Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Юли 2020, 20:47
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Автожири ?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
coloninbus

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 16:49    Заглавие:  

http://www.youtube.com/watch?v=9HXc35k906g ето тука един експеримент Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Sniper!

Местожителство: България, Правец

МнениеПуснато на: Нед 20 Юли 2008, 22:41    Заглавие:  

EX-62 написа:
...Исками се да кача някои снимки на двигателя и приложението му,но незная как си го направил...

Първо трябва да качиш снимките на някой сървър, а най-добре направо в галерията на форума, като това става, като от мястото, от където пишеш отговора си, цъкнеш върху "Качи снимка/и" и след това следваш инструкциите. След като имаш качена снимката на сървъра, просто копираш линка и в полето на съобщението си, като добавяш следните тагове(това са правоъгълните скоби и буквичките, които представляват в случая служебни символи):

[img]линк на снимката[/img]

Това е всичко необходимо. Ако нещо не се получи, ще обясня по-подробно. Може и да ми изпратиш снимките, които искаш да ни покажеш и аз ще ги пусна. Имейла е: wireless@abv.bg

успех,

EX-62

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Пон 21 Юли 2008, 07:45    Заглавие:  

Sniper,здравей,
благодаря за вниманието,вчера се опитах да кача снимка,но ми я затири в "Галерия"и от там не мога да я измъкна[url][img][/url]
phpBB/IPB ,тава са и ерогрифите??А мястото и не е там.
Ако имаш време и желание,пиши ми на този адрес:dimitarrusinov@abv.bg.Имейла,който ми даде wireless@abv.bg не го разбирам/англиския не знам/
така че и снимки не мога да ти изпратя.

С поздрав:Д.Р.
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Пон 21 Юли 2008, 13:21    Заглавие:  

като си говорим за автожири ,ваобще имали някои деистващ в българия .като гледам американците си ги карат както ние едно време карахме балканчета МК 50
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Пон 21 Юли 2008, 19:50    Заглавие:  

http://video.google.com/videoplay?docid=3094889465571781052 може да е от полза
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Сря 23 Юли 2008, 08:45    Заглавие:  

Snipr,здравей!
Още веднъж ти благодаря много!Браузера не ми е наред,отидох на Mozilla,но имейла ти се загуби?

С поздрав:Д.Р.
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Сря 23 Юли 2008, 09:53    Заглавие:  

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Сря 23 Юли 2008, 09:55    Заглавие:  

Sniper to bilo lesno Smile waspolzwah se .i az ti blagodarq
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 08:10    Заглавие:  

Здравейте!
Ето габаритните размери на двиателя:
а това е моята аеродинамика със същия двигател с осев вентилатор:"Панорама"-1 и "Панорама"-2Д .
Върнете се в началото
Sniper!

Местожителство: България, Правец

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 10:58    Заглавие:  

Здравейте колеги,
Поздравления Smile, итересни снимки. Ще помоля, ако е възможно, за повечко информация: Къде е правена снимката на автожира, който до колкото разбирам май е преработен трайк за мотоделта, какъв е мотора, лети ли?

Също и комресора и моделчетата изгеждат интригуващо. Какви приблизителни параметри се очаква да има двигателя(маса, тяга) и сътветно ТТ данни на самолетчетата?

Изгледах и видеото. Наистина е полезно, 10х.

coloninbus

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 13:16    Заглавие:  

колега както ти подчерта явно това е преработен траик от делта изкопах го от някакъв руски саид ,не открих информация дали лети. и аз това се чудя ,без стабелизатори Sad те руснаците винаги може да те изненадат в аеро динамиката ) Smile
Върнете се в началото
coloninbus

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 13:25    Заглавие:  

ideata za towa samolet4e e mnogo dobra .towa 6te e udobno za razwlekatelni poleti .6te ima mnogo dobra widimost
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 15:30    Заглавие:  

Здравейте!
По горе съм описал данните на двигателя,тегло-6,5кг.,разчетна мощност 35кс.при21000об/мин.Лошото е че когато започнах да го правя си казах-аз не съм докер и се хванах да правя малък двигател,на базата 125см3,получи се малко повече,но се оказа че е работа за швейцарците,много дребни чаркове излязоха.Представе се 250см3 и повече, 2-3 секций,каква мощност се получава и малкото тегло го правят несръвним с останалите авиационнии двигатели.Има и още много предимства,понеже няма газова връзка между двата контура,както при реактивния двигател,"помпажа" не е страшен за него,както и "выхрово колца"при винта.Нагледно казано,както при прахосмукачката,ако й зотвориш входа създава вакум,но не спира да работи.
За моделите,преди ги правех по хубави, но сега нямам нерви,исках да покажа новата аеродинамика с новия двигател,получават се най-леките,най-бързите и най-.........самолети без витла.По принцип това са малки ,леки и бързи двуместни самолети,весто колесник-танкети или ролери, може да каца и излита от вода,сняг.Получават се с доста добра тяговооръженост и икономичност.Ако имаш добра фантазия и още по добри магат да се получат ?
Човек без фантазия е като птица без криле-някой беше го казал!
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Сря 06 Авг 2008, 20:40    Заглавие:  

Здравейте!
Най- сетне ми се отвори света,мислех че причината е в мене /тава си остава /,но се оказа в комютъра.До сега не ми отваряше Google Video,YouTube и др.,а уж е нов /още е в гаранция/,нали не му разбирам.Та за първото видео на coloninbus ,това "почти", се взема за нормално явление при изпитанията на летателни апарати,но като ти се дръпне "фашкията",започваш да мислищ по друг начин или се отказваш ,или продължаваш виждайки грешките си.Аз съм виждал и изживял не малко с изпитана техника /виждате какво става по пътищата /,така стоят нещата с техниката, плащаме си за нея.Вчера на кафенето един си бръкна в окото като си пиеше кафето,забрави да си извади лъжичката от чашката!Трябва да се внимава мнаго,един самолет на който летиш за да не те изненада трбва да направиш най-малкото 200-300 часа нальот,също зависи от пилота.Обучил съм десеки летци,но мога да кажа,че едва 8-10% стават добри авиатори (другите стават началници),какво да се прави такива сме човеците.
От една к.с./мошност/ се получават 3-7кг. тяга ,зависи как си сметнал витлото,вентилатора,компресора,а също къде си учил,кой те учил и какви книги имаш и не на последно място интелекта,затова има разни конструктори и краините резултати също.По разчети двигателя е 35к.с.х3кг.=105кг.тяга,а х7кг.=245кг.!!!!Това е нов вид двугател никъде не съм го виждал и ако се получи разлика от разчетите,ще трябва да си измислям коефиценти,след тава и книга мага да напиша. Затова се правят изпитания ,опити и доработки.Даже и А-380 след първия полет вероятно са му направили една композиция чертежи за доработка, за да полети отново след шест месеца.Ако сте забелязали теглото на двигателя и минималната тяга,не ви трабва нито витло нито крило,само каска и дебела глава. Оначало това си го помислих,но го отхвърлих като голяма фантазия????
ТТ данни на самолетите: дължина-4,60м,разпереност-6,80м и 9,80м ,тегло/пълно натоварен/340кг. и 450кг. изработени от композити,крайсерска скорост-420-380км/час.,чиста аеродинамика,няма витло да му пречи,двуместни с седалки една до дуга /с препоръки облегалките да падат назад и куче???/с сгъваеми крила.Имам чертежите им на SW ,но ми дава някаква грешка / не можах да я обърна на руски/,ще трябва да ги преснимам и тогава да ги пакажа.Опитах се да направя 3D модели,побърках програмата и тя мене??
Е това е. С поздрави:
Д .Р.

Последната промяна е направена от EX-62 на Чет 07 Авг 2008, 13:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
EX-62

МнениеПуснато на: Чет 07 Авг 2008, 13:21    Заглавие: АВТОЖИРИ  

Здравейте,
е за това ви спомменах по-горе.От къде имат пари за такава...????

http://www.youtube.com/watch?v=Cgels591kXk
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0692s ][ Queries: 13 (0.0055s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker