Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Столтенберг: Сърбия е партньор на НАТО и уважаваме нейното решение да бъде неутрална · Драматично решение: БСП напуска парламента! · Първа версия за касапницата, отнела живота на легендата на югофолка Шабан Шаулич · МВР с първи подробности за смъртоносното меле в Кюстендил: Причината е алкохол · Шабан Шаулич нарече концерта си на 21 декември в София ПРОЩАЛЕН · ЕС, САЩ и ОССЕ осъдиха сблъсъците в Тирана ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 17 Фев 2019, 16:11
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ревю на собствени модели
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 33 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 31, 32, 33
Автор Съобщение
chokolio

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 15 Апр 2008, 18:47    Заглавие:  

Още веднъж благодаря за похвалите!!! Smile

Фанарите наистина добре са се получили на тези двата модела. Интересното е, че не съм ползвал никакви маски - процедирам по следния начин: хващам с лявата ръка с пинсета фанара, подпирам си я здраво на масата и с дясната пак подпряна на масата боядисвам. Laughing То пак е едно треперене, мани-мани... Но става, като се стегне човек и се успокои и внимава. То явно както някой по-горе написа - търпение и спокойствие трябват за това хоби! А аз дори не съм и толкова спокоен човек, но явно като сглобявам съм различен. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
chokolio

МнениеПуснато на: Вто 15 Апр 2008, 21:15    Заглавие:  

Пичове, не мога да се сдържа - пускам още един от моделите си! Very Happy Всъщност последния, който завърших преди около седмица. Самолетчето е Su-27 D "Sea Flanker" на Italeri. Още преди да си го закупя, бях попаднал на една снимка в интернет на един Су-27, който със сигурност е някаква друга модификация, но адски ме изкефи камуфлажа и моят Су-27 го боядисах така. Пак импровизации, ама какво пък, нали на мен ми е яко! Laughing Нямам голям опит, но ми се струва, че изпълнението на Italeri е доста добро - частите си пасват добре. Декалите не знам колко са достоверни, но поне не са супер много, защото аз едно моделче което имаше повечко декали така го олепих, че стана като от цирка... Laughing (Е, това си е моя грешка естествено.)
Мисля, че не се справих особено добре с камуфлажа на този Су-27, но някак си тези дни докато го сглобявах нещо имах проблеми в службата и бях доста напрегнат... Малко съм го назъбил тук-таме, а и не съм се придържал съвсем точно към оригинала. Извинявам се, че не съм снимал моделите отдолу, но те имат разни антенки и стърчащи неща и ме е страх да не ги счупя... Confused
Както предния път, ще ви пусна и снимката, по която го боядисвах.

Click to see if image is larger

Е, този път май ще отнеса доста забележки! Laughing Rolling Eyes
Върнете се в началото
WhiteWolf

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря 16 Апр 2008, 09:18    Заглавие:  

Има малко забежки по боядисването, но другото специално мен ме утрепа тотално Shocked Страшно много ми харесва (повече от Kfir-a)
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 16 Апр 2008, 09:44    Заглавие:  

E, чак пък забележки.

Първо това е изключително неточен модел на Су-33(забележката е за Италери, не за колегата chokolio Very Happy )
Получен е след като на модела на Су-27 просто са пляснати ПХО.
И тука идва едно малко чудене(Не е забележка) - това е палубен самолет, защо реши да го мацнеш като сухопътна машина?
А като качество на изпълнение - ще ми се и аз така да можех. Моя Су-33(точно същия модел) така и не го докара даже до боядисване. Даже ПХОто беше канибализирано с цел да префасонирам Су-30МК на Беркут(Реално Су-30 на Звезда - просто е под друго име) във Су-30МКК

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
UNIOR

МнениеПуснато на: Сря 16 Апр 2008, 10:55    Заглавие:  

Определено ми харесва, аз туко що си поръчак същия самоче на Равел Very Happy , обаче имам един въпрос.
Място на снадката на крилете към корпуса не трабва ли да се китне там.
Върнете се в началото
chokolio

МнениеПуснато на: Сря 16 Апр 2008, 11:52    Заглавие:  

Thunderchief, знам че е палубен, но този на снимката страшно много ми харесва и в крайна сметка реших и моя да е с такъв камуфлаж. Знам, че не е редно и сигурно в реалния живот няма такава машина като мойта, но аз и без това не се придържам към стандартите кой-знае колко, а и без туй моят модел никога няма да се качи на истинска палуба... хе-хе! Laughing

Цитат:
UNIOR:
Място на снадката на крилете към корпуса не трабва ли да се китне там.

Така е братле, но аз още съм "начинаещ" и честно си признавам, че кит не съм и виждал... Embarassed Тези дни ще се поразходя из хобимагазините в София и ще се снабдя с кит и може би някакви инструменти, които се ползват за боравене с него. Wink
Върнете се в началото
UNIOR

МнениеПуснато на: Сря 16 Апр 2008, 16:00    Заглавие:  

Току що получих мейл от Нирахоби, казва че очаква следващата седмица да получи материали може да отскочиш до там.
Само не си взимай кит на Равел, аз направих тази грешка и дълбоко съжалявам, почти няма свободо време за работа с него, веднага почва да стяга, и при опит даго нанесеш и загладиш по добре, се раздърпва на конци,иначе добре се се слепва с пластмасата ама само това му е плюс.Дърво както казва един колега Very Happy

извинете ме за офтопика Very Happy
Върнете се в началото
DegradationTrip

МнениеПуснато на: Съб 02 Авг 2008, 11:06    Заглавие:  

chokolio написа:
Пичове, не мога да се сдържа - пускам още един от моделите си!.....Су-27

Пич евала, станало е великолепно....

Eто един FockeWolf 200 Condor който почти завършвам

Много детайлен е за 1:72 на Revell е, колесника му е прекрасно направен Smile

DegradationTrip

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг 2008, 12:35    Заглавие:  

Eто го и завършен...

Oстана само малко да опуша около картечниците и двигателите Smile и малко да застаря Smile доколкото мога Smile

UNIOR

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг 2008, 13:25    Заглавие:  

Изглежда добре, не мога да разбера от снимките, рамките на фанара боядисани ли са, а също и на предната оръдейна купола, на мен това ми направи впечатление , нека и колегите кажат нещо.

Ето един пример за "FockeWolf 200 Condor " на Равел

http://www.hyperscale.com/galleries/fw20072dw_1.htm
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг 2008, 15:54    Заглавие:  

Ако не греша колегата използва зелената пластмаса като едното зелено на камуфлажа. Останалото е малко artistic license - металните клапи за охлаждането на двигателя, част от маслените радиатори, въоръжението, антените.

DegradationTrip, можеш да минеш отбранителното въоръжение с разредено ревелско 78 (тъмно сиво) и ще изглежда далеч по-добре Very Happy Радарните антени ги направи черни, а ракетите под крилата са навярно някакво сиво-зеленикаво. Виж в упътването все ще го докараш до близък цвят.
Върнете се в началото
DegradationTrip

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг 2008, 18:12    Заглавие:  

Рамките на фанара не съм ги боядисвал защото още не мога да намеря правилната технология...
Иначе цветовете ползвах такива каквито имах, сега ще ходя да пазаря от магазинчето до лъвов мост и ще си набавя нови боички.
Този стана сравнително добре Smile има още много да уча Smile но поне се старая и питам като не знам нещо Smile

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 33 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 31, 32, 33
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0682s ][ Queries: 13 (0.0078s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker