Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ПОЗДРАВ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ "ПИЛАТУС" /T6 Texan II/ ЗА БЪЛГАРСКИТЕ "ПИЛАТУС" · 33 години от гибелта на майор Илия Стоянов · The National Interest: Вместо надпревара с хиперзвуковото оръжие с Русия и Китай по-добре Америка да се съсредоточи върху ПРО · Hill: Ердоган обсъжда с Тръмп покупката на ракетните комплекси Patriot · 101 години от Дойранската епопея · Назовани са два сценария за началото на ядрената война между Русия и САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 16 Сеп 2019, 10:11
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
ВМБ-Бургас
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 11 [159 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 9, 10, 11 Следваща
Автор Съобщение
didimus

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 17:24    Заглавие: Мърльовци ???  

Thunderchief написа:
Чудно що за мърльовци не са се захванали поне да си изчистят плаца преди мероприятието, ами правят тържествен марш из преспите. То бива мъзрел, бива, ама някой морски офцифер е за бой.

Какво имате предвид това МЪРЛЬОВЦИ ?

Последната промяна е направена от didimus на Вто 10 Ное 2009, 14:03; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 18:43    Заглавие:  

Цитат:
Какво имате предвид това МЪРЛЬОВЦИ ?

Ами дежурния по поделение и началник щаба предполагам.

Цитат:
Ако мислите, че е работа на екипажите да чистят плаца от сняг - аз ще ви кажа, че вие не трябва да живеете в XXI век.

Кой да дойде да го изчисти? Аз може би?

Цитат:
Няма нито една 'бяла' страна (освен Турция всъщност - но ако не се лъжа и там ползват доста технически средства - освен безплатната работна ръка която имат) където почистването на сняг или листа да става на ръка! Разбира се винаги има местенца на които не можеш да пуснеш машина да изчисти.

Ами като няма техника дай да вземем да чакаме пролетта. Той снега така и така ще си се стопи дотогава. Е листата намирисват като вземат да гният, ма това е дребен проблем.

Таквиз ми ти работи.
А ей това за наборната служба ме смаза. Демек възвишения кадровак му е силно под достойнството да хване лопатата и да порине сняг. Чудна мисъл просто. Е, че в резултат на тая работа няма да подгизне по време на марша, това е друг въпрос. Той, кадровака е морски, не го плаши че ще подгизне.

Иначе снимките са хубави, особено тая с двете фрегати си е направо за плакат

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Ice_queen^^

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 18:47    Заглавие:  

popay_the_sailor написа:

Някои редактори имаха круши в устите си да ми се обадят да ида да поснимам малко! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

А ти чакаш редакторите да ти се обадят, като не се сещаш за мене Twisted Evil

Thunderchief, баце ти знаеш ли кога спря да вали в Бургас?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Ice_queen^^

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 18:49    Заглавие:  

Thunderchief написа:

Иначе снимките са хубави, особено тая с двете фрегати си е направо за плакат

Брей мерси , предният път ми дадохте оценка 3, значи има напредък Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 18:52    Заглавие:  

Ice_queen^^ написа:
popay_the_sailor написа:

Някои редактори имаха круши в устите си да ми се обадят да ида да поснимам малко! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Идея си нямам, ама така като гледам на снимката не вали. В крайна сметка който както иска - така да си носи службата.
Просто си представям как някой матрос от британския или от американския флот би обяснил на съответния старшина, че риненето на сняг не му е работа. Представям си и какво би му се случило.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
didimus

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 19:10    Заглавие:  

...

Последната промяна е направена от didimus на Вто 10 Ное 2009, 14:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
1159

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 19:16    Заглавие:  

Колега didimus,дале4 си от истината батце.Как така да го е.... във Варна успяме да по4истим и то несамо плаца а вие не?
И не само сняг ринем , и листа събираме,и ба4каме в бреговите складове, и правим нови кабинети по англииски в щаба на базата и много други неща,и като се обадят по телефона за 2 4аса сме на кораба и сме в морето ве4е , или като ба4каме сме по-малко моряци от Вас ?
Айде не ми отваряй устата , 4е да развалям и така малкият авторитет на флота в този форум.
А и да те питам-от колко години "Дръзки" е в Българските ВМС?И как за тези години един дежурен кораб не дадохте?А ние от 1ДПК за месец имаме 9 .Знаеш ли какво отговори на този въпрос един Ваш голям на4алник-Ами не можем да ги накараме да дойдат за 3 4аса. Shocked
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 19:25    Заглавие:  

didimus написа:
Thunderchief написа:
Ice_queen^^ написа:
popay_the_sailor написа:

Идея си нямам, ама така като гледам на снимката не вали. В крайна сметка който както иска - така да си носи службата.
Просто си представям как някой матрос от британския или от американския флот би обяснил на съответния старшина, че риненето на сняг не му е работа. Представям си и какво би му се случило.

Определено няма да се съглася с теб!
Аз съм старшина!
И определено не оставям матросите да ми обясняват това или онова...
Виж ако кораба е заринат със сняг няма да оставя това така, НО това че някой е решил да си направи парадче на плаца е друг въпрос!
А колкото до някой британски матрос никога няма да го накарат да рине сняг ЩОТО британския матрос ще го вкарат в някоя голяма зала и парада пак ще мине.
А снега ще е почистен пак от матроси ама с машини и на тези матроси ще се плаща за това!
Кадровите военнослужещи са професионалисти ! Не чистачи на сняг!

Tвое право си е да не се съгласиш с мене. Струва ми се обаче, че освен кораба, подопечните ти обитават и базата. Е разбрахме, че няма техника и за това не са длъжни да се грижат за поддръжката и в приличен вид. Кат няма - няма сега, какво да го правим. И наборна кир няма, значи ще си седи с преспите докъм началото на април Поне не хвъляйте луга да не стане кишаво Very Happy . Ама имайте милост бе, ши простинат знаменосците с тия мокри чепици

Click to see if image is larger

Върнете се в началото
didimus

МнениеПуснато на: Вто 06 Яну 2009, 20:45    Заглавие:  

Thunderchief,
Ок. Да прав сте!
НО АЗ СИ ОСТАВАМ С НЕСЪГЛАСИЕТО!

За да покажа, че все пак сред кадровите военнослужещи има и здравомислещи, и умни хора ще престана да се паля по този въпрос ... ще сложа точката тук!

Разбира се УЖ живеем в свободна страна и всеки има право да си изказва мнението.

Odzava

Местожителство: Хашира Джима

МнениеПуснато на: Сря 07 Яну 2009, 08:42    Заглавие:  

А пък аз да попитам фотографката - освен борд 61 и фрегатите други кораби в тая база нямаше ли? Айде за парада - ясно. Не съм видял парад дето командващия да не го снимат (и публикуват) поне 10 пъти. Ама и все нещо друго е плавало в акваторията на базата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 07 Яну 2009, 09:14    Заглавие:  

Плаваше - снимките във февруарския брой на "Океан". Иначе добре се е справила мис фотографката, бая кораби е наснимала, ама са в мен. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Odzava

Местожителство: Хашира Джима

МнениеПуснато на: Сря 07 Яну 2009, 10:11    Заглавие:  

Всичко ли ще видим във февруарския брой?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 07 Яну 2009, 10:16    Заглавие:  

Ами не - няма да има място за около 30 снимки Laughing , но на 2 или 3 февруари ще пусна всичко, което имам като архив от базата. Последната година и Зорница и Д.Ставрев направиха бая снимки, които не съм публикувал тук. Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
didimus

МнениеПуснато на: Сря 07 Яну 2009, 23:20    Заглавие:  

1159 написа:
Колега didimus,дале4 си от истината батце.Как така да го е.... във Варна успяме да по4истим и то несамо плаца а вие не?
И не само сняг ринем , и листа събираме,и ба4каме в бреговите складове, и правим нови кабинети по англииски в щаба на базата и много други неща,и като се обадят по телефона за 2 4аса сме на кораба и сме в морето ве4е , или като ба4каме сме по-малко моряци от Вас ?
Айде не ми отваряй устата , 4е да развалям и така малкият авторитет на флота в този форум.
А и да те питам-от колко години "Дръзки" е в Българските ВМС?И как за тези години един дежурен кораб не дадохте?А ние от 1ДПК за месец имаме 9 .Знаеш ли какво отговори на този въпрос един Ваш голям на4алник-Ами не можем да ги накараме да дойдат за 3 4аса. Shocked

Колега 1159,
Не знам какво имате предвид ДЕЛЕЧ СИ ОТ ИСТИНАТА?
... това, че във Варна сте успели да почистите си е ваша работа (м/у другото аз останах учуден, че не ни накараха да чистим).
Ако трябва обаче да се плюем едни други ще се получи много миризливо тук!

Последната промяна е направена от didimus на Вто 10 Ное 2009, 14:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Ice_queen^^

МнениеПуснато на: Нед 01 Мар 2009, 22:51    Заглавие:  

Я каква гледка имало от нашта вила Very Happy . Май трябва по-честичко да я посещавам.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 11 [159 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 9, 10, 11 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0844s ][ Queries: 13 (0.0045s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker