Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Уфолог съзря нещо притеснително на СНИМКА, направена в една от пещерите на Марс (ВИДЕО) · Британците бесни от пренебрежителното отношение на Меркел към Тереза Мей · Зоран Заев: България си е България, Македония си е Македония · Валентин Радев: Ще избират между Христо Терзийски и Ивайло Спиридонов за главсек · Стана ясно кое легендарно съкровище са търсили обирджиите на Роженския манастир · Русия поиска Босна да остане цяла, освен ако "трите народа" не искат друго ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 22 Sep 2018, 05:47
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Форум на списание "Клуб ОКЕАН"
НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 3 2009
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [8 Posts]  
Author Message
Preslav
[Admin]

PostPosted: Fri 13 Mar 2009, 16:25    Post subject:  НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 3 2009  

От печат излезе мартенския брой на националното морско списание “Клуб ОКЕАН”

Корицата:

Click to see if image is larger

Съдържание:

Военноморско корабостроене. DCNS посреща 2009 с нов президент и дъжд от успехи. Димитър Ставрев... 3
IN MEMOEIAM. Черната прокоба или фреонът срещу “Нерпа”. Крум Джоргов... 6
Юбилей. Половин век организирано леководолазна дейност в България. Валентин Димитров... 8
130 години ВМС. Германският Черноморски флот и България. Стефан Семерджиев...10
Морска литература. Присъда за убийство. Откъс от роман. Петко Бъчваров... 21
Прочути битки. Втората голяма обсада на Малта. Стефан Семерджиев... 22
Злато, злато, злато! Съкровищата на руската императрица. Крум Джоргов... 29

Във в. “Военноморски преглед” може да прочетете:

Попътен вятър за “Цибър” и “Верни”. Първото в историята на българските ВМС плаване на два бойни съда в Атлантическия океан. ...13
Век и четвърт оркестър на ВМС... 13
Фотооко. “Верни” и “Цибър”.... 16-17
90 г. специалност “Корабоводене”. Речните кадри на морското училище... 18

Last edited by Preslav on Mon 13 Apr 2009, 08:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Fri 13 Mar 2009, 16:48    Post subject:  

За сп."Морски БИЗНЕС" бр. 3 2009 г. тук:

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=226608
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 29 Mar 2009, 18:41    Post subject:  

Quote:
Прочути битки. Втората голяма обсада на Малта. Стефан Семерджиев

Изключително некадърно и неграмотно написана статия. Срещу думичките "неграмотно" и "некадърно" в речника трябва да е заглавието на тази статия. Толкова много откровени тъпотии има вътре, че не ми се занимава да им обръщам внимание подробно. Само две неща
уважаеми г-н автор

Force H НИКОГА не е била базирана в Александрия през описвания от вас период, ама НИКОГА!
Поинтересувайте се какво е правил USS Wasp CV-7 преди да попадне на Тихия океан и да бъде потопен в рядко късметлийска подводна атака. Щото във вашата статия този самолетоносач, грам не е споменат а той играе много сериозна роля в прехвърлянето на Спитфайъри за Малта.
Поинтересувайте се и били ли са през този период HMS Queen Elisabeth, HMS Valiant(само да ви кажа г-н автор - през голяма част от периода тези два линейни кораба всъщност не са били в състояние да мръднат от плитчината на която са били домъкнати и единственото функциониращо нещо на Валиънт е била зенитната артилерия) и HMS Nelson на Тихия Океан и кога. Вие намеквате в статията си, че са били в описвания от вас период, а това просто НЕ Е ИСТИНА!

Честно казано за последен път си купувам списанието. Писна ми да чета коя от коя по-некадърни статии за морска история.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 29 Mar 2009, 18:55    Post subject:  

Тъндъре ти какво си завършил?
И активно ли си писал в някое морско списание?
Мисля, че само човек, който е на нивото на Стефан Семерджиев - т.е. журналист с 15 годишна практика в различни списания, може да спори с него.
Стани и ти журналист, или историк, и тогава спори. А дотогава - просто не си дорасъл. И може да спориш с хората само на форумно ниво. Съжалявам, но тоеа е истината за теб.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 29 Mar 2009, 19:37    Post subject:  

Preslav wrote:
Тъндъре ти какво си завършил?
Мисля, че само човек, който е на нивото на Стефан Семерджиев - т.е. журналист с 15 годишна практика в различни списания, може да спори с него.
Стани и ти журналист, или историк, и тогава спори. А дотогава - просто не си дорасъл. И може да спориш с хората само на форумно ниво. Съжалявам, но тоеа е истината за теб.

Мче да ти кажа какво съм завършил - международни отношения(специалност която поне в България за съжаление е предимно историческа).

Quote:
историк

Освен дето историята е богато застъпена в магистратурата по МО Преславе, историята ми е хоби(особено британската и американската) и обичам да изяждам с кориците всичко което ми попадне по въпроса. А за късмет нещата напоследък са такива, че малко неща дето са на пазара не могат да ми попаднат. И ако си направиш труда да се поровиш из масово достъпната англоезична литература ще разбереш колко некадърни неща са написали авторите ти през последните две години. И особено г-на Семерджиев. За изявите на редакторите ти да не споменавам - те прекрасно се справят със закопаването на хубава статия.

Quote:

Имах желание. Обаче, ръчичката на редакторите ти пипна и мойта статия и набута снимка с фалшив текст в нея. И някакси в резултат на това, желанието ми мина при мисълта, че това може да се случи пак. А имахте 15 авторски снимки, но не - дай да пляснем снимка от войната в Корея и да я обявим за такава от ВСВ. За това става въпрос, да ти освежа паметта

Съжалявам, не исках да ти го казвам, но това е истината що се касае до статиите за морска история в списанието ти.

А сега ако искаш можеш да ме баннеш от форума и да се направиш, че не ме е имало тук. Впрочем за разнообразие опитай се да провериш някоя от критиките ми към тези статии в англоезична или руска литература и след това, ако искаш и си достатъчно смел да си признаеш грешките, ела да си говорим пак.

Ако ли не щеш - остани си със здраве и си живей с блажената заблуда за високия професионализъм на авторите ти.

Всичко най-добро

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 29 Mar 2009, 20:20    Post subject:  

С хора интересуващи се само от англоезична литература не споря. За банване - и дума не съм споменал. Търпението ми е безкрайно. За редакторите - хора с опит и постижения в живота също няма какво да спорим - горе съм ти го написал ясно, постигни нещо и ти в живота - тогава критикувай. Поздрави.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Mon 30 Mar 2009, 14:48    Post subject:  

Preslav wrote:
С хора интересуващи се само от англоезична литература не споря. За банване - и дума не съм споменал. Търпението ми е безкрайно. За редакторите - хора с опит и постижения в живота също няма какво да спорим - горе съм ти го написал ясно, постигни нещо и ти в живота - тогава критикувай. Поздрави.

О, не не си споменал нищо за банване. Това беше предложение от моя страна.
Що се касае до "опита" и "постиженията" те се виждат с просто око във всеки един брой на списанието. Какво съм постигнал аз и в какви области опасявам се не е предмет на обсъждане. Нито съм запознавал някой в този форум с детайли нито пък смятам да го правя.
А интересно къде очакваш да прочетеш нещо за британска морска история(най-често окепазяваната категория статии напоследък), ако не в литература на английски. Някой източник на пашту или на фарси може би? И какво се очаква да направим по въпроса, че двете държави с най-богата морска история от началото на миналия век са Великобритания и САЩ. А, да сетих се - може да напишете нещо некадърно по въпроса и да го обогатите с фалшиви снимки като горната (е сега, че по времето на ВСВ единия кораб служил на няколко десетки хиляди километра от другия - това не е ваш проблем, вие сте с постижения) или да кръстим един кораб с три различни имена през три реда в една статия. С постиженията на редакторите май бяхте дотук, за сметка на това "постиженията" им не се изчерпват с това - една и съща снимка веднъж е потъващ италиански кораб, във втория случай е с оригиналното си заглавие и още мнооогоооо знайни и незнайни подвизи.

Е все пак има и успокоителен момент - масовата публика не чете книги и не познава събитията за които пишете(ако зависи от вас, никога няма и да ги опознае).

Толкоз от мене по въпроса. Сега отивам да постигна изяждането на едно известно количество хляб с маслини.

Back to top
Иван
[Moderator]

PostPosted: Fri 03 Apr 2009, 18:51    Post subject:  

Тъй като не успях да открия по-подходящо място, пиша тук. Извинявам се и ако трябва, админът да премести постинга ми.
Съвременник съм на събитието и когато ми попадна филмът "Бомба для Хрущева", изгледах го с голям интерес.
През пролетта на 1956 г. съветският министър-председател маршал Булганин и генсекът на КПСС Никита Хрушчов на борда на крайцера "Оржоникидзе" бяха на посещетие във Великобритания. Крайцерът и двата придружаващи го ескадрени миноносеца бяха на котва в Портсмут. Тогава се разигра една от най-тайнстрените шпионски истории на ХХ век. И тогава "изчезна" най-добрият подводен боец на Кралските ВМС, капитан Креб. Който има възможност да тегли филми от Zamunda.NET и може да ползва руски език, ако има интерес към споменатите събития, може да изтегли филма "БОМБА ДЛЯ ХРУЩЕВА".
НЯМА ДА СЪЖАЛЯВА!

Page 1 of 1 [8 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Форум на списание "Клуб ОКЕАН"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0643s ][ Queries: 13 (0.0049s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker