Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия ще достави плаващи бронетранспортери на Индонезия · Американски генерал: НАТО да скрие "слабото си място" от руснаците · Двама братя от богато семейство в основата на атаките в Шри Ланка · Коя държава е по-голяма от Плутон и още изумителни факти за пътешественици · Нетаняху готов да кръсти еврейско селище от Голанските възвишения на Тръмп · След 24 години: Спипаха пилот, че не може да пилотира ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 23 Апр 2019, 22:21
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен търговски и граждански флот
САРП(ARPA)
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Автор Съобщение
Djidjo

МнениеПуснато на: Пон 21 Апр 2008, 16:47    Заглавие:  САРП(ARPA)  

Имам едно питане!
Не знам дали съм избрал точното място за тази тема, но аз все пак ще питам!
При тези навигационни станции(ARPA при корабоплаването) има опция "past position" и "trails"
Въпросът ми е каква е разликата?При следите знам че се получава следа като линия а при позицията какво е изображението(няколко точки или отново линия)?И ако съм в режим на относително движение дали последните позиции ще са по линиата на относителното движение или по истинското движение?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
via

МнениеПуснато на: Пон 21 Апр 2008, 19:35    Заглавие:  

Наистина при trails се създава следа(дължината и може да се променя). Past position представляват точки като и при тях може да се настройва през колко време да са. Относно следите - trails могат да се показват в истинско или относително движение. Относителните следи показват относителното движение между целите и собствения кораб. Следите от истинското движение изискват сигнал от жирокомпаса и въведена собствена скорост на кораба, за да могат да "унищожат" движението на нашия кораб и да представят истинското движение на целта в съответствие с техните собствени скорост и курс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Djidjo

МнениеПуснато на: Пон 21 Апр 2008, 20:06    Заглавие:  

Благодаря за вниманието!Ако правилно съм разбрал,тези точки(past position)които казваш дефакто се получават върху следата независимо в какъв режим сме!
Върнете се в началото
via

МнениеПуснато на: Пон 21 Апр 2008, 20:59    Заглавие:  

Djidjo написа:
Благодаря за вниманието!Ако правилно съм разбрал,тези точки(past position)които казваш дефакто се получават върху следата независимо в какъв режим сме!

Ами не точно върху следата, защото те самите са като следа, всмисъл липсва линия, а самите точки образуват линия при свързването им. Надявам се да е станало по-ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Djidjo

МнениеПуснато на: Пон 21 Апр 2008, 21:24    Заглавие:  

Отново благодаря!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен търговски и граждански флот
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0574s ][ Queries: 13 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker