Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 05 Apr 2020, 21:14
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Бъдещето на Българската армия
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 6 [80 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Author Message
T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 25 Nov 2007, 20:02    Post subject:  

Реално погледнато - това което ще се казва Българска армия няма да има целта( а и възможностите) да защитава суверинетета на страната а ще е просто една васална воиска която обикаля по земята за да служи на покровителите си!
И това нее мое мнение а самите факти говорят по добре от това
закупуването на транспортни самолети,на бмп-та,на транспортни вертолети - просто все въоръжение обслужващо пехотата
Експедиционни корпуси!
така че докато не станем нормална държава нашата армия ще върши това!
Никаква модернизация на Танковете няма да има - по вероятно е да ги махнем въобще!
Иначе е прекрасна идеята всички танкове да се дислоцират на едно място - Сливен! - но докога! - тази цифра 9000 все ме плаши и ме кара да мисля че и Сливенската танкова бригада ще влезе в тях!
Просто няма да им трябват!

ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Sun 25 Nov 2007, 22:11    Post subject:  

Quote:
Никаква модернизация на Танковете няма да има - по вероятно е да ги махнем въобще!

Все нещо ще оставят. Седят добре на паради за кръгли годишнини.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 25 Nov 2007, 22:24    Post subject:  

Thunderchief wrote:
Quote:

Все нещо ще оставят. Седят добре на паради за кръгли годишнини.

ти вярваш ли да мъкнат машина от Сливен до София за парад???
макар че има болни мозъци колкото си искаш

даже се учудвам как можа толкова умна идея да се промъкне и да се осъществи - да дислоцират всички танкове в Сливенско!

ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Sun 25 Nov 2007, 22:57    Post subject:  

Quote:
ти вярваш ли да мъкнат машина от Сливен до София за парад

Е за заемане на висша командна длъжност, не е нужно да си идиот, но много помага.
Ако приложим морските длъжностни изисквания към СВ
- полковника трябва да умее сам да намери къде да се подпише в поднесените документи, а генерала трябва да умее сам да се подпише там където му покажат, та мъкненето на танкове и от Дуранкулак до Петрич за парад не би ме очудило ама никак.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

Last edited by Thunderchief on Mon 26 Nov 2007, 01:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
pgp000
Guest

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 00:01    Post subject:  

има един форум който все пак ни бие. но днес мога да кажа, че свалям шапка на някой, мнение от когото прочетох там (за пръв път).

та - по повод зачисляването на последния набор наборници (хах!) в резерва на БА гражданинът е написал това:

Quote:
Първанов бил недоволен. Аз съм недоволен от Първанов. И от вицето му, дето помилва светкавично ноторни престъпници, за да станат депутати. И от генерали, които освен с високите си по половин метър фуражки и със значки от руски военни академии не блестят с нищо друго. Доколкото си спомням, 90-хилядната българска армия през 1941 г. имаше 11 генерали. През 1980 българските генерали бяха над 120, точната цифра не помня, знам, че бяха с 16 повече, отколкото имаше в американските въоръжени сили.

Доколкото знам и сега не са под 100. Само дето войската е под 20 000. Значи на 200 войника (Голяма рота) се пада 1 генерал и 5-6 полковника

баща ми се оказа прав - сега вече има ротни генерали. а преди около 122 години - в самото начало на пътя и - БА се е командвала от капитани. и знамената и се покриват със слава, а имената на капитаните - със злато (е вярно, и попрашасали са, защото много малко днес знаят имената на капитаните).

дали написаното за числеността на генералския състав от човека е вярно? не знам и изобщо не ме интересува, ако не друго за пръв път пускам чужди мисли, за да си покажа отношението (мога и с червени букви, но ще трябва да си сложа и три очилати физиономийки, или някакъв много умен надпис на романски език Laughing). не съм служил и не ме засяга липсата на наборна армия. лошото е, че армията е само едно от многото отражения на това, в което се превръща държавицата ни.

за да допълня горното сега с удоволствие бих споделил познанията си на ненормативната лексика на 7 езика (като само една от държавите, в които това е официалният език не е членка на ЕС). но файда йок. по-добре да си купя автомат - от излишъците Laughing

наздраве на празнуващите!!
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 00:36    Post subject:  

Cool Cool Cool
Ако си чел книгата на Джани Родари "Приключенията на Лукчо", ще ти напомня че там има един герой - принц Лимон който също страдаше от излишък на генерали. Накрая когато не му останаха войници, той сформира батальон от тях и ги пусна в атака. Тъй като вече имаме доста излишък на генерали и адмирали то спокойно можем да сформираме една бойна част от тях и да ги пратим в Афаганистан например. Така поне ще можем да се отървем от тях и армията поне малко ще спечели.
Когато бях в армията, бойните полкове се командваха от майори (виждал съм полк командван и от капитан) а дивизиите от подполковници. Генерали имаше само на ниво армия или генерален щаб. Иначе в учебните поделения беше пълно със висши чинове с малки длъжности. Нашия взводен на учебния ни взвод например беше майор. Но за учебните училища това е нормално навсякъде по света. На моя дипломен ръководител например в академия Жуковски взвода му се е комадвал от генерал. Е това разбира се е бил офицерски взвод Wink
Армията ни във момента се нуждае от чистка от към команден състав!

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Боцман

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 10:44    Post subject:  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
На моя дипломен ръководител например в академия Жуковски взвода му се е комадвал от генерал. Е това разбира се е бил офицерски взвод Wink

От къде го измисли това понятие. В академиите такава структура взвод няма - има класно отделение. И старшия на отделението се избира(назначава) из между слушателите в него. Така, че ако там е имало генерал (което ме съмнява) това е нормално. Следващото ниво е началник на факултет - там обикновено длъжността е генералска. Може би това е имал в предвид твоя човек.
Back to top
View user's profile Send private message 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 10:50    Post subject:  

Cool Cool Cool
Може и така да е било. Това все пак ми го е разказал преди 10 години (тази година се навръшват толкова от дипломирането ми). Но помня със сигурност че неговото класно (предполагам) е било ръководено от генерал. Но нищо чудно цялото класно да са били една специалност и затова.

Back to top
Боцман

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 13:15    Post subject:  

Има една малка подробност само, че за да стане генерал, офицерът трябва да е завършил не само ВА "Жуковски" в случая, но и академията на ГЩ. Затова са и моите съмнения за това твърдения.. А класните отделения в академиите винаги са по една специалност(общовойскови, свързочни и т.н.).
А иначе изключения има, но те се отнася само за нашата мила армия. Генерал Денев например на времето стана генерал без да има генерал-щабна академия. И понеже промениха закона и според него трябваше да го уволнят, набързо го изпратеха да завърши стратегическия курс във ВА. И естествено той беше и старши на класното отделение. Даскалите полковници и подполковници, а генерала в случая слушател. Вместо да е обратното. Абе голям майтап с две думи. Very Happy Very Happy Very Happy .
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 18:32    Post subject:  

Cool Cool Cool
Изглежда не съм обяснил правилно. Генерала е бил руснак, и е бил назначен за водещ на класното от ръководството на академията. Не е бил слушател. Затова и предполагам че е бил нещо като командващ специалноста.

Back to top
Боцман

PostPosted: Mon 26 Nov 2007, 19:27    Post subject:  

Класен ръководител, да...възможно е! Very Happy
Back to top
Flanker

PostPosted: Sat 08 Dec 2007, 12:37    Post subject:  

........
Last edited by Flanker on Wed 21 Nov 2012, 11:05; edited 1 time in total
Back to top
Albatros

PostPosted: Sat 08 Dec 2007, 14:18    Post subject:  

Абе недеи пуска тея стари новини,вертолетите кугар,вече постъпват на въоръжение,първият доида през август 2006
Back to top
pe60-ka6ika

PostPosted: Sat 08 Dec 2007, 20:19    Post subject:  

смисъла на новината е че парите за вертолетите ще се дадат на "Eurocopter" авансово от бюджета за тая година, а парите които са предвидени за тях в следващия бюджет ще се дадат за обезщетения на тези които ще бъдат съкратени догодина.
а за корабите не разбирам нищо. аз лично съм кашик и флота и ВВС не ме интересуват много много и колкото повече пари икономишат за тях толкова повече пари ще има за нас. а и разликата между старите белгийски кораби и новите френски е има няма 700 млн. евро. които да си го кажем честно трябва да дойдат от някаде. те тия пари ще отидат за нови самолети сигурно защото флота все пак има някакви кораби, макар и стари си плават; ние си имаме танкове и БМП-та, които макар и стари си кретат някак си,а ВВС-то си нямат летящи самолети, което някак си обезмисля тяхното съществуване. те трябва да оправдаят някак си парите които харчат от бюджета.
Back to top
pe60-ka6ika

PostPosted: Sat 08 Dec 2007, 20:23    Post subject:  

а сега се сетих нещо. в договора с фирмата най-вероятно подробно е описано как и кога става плащането и вероятно е предвидено транша да стане догодина по някое време. не е ли възможно тия пари да престоят 7-8 месеца в някоя банка и някой да вземе лихвите.
Back to top
Page 2 of 6 [80 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0939s ][ Queries: 13 (0.0174s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker