gun (caliber 12.7 mm);
AGS-17 automatic grenade launcher (caliber 30 mm).
* The installation of NATO armament complexes is also available
Супер! Достатъчно тежко въоръжено, проста конструкция, евтина. Ти представяш ли как тия пичове натъпкани като сардели в консерва (да не говорим, че за снаряжението не виждам как да се намери нясто) десантират от машината след 2-3 часа примерно от нея и влизат в бой?

2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Чет 19 Апр 2007, 20:45    Заглавие:  

Fallschirmjaeger написа:
Ти представяш ли как тия пичове натъпкани като сардели в консерва (да не говорим, че за снаряжението не виждам как да се намери нясто) десантират от машината след 2-3 часа примерно от нея и влизат в бой?

Едва ли толкова време ще им се наложи да бъдат вътре, а даже и да се наложи, да не би в едно БМП да е по-широко?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 10:50    Заглавие:  

Уважаеми 2С7, ако няма да седят под бронята защо им е тогава такава броня? И да - в едно БМП е по широко и най-важното високо. Просто машината изначално е проектирана да вози и СПЕШАВА!!! десанта си. Това много хора го забравят. Именно заради спешаването имам много лоши спомени и други неща от иначе не лошата машинка БТР-60ПБ. Заради спешаването БМП-1 е много по помислена от БМП-23. (за МТО и силовия блок не отварям приказка, това никога не е интересувало кашиците!). Израелците на "Азхарит" и "Накпадрон" са се изчанчили да правят проход за спешаване. БМП-3 и БМД от всички модификации също са нещо доста гадно. Айде за БМД - майната и! С нея се мъчат онез хубостници от ВДВ. Ама чудната система на БМП-3 просто я прави нищо и половина. А ако не знаеш и БМП-1,2 и БМП-23 десантното им отделение става на доста комфортно място за спане на 4 души. Лично съм го пробвал.
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 12:51    Заглавие:  

2C7 написа:
Едва ли толкова време ще им се наложи да бъдат вътре, а даже и да се наложи, да не би в едно БМП да е по-широко?

Искаш да ми кажеш, че десантът се товари в машината и максимум след десет минути пак е навън? Аз в казарма може и да не съм ходил, но дори и на мен ми е ясно, че не стоят по този начин нещата.

Frujin Assen

Местожителство: карлово

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 15:22    Заглавие:  

Малко размисли на един цивилен.
Мисля си че превозването на десанта по корпуса а не във вътрешността на машината става не толкова защото бойците не вярват на машините си, че им е слаба бронята а защото просто така е по удобно. Ако човек трябва да виси няколко часа във вътрешността на машина (дори и лека кола, камо ли бойна машина) ще му стане дискомфортно. Още повече че на бронята може от малко малко да се поразкърши, да почувства вятъра и т.н. -говоря чисто псхологически. Още повече си мисля че при засада , ако бойците са върху бронята могат много бързо да се включат в боя. Ако са в машината първо трябва да излязат, да се ориентират в ситуацията и т.н.
Доколко съм прав в разсъжденията си ще кажете вие, но все пак си мисля че десанта по принцип би следвало да влиза в машината само когато това е нужно, тоест за сравнително кратко време, а не БМП и БТР да се ползват като един вид автобуси.

ICQ Номер 
grim realm

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 17:03    Заглавие:  

да си призная, пълен съм гьон по тая тема, но на пръв поглед нищо не видях за МТЛБ. тая машина не е ли достатъчно добра откъм броня и въоръжение !?
само веднъж съм виждал и то на "Бедствия и аварии" и даже се повозих.. мисля, че що-годе си е просторно за такава машина, а и щом е имало случаи на раждане в такава, определено не смятам, че е от най-малките консерви Wink
Върнете се в началото
COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 17:22    Заглавие:  

Frujin Assen написа:
Още повече че на бронята може от малко малко да се поразкърши, да почувства вятъра и т.н.

Особено в силно радиационна обстановакам използване на тактически ядрени заряди, напалмища и т.н. Щото по принцип всичките тия приказаки за мобилна пехота и т.н. заради които са направерени БТР-ите и БМП-тата общ взето са за съветската доктрина - високомобилна пехота набухана по БТР-и, БМП-та Въртолети, Десантни самолети и прочее превозна техника, които по възможно най бързия начин да се окажат от Урал в Берлин.. и по-на запад...

@grim realm, много му е тънка бронята на МТЛБ-то.. все пак нещото е започнало живота си като влекач... Някъде съм чел, че 7.62мм го пробива от 200м... което особено за "популярния" напоследък бой в градски условия е крайно малко...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 20 Апр 2007, 18:05    Заглавие:  

Cool Cool Cool
7,62мм не може да пробие бронята на МТЛБ дори от 3 метра. Лично съм пробвал. Трябва поне 12,7 мм.

Върнете се в началото
COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Съб 21 Апр 2007, 09:55    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
7,62мм не може да пробие бронята на МТЛБ дори от 3 метра. Лично съм пробвал. Трябва поне 12,7 мм.
М някъде го четох...
EDIT:
Цитат:
При всех замечательных качествах МТ-ЛБ он обладал одним серьезным недостатком - слабой защищенностью. Тонкая броня тягача пробивалась бронебойной пулей винтовочного патрона уже с дистанции в 200 м.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 21 Апр 2007, 10:47    Заглавие:  

Cool Cool Cool
С бронебойни не съм стрелял но също се съмнявам. От обикновените куршуми по бронята остават доста бледи следи.

Върнете се в началото
ME109

МнениеПуснато на: Съб 21 Апр 2007, 19:30    Заглавие:  

Бронебоините "влизат" друг е въпроса какво забронево въздеиствие имат,но макар и слабо сигурно е доста неприятно за екипажа!При близък взрив на мини и снаряди от 80мм нагоре по големите осколки също дупчат 8-10мм ламарина.
Върнете се в началото
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Съб 21 Апр 2007, 19:37    Заглавие:  

прр1 написа:
Уважаеми 2С7, ако няма да седят под бронята защо им е тогава такава броня?

За да се укрият, когато стане необходимо.
прр1 написа:
И да - в едно БМП е по широко и най-важното високо.
Добре, но не е толкова защитено, колкото въпросния БТР-Т - нали затова е създаден - ..and tracked vehicles like the BMP and MT-LB, cannot always provide protection for troops on the battlefield и особено в градски условия, където наистина е необходима танкова броня (Чечня).
Наистина тази разработка е на базата на ..танк (двигател в кърмовата част на корпуса), така че относно "спешаването" е като БТР-60 ПБ, от който имаш лоши спомени Smile , и БМД, БМП-3. Но главното отличие е танковата броня с вградена динамическа защита.
Винтовъчен патрон може и да е от 12,7 мм снайперска пушка (ако това се има в предвид в цитата).
Имам едно питане - бронята на БМП-1 и 2 не е ли някаква сплав с алуминий (не точно като на БМД), защото при пожар много по-лесно се топяла от тази на МТЛБ?
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Нед 22 Апр 2007, 12:14    Заглавие:  

Fallschirmjaeger написа:
Добре, Т55. Искаш "танково" БМП. Разрових се исе натъкнах на най-евтиния вариант за нас: такова на базата на Т-55:
At customer's request the following armament complexes are available*:
1. 2A42 automatic gun (caliber 30 mm);
2. 2A42 automatic gun (caliber 30 mm);
AGS-17 automatic grenade launcher (caliber 30 mm);
3. 2A38 twin-barrel submachine gun (caliber 135 mm ; quantity 2 pcs);
4. NSV anti-air-machine gun (caliber 12.7 mm);
5. NSV anti-air machine gun (caliber 12.7 mm);
AGS-17 automatic grenade launcher (caliber 30 mm).
* The installation of NATO armament complexes is also available
Супер! Достатъчно тежко въоръжено, проста конструкция, евтина. Ти представяш ли как тия пичове натъпкани като сардели в консерва (да не говорим, че за снаряжението не виждам как да се намери нясто) десантират от машината след 2-3 часа примерно от нея и влизат в бой?

Ами не е удачен модела, затова така са тапъкани. Изхода трябва да е отзад, а МТО - отпред. Тогава ще има достатъчно място. Засега на мен ми е известно едно такова нещо, на базата на Меркавата. Самите израелци имат Ахзарит на базата на точно на Т55, но това е конюнктурно и непрактично според мен.

Ето, виж самата картинка - представи си, че моторът е отпред, а отзад има врата. Веднага мястото става много повече Wink
Освен тоа, и тези не са много "натъпкани...";

Всички въпроси са решими в тази схема меркавската, въпросът е изначлно неходима ли е машината, ако да, то би се получила идеална.
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Нед 22 Апр 2007, 12:21    Заглавие:  

[quote="2C7"]
прр1 написа:
Уважаеми 2С7, ако няма да седят под бронята защо им е тогава такава броня?

За да се укрият, когато стане необходимо.

Де го бай Ганьо да ни вкара в правия пътSmile) Возенето върху машините е абсолютно забранено, освен може би евентуално за много кратко разстояние, но не и за какъвто и да е транспорт. Това са руски практики, поради липса на конкретни возила. Возенето става вътре. Не само, защото си мишенка като си накичил возилото с говеда, но и защото все някое от тия говеда ще падне под колелата. Въобще не го коментирайте това като взъможност, немислимо е.

Максимум може на отворени люкове, да гледат навън, докато стане нужда да се укрият, това е.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 19 от 39 [585 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19, 20, 21, ..., 37, 38, 39 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0803s ][ Queries: 13 (0.0122s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker