Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 21 Окт 2020, 13:16
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Новите GORE-TEX униформи
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 4 [54 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Yahiko

МнениеПуснато на: Сря 25 Мар 2009, 17:43    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Впрочем някой може ли да ми обясни на мене невежата, какво и е по-точно дигиталното на унифромата? Това, дето е на малки квадратчета, прави ли те примерно да излизаш размазан и недобре видим на уреди за наблюдение примерно?

Разправят, че са правили изследвания за това как окото възприема форми, цветовете и прочее. Целта на другите камуфлажи била да не се забелязват главно с периферното зрение, докато дигиталният размазвал дори когато гледаш право в него.
Така казват.

По мои наблюдения дигиталният или такъв на малки петна като флектарна създават много добре илюзията, че всъщнот камуфлажа изглежда точно както вобикалящата го среда. Някакси формите извън него преливат в него. Ако пък има и 3 сламки пред тебе съвсем се разбива формата. А като тичаш дигиталният се размазва от движението Smile
От друга стана мултикама не е дигитален и също е много добър. Ама всичко зависи къде си се нахецал. И да не мърдаш Smile
Стриктните очертания обаче се забелязват от километри и за това смятам, че ако не си се накачулил са разни тревуляци, горе-долу е все тая дали си със чисто кафяв или камуфлаж.

Общо взето шарката е въпрос на мода. Въпросът е да си върши работа като дреха и да е удобен, здрав и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Yahiko

МнениеПуснато на: Сря 25 Мар 2009, 17:52    Заглавие:  

pe60-ka6ika написа:
Не знам защо му викат "диджитал" ама през очила за нощно виждане изпозващи принципа на усилване на остатъчната светлина АСU е почти невидим от над 10 метра а нашия камуфлаж се вижда като едно много по-тъмно от околната среда петно.Не знам дали се дължи на материята или цвета или на точките от които са направени петната.

От мат'ряла е. Някъде бях гледал сравнения м/у ACU камуфлажи на Proper, TRU-Spec и още некви и имаше огромна разлика.
Върнете се в началото
Yahiko

МнениеПуснато на: Сря 25 Мар 2009, 18:46    Заглавие:  

Ето малко камуфлажи на наш терен:

MARPAT Wood
Click to see if image is larger
MARPT Wood & раница flecktarn
Български сплинтър
ACU в/у сиво-сино дърво
MARPAT Desert
MultiCam & зеленявица някаква
снежен
ACU Smile
Пак ACU
Flecktarn
ACU
още едно аку
койот
Върнете се в началото
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 25 Мар 2009, 19:18    Заглавие:  

Ми в дневно време се виждаш прилично с просто око. Което означава, че с оптически прибор от сорта на който и да е снайперистки мерник, ще се виждаш фантастично(още повече, че човека с пушката или неговия помощник ще имат едно предимство пред мене - ще са концентрирани и ще те търсят).
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Yahiko

МнениеПуснато на: Чет 26 Мар 2009, 00:16    Заглавие:  

Да. То понякога май е по-добре да се открояваш, че да не те застрелят твоите Wink
Върнете се в началото
Pirin

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Чет 26 Мар 2009, 14:28    Заглавие:  

По принцип много от искуствени платове в ИК-прибори се святкат.
Върнете се в началото
savior6

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 13:45    Заглавие:  

Като сравня бойната ми униформа, лятна и зимна от френския чуждестранен легион с който и да е нов камуфлаж след стария класически с кристалните (ръбестите форми), всичките са боклук включително и тоя новия.Шубата която може да се ползва от влажния климат във френска гвиана до алпите е една и съща и е толкова удобна за носене както и в жега така и в студ.На всичките етикети пише че са произведени за френската армия.Фасовете мога да гася и по колената и по лактите на дрехите Smile.А за качеството на маскиране и издържливост няма какво да коментирам.Има и спецялна алпийска униформа с която мога да си дремя в снега неопределено време Smile.Като се проектира една униформа се мисли как да е удобна за широкия спектър от задачи.По безсмислени униформи от тия в БГ за сега не съм виждал.Като са неграмотни поне да копират идеите корумпираните от командването.Цената пълната лятна и зимна униформа е под 1000евро и това е цена ако иска легионера да има отделен комплект.Но като се има впредвид че при нас в БГ се гледа комисионата и печалбата е нормално риза шуба и панталон да е над 1000лв.В края на краищата войника е отишъл да служи а за униформата да не се възмущава че да не дава старшината въшкарника Smile.
Върнете се в началото
piston

МнениеПуснато на: Пон 13 Апр 2009, 18:35    Заглавие:  

http://www.decathlon.fr/FR/chaussures-grande-rando-homme-11519958/
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пет 26 Юни 2009, 10:36    Заглавие:  

Yahiko.....
Имам един въпрос- MARPAT a ти оригинален ли е или от Камуфлаж.бг? Защото аз имам оригинален- дар от братската морска пехота за особенни заслуги. Сравнявал съм го няколко пъти с това което се продава по магазините и да ти кажа има разлики.

Основното преимущество на американската униформа е в плата- използва се така наречения найлон -памук , който задържа по-малко вода от 100% памук , по износоустойчив е и помага намаляването на масата на дрехите. Тук обаче трябва да почертая че найлон памука по военен стандарт се различава значително от другите такива на цивилния пазар - пред 90те американската армия инвестира сериозна сума в създаването на влакно което има същите характеристики на разтягане , като това на памука. Памук-полиестера не е за препоръчване, по ред причини - основно слабото му "дишане". Освен това - найлон памука се използва под две форми - рипстоп и туйл. ACU то е от рипстоп а MARPAT е от туйл , като дебелината на материята (да се чете масата гр/кв.м.) за ризата и панталона са различни. Апропо в колекцията си имам и новята "Вегетата" на италианчетата във две версии- едната е за Колмоскин а другата за мисля че Сан Марино полка. От цялата униформа ползвам единствено Гор-Текс- а, но ми се ще да я пробвам сред природата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 4 [54 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0687s ][ Queries: 13 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker