Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Юли 2020, 22:03
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Българската авиация през социализма
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 16 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 Следваща
Автор Съобщение
pach

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:17    Заглавие:  

Точно зарад бронировката много уважавам тия две машини !!! Rolling Eyes Колкото до СУ-25 и аз знам , че всичко необходимо е бронирано (резервоари,кабина и двигатели) но Байко хвърля в смут душата ми !?! Laughing Shocked

Ей майтапчии , за малко без сън да ме оставехте!!! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:24    Заглавие:  

Байко написа:
То и за малкото Су ако говорим, реално бронирана е само част от едната мотогондола, остъклението на капака на кабината (по рускому фанара), като летецът, заедно с катапултното кресло, седи в така наречената титаниева вана. Това е.

Абе доста си е бронята - само тя е 600 кила желязо. Наистина не е и нужно /а и възможно/ целия да е брониран, но титановата вана издържа спокойно 23-мм изтрел, че и 37-мм съм виждал да понася, челно бронестъкло, горивоприводи, титанова планка покрай двигателите и т.н. Отделно са `нежелязните` мерки - по резервоарите, инженерните решения и т.н. Абе много добре си е брониран!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:26    Заглавие:  

Байко написа:
То и за малкото Су ако говорим, реално бронирана е само част от едната мотогондола, остъклението на капака на кабината (по рускому фанара), като летецът, заедно с катапултното кресло, седи в така наречената титаниева вана. Това е.

Е, но живучестта расте, полагани са специални усилия за това, което значи, че е имало такъв пропуск при предишния щурмовик. Казват, че това е заради смяната на концепцията, но за да се смени концепцията, също значи, че преданата очевидно не е била добра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T55

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:28    Заглавие:  

pach написа:
Точно зарад бронировката много уважавам тия две машини !!! Rolling Eyes

Да ти кажа, и аз. "Съвсем като външен наблюдател", просто "философията на машината" става друга, без недостатъкът "крехкост", която самолетът поначало има, като прибилижи земните твариSmile))

Щом ще е щурмови, дори от въздуха, требе да е защитен.
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:30    Заглавие:  

pach написа:
T55 ама много холивудски филми гледаш човече , Препоръчвам ти "умирай трудно 4.0" , ще ти хареса !!! Laughing Laughing Laughing Там чичо Брус сваля вертолет с кола , и самолет с парче бетон , а ти си седнал да се мъчиш - боеприпаси да хабиш!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Не е от холивудски филми, не е. Виждал съм ДШК в сериозно действие.., разбира се, не по реални цели, но по максимално близки до реалните Rolling Eyes Laughing
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 12:46    Заглавие:  

Това за попадение и то тройно , на едно и също място по кабината на СУ-25 отстрани ,под фанара , от 37 мм снаряд на полигон с право мерене (мисля от 100 м) го има във док.филма на Дискъвъри със заглавие "СУ-25 , летящият танк " ( впрочем откъде е това Т55) Very Happy !!! (Онзи ден свалих филма в нета но още не съм проверил той ли е!!!) Embarassed
Върнете се в началото
Frujin Assen

Местожителство: карлово

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 13:11    Заглавие:  

Сега ми дойде на ума че всъщност МиГ-17 си има наследник и то специализиран щурмови- иде реч за китайската ударна машина на базата на МиГ-19. Хайде някой дето разбира да каже що за чудо е.
ICQ Номер 
T55

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 13:14    Заглавие:  

pach написа:
( впрочем откъде е това Т55)

"Оттам" Smile Wink
Върнете се в началото
onufrii

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 13:21    Заглавие:  

pach написа:
док.филма на Дискъвъри със заглавие "СУ-25 , летящият танк "

Естествено използваните кадри не са на Дискавъри, а са си руски от изпитания, но пък много добре се вижда за какво иде реч - снарядите дори не одраскаха титановата вана!

Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 13:39    Заглавие:  

Точно! И в двигателя "сложиха" се една машинка "Сайдуиндър" ли беше, "Спероу" ли беше, не знам и тя гръмна вътре. без същствени повреди по самолета.

Абе, яка работа.
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 13:54    Заглавие:  

А , не се бъзикай - в Афганистан се е случвало да се връща без половин крило , че дори доколкото помня и с разрушена опашка (две различни машини) така че наистина е як !!!Мисля че и в двата случая попаденията са били от стингери , точно с прашки де , за които стана дума !!! Wink
Този без опашката е бил ремонтиран ( явно чрез канибализъм ако е възможно!?!) за 4-6 часа и пак е излетял в боен полет!!! Cool Cool
Голям зор е видял още преди да влезне официално в производство!!!
При това е красив пущината дори да е с празни пилони!!!
А тия долу дет са го стреляли дали са могли да избягат !??? Laughing
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 14:39    Заглавие:  

Цитат:
Абе много сте ми интересни като почнете да лалате такива глупости. Броите си прастите и решавате кое е невъзможно! Току-що отрече стрелковото оръжие в авиацията! Шанса да се порази танк с оръдие като е нулев тогава що А-10 е разработен с основно противотанково оръжие 30-мм топ? ВСВ танковете да не са стояли на едно място? Ама един младеж е затрил 512 парчета. Фанете се и попрочетете за бойната дейност на 17-ката, пък после развивайте теории кое може и кое не, че хората са си го правили!

Mного ти се моля фани остави пиенето и не сравнявай НР-37(липсва боеприпас способен да пробие друго освен МТО на танка) с GAU-8(в боекомплекта на което на 1 ОФ снаряд има 4 с обеднен уран и на по-стари танкове от сорта на Т-55 и Т-62 пробиват и неща от сорта на челния лист).
Кое са правили хората? Да унищожат танк с МиГ-17 ли? Фотографии в студио и може и да ти повярвам. Инак тоя младеж с 512 парчета да не е ония същия дето е затрил със 300 парчета повече от наличните в РККА на тоя участък от фронта?

Цитат:
Браво, пичове, тотално отрекохте самолета като боен комплекс и върнахте военното дело със стотина години назад, при това само в няколко реда

кое точно не ти стана ясно в написаното че си трябва специализиран самолет за щурмовик(МиГ-17 става срещу "меки" цели от немай къде) та да ти го обясня и да не пишеш повече такива глупости, понеже аз лично не разбрах как точно съм отрекъл самолета защитавайки тезата че си трябва специлизиран такъв. Ако ли пък просто си търсиш да се заяждаш, това е друг въпрос.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
onufrii

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 14:46    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Mного ти се моля фани остави пиенето

Не мога - опитвал съм, ма не става!

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 14:55    Заглавие:  

onufrii написа:
Thunderchief написа:
Mного ти се моля фани остави пиенето

Не мога - опитвал съм, ма не става!

Е кат не става, не се пъни пък, ма поне чети какво пишат хората Laughing

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Вто 24 Юли 2007, 14:58    Заглавие:  

Цитат:
Този без опашката е бил ремонтиран ( явно чрез канибализъм ако е възможно!?!) за 4-6 часа и пак е излетял в боен полет!!!

Много ме съмнява, че на машина с такова поражение ще успеят за 4-6 часа да идентифицират само всичките проблеми, камо ли да го отремонтират. Зависи какво значи "без опашка" в този случай де. Иначе Су-25 си е сериозно защитена машина, правена с отчитане на спецификата на щурмовите задачи.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 16 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0914s ][ Queries: 13 (0.0096s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker