Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ФОТО-ФАКТ: КОРАБ NEW LOTUS В БУРГАС! · Ройтерс: Български вицепремиер иска нови закони за справянето с радикалния ислям · Путин намали и замрази заплатата си за още 1 година · Министърът на отбраната Красимир Каракачанов ще участва в тържественото отбелязване на 105-ата годишнина от Освобождението на гр. Кърджали · Напрежението в Киев расте! Десен сектор обяви готовност да щурмува парламента · Какво се случва днес? След драмата в столично школо, сега пък евакуираха училище в Силистра ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 19 Окт 2017, 23:57
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО СПИСАНИЕ ЗА АВИАЦИЯ "КРИЛЕ" бр.1 2009 г. 3 в 1
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 2 [26 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Автор Съобщение
UNIOR

МнениеПуснато на: Чет 08 Яну 2009, 11:09    Заглавие:  

Приятно "изненадан" съм от новия първи брой на Криле, още не съм го прочел целия но от бързия преглед
който направих мога да кажа, Браво.

АНКЕТА

1. Каква е общата ви оценка за 3-те списания по шестобалната система?

- много добър 5

2. Оценката ви за корицата на сп.”Клуб КРИЛЕ” по шестобалната система?

- добър 4 - не зари друго ами заради окепазената снимка на Су-то на корицата

3. Одобрявате ли идеята да има 2 списания – едно за гражданска авиация и едно за военна авиация?
- определено ДА

4. Кой/и материал/и ви хареса/ха най-много в сп.”Криле”?
- "Твореца на Българските спарки"

5. Кой/и материал/и ви хареса/ха най-много в сп.”Авио БИЗНЕС”?
...............

6. Какво мислите за приложението „Авиоекшън”?

- Прекрасна идея , надявам се да чета за напред още по интересни теми
И ако ми позволите да се съглася с Онуфри:
onufrii написа:
Тая корица на авиоекшъна да вземете да я смените Evil or Very Mad !

7. Какво не ви хареса в 3-те списания?
(качество на печат, теми, стил на писане, друго)

.......

8. Какво искате да има още в сп.”Криле” като военни теми?

.......

9. Какво искате да видите на страниците на сп.”Авио БИЗНЕС”?

.......

10. Одобрявате ли идеята 3-те списания да бъдат в опаковка или искате и 3-те да бъда в едно тяло, като ще бъдат същия обем и на същата цена?
(Това е важно за нас, разчитаме на отговора ви!)

- Предпочитам да бъдат по отделно.

11. Как се снабдявате със списание „Клуб КРИЛЕ”?

- от реповете

12. От колко месеца или години го четете?

- От около година по редовно

petaka

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет 08 Яну 2009, 18:33    Заглавие:  

Едно голямо благодаря от мен.Отдавна не е имал толкова добър брой.Продължавайте в същия дух.
Non Aliud

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 08 Яну 2009, 18:48    Заглавие: 1-2009
Описание на темата: 1-2009

Браво!
Много хубав подарът от КРИЛЕ за Новата година!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
me4o_puhh

МнениеПуснато на: Чет 08 Яну 2009, 22:24    Заглавие:  

Чудесен брой ...отдавна искам такова "Криле" с много военна българска авиация..по-конкретно в анкетата по-долу :
Цитат:

4+ ви пиша, ще се конкретизирам малко по-долу.
Цитат:

Корицата е страшна , мислех че е проблем в печата ама явно е проблем на обработването, меко казано снимката е развалена ..ама като познавам Оги май не я е пипал той..?
Цитат:
Одобрявате ли идеята да има 2 списания – едно за гражданска авиация и едно за военна авиация?

Да мисля че това е добро решение, но списанието "Авио-Бизнес" изглежда за да държите по-ниска цена е на по-некачествена хартия , а и самия печат нещо ми куца , може би съм взел такава бройка.
Цитат:

Тук не е смао един , чудесно е че подемате темата за Безмер, поздравления за това хората там го заслужават , естевенно Оги както винаги на ниво със снимковия матерял. Статиите за "Обучението в Германия" , "Творецът на българските спарки" , невероятно интересни ми бяха. "Анадолки Орел" звучеше общаващо, но за жалост само сухи факти малко ми звучи. Много се радвам че пишете за Божурище, трябва да се шуми повече по вапроса.
Цитат:

Честно казано не съм чел нищо още в него , малко ми е далеч геажданската авиация , само го прегледах, както казах не ми хареса хартията и печата иначе кофти корица / лелята на нея да не ми се сърди/ ама..друго ми направи впечатление в един от матерялите има 3 повтарящи се снимки , само са кадрирани различно и то на две съседни страници ..някак кофти стой.
Цитат:

След малко мисля да го прочета, но моля ви се сменете хартията..знам че струва пари за корицата също не мисля че е добра идея. Иначе ако можете да предлагате подобни теми ще е интересно наистина.
Цитат:
. Какво не ви хареса в 3-те списания?

Мисля че казах по-горе какво точно не ми харесва....на едно -две места малко недомислие имаше в писаното.
Цитат:

Има самолети летели у нас каот МиГ-23 / всичките му вариянти / , Су-22 и други за който колкото и много да е писано нищо не е казано..искам да знам повече за 60-7- те години на нашата авиация / ама лично желание де /. Искам да сте както е модерно да се казва update със световните новини, знам че не е лесно но ми се иска да отразявате повече събития/ международни/.
Цитат:

Тука нищо не мога да кажа.
Цитат:
10. Одобрявате ли идеята 3-те списания да бъдат в опаковка или искате и 3-те да бъда в едно тяло, като ще бъдат същия обем и на същата цена?

Идеята за найлон е изключително добра , проблем според мен е че ще трябва три пъти повече място за съхранение, понеже аз например държа в отделни папки всички различните списания...та предпочитам да са в едно тяло.
Цитат:

Копувам си го от РЕП...дето една леля всеки път ми пожелава "приятен полет".
Цитат:

Чета "Криле" от какот мога да чета ..май от 1981-82..знам че ще кажете че още от старото ама ...голям съм ви фен.
Та така пожелавам ви успех с трите издания , пък с каквото можем ще помагаме.
Поздрави

Sniper!

Местожителство: България, Правец

МнениеПуснато на: Пет 09 Яну 2009, 09:22    Заглавие:  

Броят преди малко - закупен.
Първите впечатленя - мн. добри.
Коментари - по-късно.

Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 09 Яну 2009, 09:29    Заглавие:  

Мечо Пух,
снимките в "Сребърна птица" не са еднакви, просто са съседни кадри и дават макар и бледа представа за отделните действия на "органите". Ако прочетеш материала ще разбереш защо въпреки че бяхме с Оги Стефанов двамата това е всичко което можем да предложим като илюстрация.
За съжаление печата тоя път развали това което целяхме със снимките на Оги от Безмер, Гърция и Графа. Да се надяваме, че следващия път ще е доста по-добре.
Очакваме мнението ви за списанието, защото това е важно за нас. Целта е да предложим продукт, в максимална степен удовлетворяващ различните и често разнопосочни интереси на читателите - военна авиация, гражданска и лека авиация, исторически материали. Желанието ни е да намерим точния баланс.
Приятна събота и неделя!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 09 Яну 2009, 14:35    Заглавие:  

Въпрос на вкус - аз лично харесвам идеята да са три отделни специализирани списания. И да попитам - съдейки по името `Авиоекшън` дали съм прав, че ще има и издания посветени на военни конфликти и операции?

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Non Aliud

МнениеПуснато на: Пет 09 Яну 2009, 16:33    Заглавие: 2009 - 1
Описание на темата: Впечатления и очаквания

AНКЕТА

5

Първа корица - 4, четвърта - 6.
Защото при положение, че вътре в тялото - напр. на 4-5 страница - има прекрасни снимки, корицата да е с лоша снимка не е добре. Размитата снимка може да иска да говори за голяма атакуваща скорост, но...

3. Одобрявате ли идеята да има 2 списания – едно за гражданска авиация и едно за военна авиация?
Да. Чудесно.

Наистина ми е трудно да кажа - изчетох всичко наред.
Но все пак:
- Летищата в България
- Творецът на българските спарки
- Инженерът от авиацията Б. Герасимов.

Няколко предложения
Може да се помисли върху структурата още.
А). Съдържанието на списанието да е съвсем лесно откриваемо и лесно да дава ориентири.
По-добре цялото съдържание да е на стр.3 - на едно място. Размити са съдържанията на без-съдържателните списания - Блясък и сие.

Б) статиите могат да се обединят в 3-4 блока. При 62 страници списание това вече е удачно.
Напр.
- Авиобази - така всеки месец ще знаем, че има актуален материал за и без това малкото ни бази, а и хората им ще знаят, че си имат медия
- Учения
- Личности - разкази на асове от авиацията с техни биографии
- История
..............

В) Може и накрая да има постоянен блок - информация:
- календар за предстоящи авио събития, адреси на авиоместа, инфо кога и как пускат в авиобази, телефони и www на летища и т.н.
- авиационни школи

Вековният юбилей на френската авиационна индустрия

Много интересен текст. Продължавайте в същия дух.
Не знам дали авиоЕКШЪН е най-удачното заглавие.
Днес в науките се наблюдава усилен интерес към "наратологията" - цели науки преминават към разказ-оподобни изложения.
Може би авиоИСТОРИИ. Защото една персонална АВИО история е не по-малко интересна, отколкото техническа или бойна. Така ми се струва. Пък и войската става все по-малко, а гражданската популация, която има общо с авиацията - все по-голяма.

7. Какво не ви хареса в 3-те списания?
(качество на печат, теми, стил на писане, друго)

Не съм мачист, но за първи брой на ново списание по АВИОбизнес да сложите лицето на служителка (зам-мин) от администрацията....
Да беше на някой от шефовете на частните авиокомпании у нас или чужд - по-добре.

- разкази за постижения на големите авио асове у нас и по света - биографии и история.
- сравнителни таблици за характеристиките на най-нови самолети - както в автомобилните списания

Защо е само към авиоБИЗНЕСА ориентирано?
Защо да не включва по-общо АВИО - бизнес + травъл?

Така може да се привлекат и част от туристическите фенове на авиацията, а евентуално и реклама.
Аз не знам да има такова Бг списание - авиоТРАВЪЛ.
А у нас има над 100 000 авиопътници на година.
Интересно е да знаеш в какво се конкурират авиопревозвачите на пътници - напр. коя какво предлага като ТВ, храна, вестници, книги, стоки, които се предлагат по време на полет....
Напр. аз трябва да избера полет от два превозвача, но ми е мъгляво какво предлагат различно освен цени - само от мои спомени и разкази на познати имам инфо. А нещата са динамични.
Напр. ако имам 2 варианта да пътувам - с Малев или Австрийските - и цените са доста близки, ще избера тази, която ми предлага да гледам на собствен монитор и да чета Financial times. А и менюто е важно Smile
Ако и тук има постоянен инфо блок накрая може да се включи инфо и за представителства, за добри туристически бюра, откъдето да се купуват билети. Тук акцентът е ДОБРИ, защото бюра много, но днес е важно да ти дадат професионално инфо.
В тази връзка и рейтинги - на авиокомпании, на бюра за авиобилети.
Рейтинги или рубрика "ние си купуваме самолетни билети от..." е важна за читателя, а и може да носи реклама.
Защото недобросъвестни или неквалифицирани продавачи на билети вече има много. Кой ли не е страдал от такива.
Затова специализираната литература служи и за ориентир - доверяваш се на професионалисти.

(Това е важно за нас, разчитаме на отговора ви!)

Изобщо идeята за вътрешно тематично обособяване (разделяне) на голямата тема КРИЛЕ е много удачна. Така направиха преди време издателите на К. и е много добре.
Това е удачно и при семейно четене - няколко човека едновременно четат едно списание, което е ОК в много отношения Smile

От репа. Вече ми го пазят Smile

2 години
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
MAVERICK_BURNER

МнениеПуснато на: Съб 10 Яну 2009, 11:41    Заглавие:  

Аз лично бих предпочел отделно списание само за гражданска авиация с обема и качеството както сегашното сп. "Криле". Не ми допада идеята за 30 страници на месец да трябва да купувам и другите 2 списания, независимо, че всичко е на една цена
reaper

МнениеПуснато на: Пон 12 Яну 2009, 14:21    Заглавие:  

Днеска си го купих. На прима виста - БРАВО!
ICQ Номер 
Lion King

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пон 19 Яну 2009, 23:27    Заглавие:  

Списанието като цяло е отлично!
Обаче имам някои забележки:
- май малко сте попрекалили със снимковият материал;
- печата на 18-19 страници "куца";
- обещаните кратки новини отново ги няма. Липсата им е вече дразнеща...;

Поздрави!

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 2 [26 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2679s ][ Queries: 13 (0.0054s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker