Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Юли 2020, 20:22
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Българската авиация през социализма
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 18 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 16, 17, 18, 19, 20, 21 Следваща
Автор Съобщение
bari

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 06:16    Заглавие:  

Споко момчета, мисля че всеки си направи изводите дайте пак по същество Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 07:17    Заглавие:  

COMMANDER_KEEN написа:
/офф
Някой да им направи един раздел VS или "Сблъсък" на Елемаг, Тъндъра и калло... Тия тримцата напоследък много изостриха тона (и още някой покрай тях).. Знаем си кой е "фил" "фоб" и произтичащите това дрязги, но допреди 2 месеца всичко си вървеше в що годе спокоен тон, докато напоследък започват да се появяват все повече квалификации и определения, което хич не е хубаво.. Mad

Тези високи температури могат да направят какво ли не. Щом спаднат малко всичко ще потече по мед и масло. Very Happy

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
ICQ Номер 
slavi_i1977

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 07:39    Заглавие:  

Аз едно не разбирам откъде почнахме до къде я докарахме. Че статията е слаба и тенденциозна е факт. Факт е и че, в цял свят не се изхвърлят на боклука доказали се бойни машини а се ползват до момента на създаването на машини с по-големи възможности. Примерите за това са стотици така че, защо МиГ-17 бил ползван дълго време за изпълнение на щурмови задачи е ясно, или няма много по-добър за целта в момента или има ама съответно съотношението цена/ефективност не си заслужават.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 09:17    Заглавие:  

Han Solo написа:
не ме карайте да трия цялата тема

Че давай кво те спира?
Ма давай наред, че нещо си май само из мойте писания пипкаш

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
GIG

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 09:27    Заглавие:  

Байко написа:
Аз пък съм виждал парапланер от 2 метра разстояние. Cool Cool Cool

Явно моето предложение не беше точно към теб насочено Cool
Но ще се радвам да се запознаем и да разкажеш за това как си видял парапланера Very Happy
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 25 Юли 2007, 22:06    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Han Solo написа:
не ме карайте да трия цялата тема

Че давай кво те спира?
Ма давай наред, че нещо си май само из мойте писания пипкаш

далеч не са само твоите Wink ама на всеки така му се струва, че само неговите са заминали... а и аз обикновенно се опитвам да запазя част от написаното , ако е по темата де

2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Чет 26 Юли 2007, 12:14    Заглавие:  

GIG написа:
Байко написа:
Аз пък съм виждал парапланер от 2 метра разстояние. Cool Cool Cool

Но ще се радвам да се запознаем и да разкажеш за това как си видял парапланера Very Happy

За нещо такова ли става въпрос:
http://pic.bgspotters.net/?id=6877
А..., оцелял ли е след това парапланериста?!? Rolling Eyes Shocked Very Happy
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Чет 26 Юли 2007, 13:51    Заглавие:  

nick_wolf1 написа:
Цитат:
Този без опашката е бил ремонтиран ( явно чрез канибализъм ако е възможно!?!) за 4-6 часа и пак е излетял в боен полет!!!

Много ме съмнява, че на машина с такова поражение ще успеят за 4-6 часа да идентифицират само всичките проблеми, камо ли да го отремонтират. Зависи какво значи "без опашка" в този случай де. Иначе Су-25 си е сериозно защитена машина, правена с отчитане на спецификата на щурмовите задачи.

В Афганистан първи са летяли доработения първи прототип Т8-1Д и първия предсериен самолет Т8-3 ( това е първия Су-25 произведен в Тбилиси), по заповед на министтъра на отбраната на СССР – Дмитрий Устинов от март 1980г. в така наречената операция “Ромб”, като част от държавните изпитания .
“... Има няколко фрапиращи случая на връщане на самолети с разнесен двигател-на 28 .06.1987г. щурмовик , при който десния двигател е разбит изцяло , изгоряла е електроарматурата и енерговъзлите , успява да извърши успешно кацане...
...При друг самолет експлозията на бойната част на Stinger откъсва четвърт крило (е аз писах половин – но е така се раждат легендите Very Happy ) , но той също успява да кацне .При трети Су-25 взривът отнася почти целия вертикален стабилизатор ( аз писах опашката ама това е любителска трактовка Very Happy ) и летецът е принуден да използва за попътно управление елероните ...”
Това са цитати от бр.49 на библиотека “Клуб Криле” с автор Александър
Младенов...
Има и снимка на СУ-25 опашка поразена точно до соплата и вертикалния се държи на гредата отдолу (не знам нито какво има там нито дали така се казва точно) снимана на земята , изглежда празно все едно е отхапан като ябълка!!! Wink
На някой бройки доработките стигат до общо тегло на бронята до 1100 кг.Пак цитирам този брой...!!! Very Happy
Но наистина темата бе статията , която по моето скромно мнение е боклук който може да доведе до заблуда само тия дето не знаят - младите !!! Wink може пък това да и е целта???
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Чет 26 Юли 2007, 14:48    Заглавие:  

За това, че Су-25 може да кацне с такива поражения не споря. Но да го оправят за 4-6 часа и да отиде пак на бойна мисия ми се струва твърде пресилено.
Върнете се в началото
Frujin Assen

Местожителство: карлово

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 02:07    Заглавие:  

Забелязвам че тотално сте затънали в детайли. Възприемате МиГ-17 само като ударен, а той е и ИЗТРЕБИТЕЛ чак до 1983. Как си представяте едно сравнение през 1980 примерно между МиГ-21 и МиГ-17? Нещата за мен стоят така, МиГ-17 е доставян в големи бройки втора ръка и е трябвало да бъде използван, защото както видяхте за война с империшалима се готвят навсякъде в страната, в консервните заводи, кебапчийниците и птицефермите. Работи се на принципа "бройката е злато", като няма пари за 300 МиГ-21 ще се вземат колкото могат, но експлоатацията на стария тип изтребител ще продължи.
ICQ Номер 
teleman
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 07:14    Заглавие: teleman
Описание на темата: Бълг.авиац. при...

Господин Фружин,
Вие колко часа нальот имате на Миг 17 и Миг 21. Ако не сте летяли имайте чувство за мярка. Небето нте е до колене!

teleman

popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 07:42    Заглавие:  

А, така! Казаха ли ти го?

Цитат:
война с империшалима

Та за какво са се готвили? Май дападните рицъри отново са поготвили удър...

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 08:19    Заглавие:  

империшалима - враг номер едно на дапъдните рицъри - удър след удър Laughing
Върнете се в началото
Frujin Assen

Местожителство: карлово

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 09:41    Заглавие:  

За информация на интересуващите се, никога не съм летял дори като пътник на какъвто и да било летателен апарат.
КОМУНИЗМА Е НЕИЗБЕЖЕН (лозунг от онова време).
.........................................
...............................................
Другари, направете си и вие един път самокритика по партийна линия и обяснете с думи прости на мен невежия как стана така че днес в България градим капитализъм, а в САЩ не градят социализъм.

Фружин, не разбрах каква е връзката с това което беше написал и авионасочеността на този форум.
Моля и настоявам да се придържаш към темата и да избягваш отклонения като това което току що изтрих и да предизвикваш дрязги
Han Solo

ICQ Номер 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2007, 09:46    Заглавие:  

Frujin Assen написа:
Забелязвам че тотално сте затънали в детайли.

затънали са в детайли, защото не са повърхностни хора и знаят нещо за материята, по която пишат.

Frujin Assen написа:
Възприемате МиГ-17 само като ударен, а той е и ИЗТРЕБИТЕЛ чак до 1983. Как си представяте едно сравнение през 1980 примерно между МиГ-21 и МиГ-17?

кой извън теб прави сравнения между различни поколения машини?

Frujin Assen написа:
Нещата за мен стоят така, МиГ-17 е доставян в големи бройки втора ръка и е трябвало да бъде използван...

нещата стоят така за теб.

Frujin Assen написа:
...защото както видяхте за война с империшалима се готвят навсякъде в страната, в консервните заводи, кебапчийниците и птицефермите.

видяли сме? къде? това ти твърдение си е лично твоя измислица. за целия свят през 80те беше ясно, че сблъсък няма да има извън дипломатически и икономически. цената на живота започна да се качва твърде бързо.

Frujin Assen написа:
Работи се на принципа "бройката е злато"...

says who, при положение, че се купуват по-малко, но по-модерни самолети? Су 22, Су 25, МиГ 29 особено голяма бройка ли са? комбинацията от наземни и въздушни системи с по-добри качества намалява нужната бройка.

Frujin Assen написа:
...като няма пари за 300 МиГ-21 ще се вземат колкото могат, но експлоатацията на стария тип изтребител ще продължи.

ти изобщо не четеш какво пишат опонентите ти. какво да направим като купим новата система - да нарежем всичко преди нея като сега ли? това да не са ти презервативи?

ти имаш ли идея колко МиГ21 едновременно са били готови за пълноценна употреба?

то ако става дума - в момента и гербът на РБ е твърде претрупан, с много абсолютно безсмислени елементи. но колко хора възразява срещу това? аргументи, другарю, аргументи! приказките, които си чел в медиапуул не са такива.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 18 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 16, 17, 18, 19, 20, 21 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0930s ][ Queries: 13 (0.0097s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker