Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Бунтовници предизвикаха голям пожар с дрон · Бабата на убитата Криси: В линейката не се качи лекар при детето ми да даде първа помощ. То дишаше, то говореше ВИДЕО · Възпитател открадна 100 000 лв. от ученик · Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? /Римляни 7:23/ · Оперират по спешност Жан-Клод Юнкер · НАСА хранила хлебарки със скали от Луната ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 18 Aug 2019, 09:16
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен търговски и граждански флот
САРП(ARPA)
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [5 Posts]  
Author Message
Djidjo

PostPosted: Mon 21 Apr 2008, 16:47    Post subject:  САРП(ARPA)  

Имам едно питане!
Не знам дали съм избрал точното място за тази тема, но аз все пак ще питам!
При тези навигационни станции(ARPA при корабоплаването) има опция "past position" и "trails"
Въпросът ми е каква е разликата?При следите знам че се получава следа като линия а при позицията какво е изображението(няколко точки или отново линия)?И ако съм в режим на относително движение дали последните позиции ще са по линиата на относителното движение или по истинското движение?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
via

PostPosted: Mon 21 Apr 2008, 19:35    Post subject:  

Наистина при trails се създава следа(дължината и може да се променя). Past position представляват точки като и при тях може да се настройва през колко време да са. Относно следите - trails могат да се показват в истинско или относително движение. Относителните следи показват относителното движение между целите и собствения кораб. Следите от истинското движение изискват сигнал от жирокомпаса и въведена собствена скорост на кораба, за да могат да "унищожат" движението на нашия кораб и да представят истинското движение на целта в съответствие с техните собствени скорост и курс.
Back to top
View user's profile Send private message 
Djidjo

PostPosted: Mon 21 Apr 2008, 20:06    Post subject:  

Благодаря за вниманието!Ако правилно съм разбрал,тези точки(past position)които казваш дефакто се получават върху следата независимо в какъв режим сме!
Back to top
via

PostPosted: Mon 21 Apr 2008, 20:59    Post subject:  

Djidjo wrote:
Благодаря за вниманието!Ако правилно съм разбрал,тези точки(past position)които казваш дефакто се получават върху следата независимо в какъв режим сме!

Ами не точно върху следата, защото те самите са като следа, всмисъл липсва линия, а самите точки образуват линия при свързването им. Надявам се да е станало по-ясно.
Back to top
View user's profile Send private message 
Djidjo

PostPosted: Mon 21 Apr 2008, 21:24    Post subject:  

Отново благодаря!
Back to top
Page 1 of 1 [5 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен търговски и граждански флот
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0653s ][ Queries: 13 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker