Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
МО с обществена поръчка за сервизно обслужване на газотурбинен двигател ASTAZOU IV M1 за минен ловец 32 "Цибър" · Родителите на загиналия алпинист: Не пращайте пари · Крим отговори на призива на НАТО към руската армия да се изтегли от там · Кипърският фермер, прегазил крадец излиза от ареста · Москва: Създаването на антииранско Арабско НАТО представлява опасност · Пакистан успешно изстреля балистична ракета, можеща да носи ядрена бойна глава ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 23 Май 2019, 14:52
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Модели на вертолети
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [10 Мнения]  
Автор Съобщение
Koraliev_

МнениеПуснато на: Сря 09 Яну 2008, 16:05    Заглавие:  Модели на вертолети  

Може ли някой да ми каже от каде мога да си намеря модел на вертолет Ми-8/17?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
WhiteWolf

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря 09 Яну 2008, 16:24    Заглавие: Re: Модели на вертолети  

Koraliev_ написа:

Ето тук има два Ми-8
Този на Revell е доста добър, за този на Kopro не знам. В сайта пише "0 бройки" но предполагам че в магазина няма начин да го нямат Wink

eve

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед 13 Яну 2008, 13:45    Заглавие: Re: Модели на вертолети  

WhiteWolf написа:
Koraliev_ написа:

Ето тук има два Ми-8
Този на Revell е доста добър, за този на Kopro не знам. В сайта пише "0 бройки" но предполагам че в магазина няма начин да го нямат Wink

Наистина на Ревел са много добри. Също и Звезда предлагат, даже матриците са им еднакви. Сглобил съм и на Копро, той не е за препоръчване.

WhiteWolf

МнениеПуснато на: Нед 13 Яну 2008, 21:24    Заглавие: Re: Модели на вертолети  

eve написа:
Сглобил съм и на Копро, той не е за препоръчване.

Защо? Аз мислех по едно време да си вземам точно на Kopro, хем досега нямам модел на тази марка, хем да видя как стоият нещата при тях. И мислех да го вземам този Ми-17 или един МиГ-19.

Koraliev_

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну 2008, 15:35    Заглавие: Благодаря за помоща  

Благодаря за линка който ми дадохте.Беше ми полезен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
eve

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну 2008, 22:59    Заглавие: Re: Модели на вертолети  

Защо? Аз мислех по едно време да си вземам точно на Kopro, хем досега нямам модел на тази марка, хем да видя как стоият нещата при тях. И мислех да го вземам този Ми-17 или един МиГ-19.[/quote]

Имам сглобен Ми-17 на Копро, Ми-8 на Ревел и преправения модел на Ми-14 е модел на Ми-8 на Звезда. Ако имаш избор за предпочитане е да избереш моделите на Звезда или Ревел. Аз лично не намирам никаква разлика в матриците на двата модела. И двата са много добри, докато при Копро модела е по-слаб. Не е толкова детайлен, частите не пасват много добре също и фанара не приляга добре към тялото. То при всички модели на Копро го има проблема с фанара. Иска се повече пилене и препасване за да се получи добър резултат. Но в крайна сметка и това доставя удоволствие, нали това е част от моделизма. При Копро ми харесва това, че намерих модели, които при други производители нямаше когато ги купувах през 2000год.

WhiteWolf

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну 2008, 23:49    Заглавие:  

Аз досега винаги съм залагал на Revell. Но благодаря за информцията отностно Kopro, до сега не разполагах с такава, явно това е и причината моделите на Kopro да се по ефтини.
eve

МнениеПуснато на: Вто 15 Яну 2008, 19:10    Заглавие:  

WhiteWolf написа:
Аз досега винаги съм залагал на Revell. Но благодаря за информцията отностно Kopro, до сега не разполагах с такава, явно това е и причината моделите на Kopro да се по ефтини.

Можеби това е причината за тяхната цена, но и начина по който са ляти е различен от всички останали. Не знам какъв е, пластмасата е различна от тази на другите модели и имат доста чепаци по отливката. Въпреки това не съжалявам за нито един от моделите,които притежавам на Копро. Но ако заложиш отново на "Ревел" за модела на Ми-17 няма да сгрешиш. А между моделите на Ревел и Звезда имам чувство, че се различават само по кутиите.

eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну 2008, 09:49    Заглавие:  

Чувството ти хич даже не те лъже. През последните години ревел пакетират много модели на Звезда. Освен Ми-то пакетират и Ка-29, Су-24, МиГ-31, МиГ-3 (последния е ужасно дърво което Звезда са наследили от древна матрица на Италери) а сигурно и други за които в момента просто не се сещам. Общо взето размяната на матрици напоследък доста се шири, но ако се концентрираме въру може би най-достъпната унас фирма Revell Germany, то имайте впредвид че например техните Су-27, J-35, BAC Lightning F.6, всъщност са матрици на Hasegawa, а новият им Chinook май е препак на Италери, както междувпрочем и Tornado F3. Лично аз не намирам нищо лошо в това. Ако говорим за Hasegawa или Tamiya в кутия на Revell то ние като моделисти печелим от приемлива цена, а в случея с България и достъпност. Случея със Звезда е още по-приятен - ваденките и инструкциите на Звезда са пълна скръб при аналогична цена. Е, разбира се това значи че гафовите на матричарите също се мултиплицират, но това си е част от спорта Smile Въобще да живее международното сътрудничество. И да се надяваме че кооперацията Звезда-Revell ще продължи. Аз много се надявам да се появи ревелски препак на МиГ-21бис на звезда в 1/72...
ICQ Номер 
eve

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну 2008, 12:33    Заглавие:  

Съгласен съм стеб, наистшна печелим ние. Само ще ти дам пример, преди 10 дни си купих Chinook на Италери за 21лв, а модела не Ревел струваше 28 и нещо. Как да не останеш доволен от междунаподното сътрудничество между фирмите Very Happy
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [10 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0769s ][ Queries: 13 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker