Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 07 Авг 2020, 17:49
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Автожири ?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
EX-62

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 16:02    Заглавие:  

SOVA,здравей,......пинципът е известен отдавна,реактивно задвижване на НВ /носещия винт/Отсъствието на реактивен момент от НВ го прави приемвлив във вертолетостроението Има много вертолети направени на този пинцип.http://pla.by.ru/rotor_react.htm Непросъществуването им се дъжи на неикономичноста на силовите установки които използват /газотурбинни дв-ли/, а също и горивото /водороден прекис,пропан-бутан и др./Имам много хубави картинки, но не зная как да ги кача,като се опитам всичко се изтрива и започвам да пиша на ново./много ме яд/!!Преди чертаех на чер.дъска,но само за себе си,върху една проекция чертаех и другите и какво ли не,така че и чертежи не мага да покажа.След като се разболях момчетата ми изхвърлиха дъската,инсталираха Autocad /не ми харесва/и Solidworks мъчеха се да я обърнат на руски не успяха /аз английски не зная/.Много ми е трудно и бавно,използвам електронен преводач,лошо,но както и да е.Не зная за бизнесът Ви,колко на дълбоко сте в "авиа"?Иска ми се поне двигателя да се прави у нас /в момента върви патента и чакам някой умник да не ме изпреварил/Има голямо приложение,като се започне от мотоделта, мотопара,АЖ,леките самолети и до където ти стине фантазията.Ако не виждаш бизнес /пари/-лошо!!Имам направени модели на двуместни леки самолети с този дв-л,"супер" /свръх на сладолета/,няма витло и тресящият се бутален дв-л.Мога сомо да кажа,че мощноста не се измерва на изходящия вал,а на изхода на газа от центробежния или осев компресор /соплото-тягата на дв-ля/
Уф....трети път го пиша!!Ще се науча....с поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 22:46    Заглавие:  

EX-62 написа:
Solidworks мъчеха се да я обърнат на руски не успяха /аз английски не зная/.

таз програмка се инсталва автоматично на руски език но трябва преди инстала от виндовса да сложиш едно RU доло до часовника-тоест да сложиш че си в русия и използваш руски език от клавиатурата -това от контрол панела става,и след това инсталваш солид воркса на компа и тои автоматично си се инсталира на руски-друг начин няма.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
EX-62

МнениеПуснато на: Съб 12 Апр 2008, 11:37    Заглавие:  

Гого55,браво!!!....много се радвам,чакам мойте изтребители и ако стане ще се нап.....!!Въпреки,че съм се натъпкал яко с теорията на вертолета и автожира,никаде не срещнах за жироскопичния момент,как се парира,как въздества на вертолета при криволинейния полет /промяна плоскоста на въртине на НВ/Вероятно се разглежда към другите сили и моменти.Разглеждах вариант на хибритно изпълнение на апарата:вертикално излитане,зависване и маневриране а крайсерския полет на авторотация,като по надежден,но не и по икономичен.По този начин носещата втулка става по проста и дуракоустойчива,също имайки на предвид,че КПД=50% при реактивния привод,спрямо КПД=60-70%на механичната трансмисияСмяната на режима е елементарен с този дв-л и не представлява констрктивна сложност.Управлението-с промяна центъра на тежеста,отклонение оста на НВ.Иска ми се мнение по тези идеи,всеки си има свой стериотип на мислене /не е срамно да питаш, за да знаеш-срамното е да не знаеш,особено важи за авиацията/.
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Чет 17 Апр 2008, 12:43    Заглавие:  

Здравейте,докато си почивах имах времето да прочета по интерестните теми във форума "Любителско летене и свръхлеки самолети",направи ми впечатление по какви параметри се подбират двигателите за летателните апарати /мощност,обороти, въртящ момент и колко гори на 100км?/Не знам,дали е
тука мястото,но ме извенете/не ми се прескача от тема на тема/.За авиационните двигатели са характерни три характеристики:
1)ВЪНШНА характеристика- зависимоста на ефективна мощност и ефективния специфичен разход на горивото от числото на оборотите при пълно отваряне на дроселната клапата на карбуратора на земята.Завси от винта:диаметър,стъпка, форма и др.а също от надморската височина на летището.
2)ВИТЛОВА характеристика-зависимоста на ефективна мощност и ефективния специфичен разход на горивото от числото на оборотите при постоянна зафификсирана стъпка на витлото и промяна положението на дроселната клапа.Анализа на витловата характеристика споставена с външната опрделят ре-
жимите на работа на двигателя:максимален/излетен/,номинален/за набиране на височина и макс.хор.полет/и крайсерски/икономичен/полет.
3)ВИСОЧИННА характеристика-зависимоста на ефективната мащност и ефективния специфичен разход на гориво от височината при постянни обороти на
двигателя.Всички тези данни съпътстват авиационите дв-ли взети при изпитанието им с даден виздушен винт и височина.Всичоко това е подробно описано
в книгите за авиациони дв-ли.В общи линии-всичко зависи от параметрите на винта за даден двигател,които развиват максималната си мощност при макс.
обороти,затова се излита на малка стъпка.Авиационните дв-ли имат вградени в системете автоматични и ръчни корекции за височина.Така,че да направиш
винт упешно от първия път,значи че си сбъркал някъде!!
С поздрави!
Д.Русинов.
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Сря 14 Май 2008, 18:44    Заглавие:  

http://www.der-wankelmotor.de/Techniklexikon/DKM_vs_KKM/dkm_vs_kkm.html
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Dornier_Do_32_LH.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Dornier_Do_32_LH.jpg
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Сря 14 Май 2008, 21:43    Заглавие:  

Здравейте, не зная какво става,но като натисна "преглед" ме изхвърля????Ядосах се,утре ще пиша.Да сложа и този, че незнам какво може да се получи:
http://www.mct57.org/Galerie/pagephoto/walk_djinn/walk_djinn-02.html
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Сря 11 Юни 2008, 23:13    Заглавие:    

Здравейте,с малко закъснение искам да ви обясня принципа на работа на двигателя,той наистина тежи 6.5кг и разчетна мощност 35кс.Това е биротативна схема на Ванкеловия двигател или обратната схема на класическия Ванкелов,ако вътрешния ротор прави 7000об/мин.,външния /корпуса/ ще прави 21000об/мин.около неподвижната ос.Двете центробежни крилчатки в сборка ,вътре ротора и неподвижната ос представляват центробежен компресор,който нагнетява газа в носещия винт и излиза накрая през соплата.Така се получава реактивно въртеливо задвжване на носещия винт.С картинките от горните сайтове,може да се представите тези принципи на двигателя и вертолета.Самия центробежин компресор може да се използва за свръх пълнене на роторния двигател /както при турбото на колите/ и да се постигне още по голяма мощност.Отношението,тегло към мощност N/G=0.01 не е трудно да се постигне и да се приравни към най-добрите двухконтурни реактивни авиациони двигатели.Малкото тегло, икономичноста,габарити, просто усройство,без скъпи и сожни детайли го правят перспективен.Нямам възможност да изброя всичките му предимства и да ме разберете без познаването на роторния двигател.Основния недостатък на Ванкеловия двигател,това е уплътнителния контур /сегментите/ и разпространението на факела от свещите,това съм го разрешил.С осев вентилатор и N-сеции може да се получи голяма мощност и да се замени витло-моторната група и турбореактивните двигатели,с центробежния компресор-също.
Накратко и в общт смисъл,това е!!!!

този път направих "сопи",защото пак ми го затри...
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Пон 16 Юни 2008, 10:20    Заглавие: Автожри
Описание на темата: двигател

Ще направя опит да кача снимка.Не се получава-не знам кака става
Ето данните на снимката:

Размери:4368х2912
Тип JPMG изображение
Размер:3,75МБ

Някой можели да ми обяснипо по дробно как става??

Благодаря.
Върнете се в началото
sova

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 26 Юни 2008, 16:27    Заглавие: ротор...  

http://mkmagazin.almanacwhf.ru/mk_other/okb_mk/7005_vint_avtozjira.htm

http://www.aviation.ru/aon/1999/299/2-5.htm
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Чет 26 Юни 2008, 20:11    Заглавие: Ротор  

sova,здравей!
Има още един:http://twistairclub.narod.ru/jtrotor/
Мене ме интересува технологията за направата на лопатите на Ка-26.Сега събирам алумин за пресформата, че циганите го изкрадоха и живот и здраве на зима ще го правя.До тогава ако науча еще нещо ще е добре
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Съб 19 Юли 2008, 12:42    Заглавие:  

ex 62 не се ли казва това за което говориш ПРОПКОПТЕР
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 07:20    Заглавие:  

Сега има много нови думи, особено в компютърния език ,които са ми трудни да ги разбера.Преди 45 години в школото не съм чувал за РС,а и 5 години не съм го учил в иститут.Така и "ПРОПКОПТЕР"не знам за какъв летателен апарат се отнася!Иначе РС,интернета и др.са голяма работа ,стига да му разбираш!
Върнете се в началото
Sniper!

Местожителство: България, Правец

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 09:56    Заглавие:  

Честно казано до преди малко и аз не бях сигурен какво е пропкоптер, ама чичко Гугъл знае всичко.Smile
Та въпросното нещо си е хеликоптер, само че изпълнен по особена схема предложена още през 1953г. от добре известния Игор Бенсън, благодарение на който автожирите днес преживяват ренесанс. При пропкоптера двигателите с витлата са монтирани директно на лопатите на ротора. Така се избягва възникването на въртящ момент от въртенето на ротора и необходимостта от компенсирането му с опашен винт, освен това по този начин се използва максимално ефективно мощността на силовата установка, понеже няма никакви трансмисии и съответните загуби. Постигат се рекордни резултати по отношение на необходимата минимална мощност.

ето няколко снимки

curtiss-bleeker
Click to see if image is larger

ултралек хеликоптер реализиран по въпросната схема

EX-62

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 11:05    Заглавие:  

Да,и на мен са ми изестни тези конструкции, има и още много други и всеки си осъществява своята идея, но рядко се повтарят ,защото не се харестват или имат недостатъци.Така е и при мене,тук няма да се повтарям,но ми се иска да направя нещо по красиво и по добро с този двигател.Принципа е реактивно задвижване на носещия винт директно на лопатите.Исками се да кача някои снимки на двигателя и приложението му,но незная как си го направил,с РС съм нов и така ще си остана.Купих си книги, пише че било просто и лестно,но докато ги прочета и науча може да ритна камбаната-нямам време.

С поздрав:Д.Р.
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 16:44    Заглавие:  

аз не съм виждал до сега деистващ модел на които ротора да се задвижва по този начин .само снимки виждаме
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0691s ][ Queries: 13 (0.0069s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker