Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mo 26 Okt 2020, 01:04
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Космонавтика
Летяща чиния с неконвенционално задвижване на NASA!
ModeratorenЕлемаг
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 2 von 4 [57 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4 Weiter
Autor Nachricht
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27539

BeitragVerfasst am: Mi 08 Okt 2008, 19:52    Titel:  

Cool Cool Cool
Там е работата че нито едно от горе изброените изобретения не противоречи на законите на физиката Wink

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Пилот

Beitrдge: 128

BeitragVerfasst am: Mi 08 Okt 2008, 20:21    Titel:  

А според теб законите на физиката са безгрешни, и повече никога нищо няма да се добавя Laughing Laughing Laughing
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mi 08 Okt 2008, 20:35    Titel:  

Cool Cool Cool
Ми като се появи нов физичен закон можеш да го постнеш тук Wink Да научим и ние за него Very Happy

Пилот

BeitragVerfasst am: Mi 08 Okt 2008, 21:00    Titel:  

Друг е въпроса колко патенти на нови изобретения са потънали в дън земя, или са секретни заради "сигурността на нацията". Всичко опира до икономика Smile По-добре за тях е да плащаш за гориво и да си зависим, отколкото да си наливаш вода в колата и да я задвижваш по този начин, или да е с някой нов соларен панел Smile
fensi_fly

Beitrдge: 447

BeitragVerfasst am: Mi 08 Okt 2008, 23:19    Titel:  

Даи няколко примера ,защото до сега сериозните измислици за ,които говориш не са особено издържани. Laughing
Пилот

BeitragVerfasst am: Do 09 Okt 2008, 00:00    Titel:  

fensi_fly hat Folgendes geschrieben:
Даи няколко примера ,защото до сега сериозните измислици за ,които говориш не са особено издържани. Laughing
Чинията на британеца Отис Кар и Ютрон акумулатора му е идеален пример за потискана технология

http://www.projectcamelot.org/ralph_ring.html

Click to see if image is larger

Източник
tankman

Beitrдge: 43

BeitragVerfasst am: Sa 11 Okt 2008, 12:27    Titel:  

Всичк са копирвали от нацистите
fensi_fly

Beitrдge: 447

BeitragVerfasst am: Di 14 Okt 2008, 04:32    Titel:  

И тоя раздел "ще го освиним" Confused
ayahuasca

Beitrдge: 1183

BeitragVerfasst am: Do 16 Okt 2008, 19:00    Titel:  

Пилоте,напълно споделям твоите възгледи по темата,но никога не бих спорил с хора приемащи науката по най-плоския и скучен начин,без никаква фантазия и нито помен от допускане на неща,непрочетени в учбника.
Алтернативните източници на енергия са неизброими.В голямата си част,до тях се стига интуитивно,не след дълбоко и изчерпвателно проучване на някоя физична ниша,а стъпвайки върху по-обширен и разнообразен научен и ненаучен фронт.Вярно е и че Френската научна академия е отхвърляла като абсурдна идеята за вертолета,станал факт скоро след това,докато горе долу по същото време Жул Верн си е мечтал за улично осветление,а много преди тъова ДаВинчи е рисувал странни и смешни летателни апарати..Елемаг,уважавам правото ти да изказваш мнение,само не бих желал да чета крайни,даскалски заключения по въпроси,отнасящи се за физика,особено за съвременна физика.Открай време голямата слабост във физиката е постоянното налагане на актуални за епохата схващания и закономерности,като единствени и неподлежащи на промяна.Няма да крия,че не разбирам кой знае колко от физика,но съм достатъчно в час,за да видя как физиката и философията съвсем се смесиха една с друга/както и трябва да бъде/.
Нека те попитам нещо,Елемаг:един познат от друг клуб,повтаряше на лаиците като мен,да научат първо,че "топче върху маса има потенциална енергия спрямо пода" ,преди да говорят с него за физика.Та искам да ми отговориш,каква е тази потенциална енергия,къде е докато топчето е върху масата и какво изобщо прави или не прави този потенциал?Не ме изглежда никак сложно за човек с твоите познания по физика,да ми отговори,надявам се,затова ще чакам с интерес. Wink
Наистина ще са нужни на човечеството такива мощности,за които в момента говорим със страхопочитание и не можем да измислим как ще стане така,че нашите слаби енергийни възможности един ден ще отговарят на тези невъобразими нужди,а не се сещаме че малкото камъче обръща колата или по-просто казано-вятъра се лови и с хвърчило или 3 перки на високо колче.Че водата се спира с 4-5 по-яки ствола и дървено колело...и че атома не се разбива с пневматичен чук.Това са само намеци,не казвам нищо конкретно,за да не се роди спор,съгласен съм,че от тук погледнато,бъдещето изглежда всякакво,но не губя убеденоста си,че физиката тепърва излиза от зубраческия си период/пубертет и 10-ти диоптер/ и се запътва към един много по-емоционален и страстен облик,когато дори някои малки магийки щр са официално позволени Wink
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Fr 17 Okt 2008, 15:19    Titel:  

ayahuasca hat Folgendes geschrieben:

Нека те попитам нещо,Елемаг:един познат от друг клуб,повтаряше на лаиците като мен,да научат първо,че "топче върху маса има потенциална енергия спрямо пода" ,преди да говорят с него за физика.Та искам да ми отговориш,каква е тази потенциална енергия,къде е докато топчето е върху масата и какво изобщо прави или не прави този потенциал?Не ме изглежда никак сложно за човек с твоите познания по физика,да ми отговори,надявам се,затова ще чакам с интерес. Wink

Въпроса е неправилно zададен но ще отговоря: Потенциалната енергия (кокретно zа топчето) характериzира въzможноста му да промени енергията си в кинетична.
Формулата и се учи в прогимнаzията:
Е=ghm

Енергията е свойство и въпроса какво прави е неправилен.

ayahuasca

BeitragVerfasst am: Fr 17 Okt 2008, 17:55    Titel:  

Благодаря за отговора.Не съм убеден обаче,че енергията е свойство."Възможност да промени" звучи много добре,но ми навява идеи за свободна воля,каквато топчето едва ли притежава.И малко ме притеснява именно факта,че това се учи в прогимназията-с времето научих че в прогимназията са ми преподавали или строго частни,или още по-строго общи случаи,които само повърхностно описват явленията и формите във вселената и в живота изобщо Wink Разбирай ме правилно,не искам да се закачам и споря,но любопитството ми е толкова ненаситно,че се ровя при възможност в материали,за които навярно не съм дорасал и опитвам да си представя едно или друго.Та в този ред,открих че квантовата физика описва противоречиви функции на явленията,които дълго време са били чак противни и взаимно изключващи се.От друга страна,познавам и лично физици,неуспяващи да се примирят с кванта и недопускайки идеята за него да влезе в главите им дори за да я почовъркат малко.Днес пък гледаме как светила на физиката са се хванали гуша за гуша относно СТО и подобни теории за "научно-фантастичната" многомерност на пространството.
Отплеснах се малко,извинявай!Да се върна на енергията-това че има формула описваща проявлението на енергията,по какъв начин изключва съществуването на енергията отделно от състоянията на топчето?Какво изобщо я бърка енергията дали топчето пада или е статично,аз допускам възможността тази енергия да има самобитно съществуване,априорно,независещо от начините по които ние можем да разберем за нея ил да я "видим".Струва ми се,че тя е или в топчето,или извън него при всички моменти на неговото движение,както и при липсата на движение,и твоята формула определя външната проява на тази енергия,което пък ме кара да се замислям дали е правилно изобщо да ползвам думата "потенциална".Предполагам,че това,което кара топчето да пада към пода и това което е създало вселената е едно и също,идентично и не е функция от незнам си кво си,а всичко останало е негова функция.То не е свойство,а всичко останало е негово свойство.
Прости ми лаишките опити да мисля,но допускам че цивилизацията е в грешка с опитите да "създава" енергия,която да поглъща огромни ресурси и да струва нещо,при положението че Земята фактически "плува" в безбрежен океан от енергии и мощности.Да повторя защо мисля така-с една хартиена перка,можеш да уловиш енергията на вятъра.Дори да не разбираш нищо от наука.
Да не говорим пък за това,че всичко свързано със свободна енергия е авангардно и носи истински потенциал в себе си.И е дори малко романтично Wink
И едно предложение за теб-ти наблегни именно на закона за запазване на енергията,който по-право е да се нарича Закон за постоянното откриване на една и съща енергия тук и там Laughing Сериозно Evil or Very Mad
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Fr 17 Okt 2008, 20:11    Titel:  

Cool Cool Cool
Нещо не си разбрал! Потенциалната енергия не е свойство а състояние. Състояние спрямо друго тяло по отношение на което се измерва този потенциал. Ако няма такова тяло измерима ще е само пълната енергия чийто носител е масата. Тоест няма как пълната енергия да се раздели на потенциална и кинетична ако няма спрямо какво да се измерят тези енергии. Не е лошо да си припомниш училщния курс. Там е добре обяснено.

ayahuasca

BeitragVerfasst am: Fr 17 Okt 2008, 20:46    Titel:  

Сигурно не съм разбрал,де да знам,както кажеш.Няма да споря,но си представи за минута-две,че всичко което знаеш е лъжа и след това опитай на тази база да си обясниш що е енергия.Аз действам така.
Zvezdichko

Beitrдge: 35

BeitragVerfasst am: Sa 18 Okt 2008, 09:36    Titel:  

Zitat:
Там е работата че нито едно от горе изброените изобретения не противоречи на законите на физиката

Само аз ли схванах какъв беше намекът?

Моето мнение е, че ако нещата бяха толкова прости, досега вече - е-хеееееееееееее...

Пилот - вземи да поучиш малко физикохимия, която я дъвчех цяла година. Не пропускай раздела "Термодинамика" Smile

http://www.cosmos.1.bg/

... диктаторът на КОСМОС БГ Smile
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Sa 18 Okt 2008, 18:02    Titel:  

ayahuasca hat Folgendes geschrieben:
Сигурно не съм разбрал,де да знам,както кажеш.Няма да споря,но си представи за минута-две,че всичко което знаеш е лъжа и след това опитай на тази база да си обясниш що е енергия.Аз действам така.

Е чак толкова напушване не мога да понеса Very Happy

Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 2 von 4 [57 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Космонавтика
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.1690s ][ Queries: 14 (0.0073s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker