Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Боян Чуков с горещи разкрития: Корнелия Нинова и Цветан Цветанов работеха заедно за неолиберализма, но бяха разкрити! · Защо за Косово и Македония може, а за Каталуния и Шотландия не може · Момиче в полицейска униформа възмути Русия · Турция към САЩ: Страхливци! Тoвa e cрaмeн примeр зa пoлитизирaнe нa иcтoриятa · Еспър: Влязохме в нова ера на съперничество между велики сили, с Китай и Русия · От Спешна помощ с ужасяващи новини за убитото от джип дете, борят се за живота на другото момиче ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 14 Dez 2019, 04:48
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Бригадно учение "ПРОЛЕТ 2009"
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 6 von 7 [97 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Weiter
Autor Nachricht
rokosovski

Beitrдge: 1077

BeitragVerfasst am: Di 14 Apr 2009, 21:17    Titel:  

Драги ми Преславе, как искаш да се обърна към някой който се появява за първи път във форума и изтърсва някакво, абсолютно неаргументирано твърдение? Ми даже смятам, че съм бил учтив! Very Happy
Това с оценката ми е до болка познатото войнико милство на големите началници. Разбарли - недоразбрали, пили - недопили... войската е юнак, дай да смажем офицерите, че ..."аз кат бях лейтенант в Н-ския полк, какъв юнак бях!" Ако това е мнение на висши военни, то те самите са виновни за недоброто представяне на офицерите. И как става така, че войската е добре обучена, а офицерите не? Кой всъщност я обучава тая войска? Интернет? Филмите?
Не, че няма пролеми и в обуката на офицера, ама дайте да им дадем поне малко кураж и подкрепа! Те поне остават в армията, а не като Бай Чепик утре е тука после го няма!
Смешно, но е "Дежа Вю"!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
ICQ-Nummer 
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27535

BeitragVerfasst am: Di 14 Apr 2009, 21:23    Titel:  

Cool Cool Cool
Споко, истинските офицери не могат да се смажат толкова лесно. Проблема е не че гледа от неговата си камбанария а че не можа да напише нищо конкретно за самото учение и какво точно са правили. Това показва че някой не си е научил задачите което е доста тревожно!

Naiden Dimitrov

Beitrдge: 9

BeitragVerfasst am: Di 14 Apr 2009, 21:31    Titel:  

izvinqvam se ako sum zasegnal nqkoi s ne6to ili sum obidil.
Гената

Beitrдge: 440

BeitragVerfasst am: Di 14 Apr 2009, 21:56    Titel:  

Интересно ми е кой, какви оценки иска да разбере от това учение. Както всеки нормален ръководител на учение е нормално в края на учението да строй всички, да им благодари за всеотдаиноста, да им пожела винаги да са толкова добри, да им съобщи че учението е изпълнило задачите си, да награди някой от участниците и т.н. Изводите не се правят от днес за утре. Следват дълги анализи, посредниците изготвят доклади, нагласят се оценки и още сто чудеса. И пак извода ще е че учението ще е успешно, защото това не е военна операция а е УЧЕНИЕ - за да се подготвят хората да действат в дадена ситуация, да се видят грешките, да се отработи наученото досега, да се стиковат действията както на войника, така и на отделението, така и на взвода, така и на тези които командват тези хора.

Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно. Най-важното е че всички са се прибрали живи и здрави, поставената идея е хората да се научат да действат в дадена ситуация. Днес отбаранителна, утре антитерористична, после спасителна и т.н. както написах по рано, по тичпино български обичай се появяват кръчмарски воеводи удрят две ракии за кураж и почват да обясняват те на какви учения са присъствали, те каква служба са преживели, ако можеха да ръководят какво щяха да направят и пишат и говорят глуспоти на килограм. Ами като сте толкова умни и грамотни да сте станали главнокомандващи и да сте го направили ама не сте.

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
T55

Beitrдge: 1790

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 00:46    Titel:  

Елемаг hat Folgendes geschrieben:
Cool Cool Cool
Дааа. Тъжна работа! За сведение , повечето пишещи в тази тема сме участвали в много по-големи учения.

Елемаг, ама ти въобще не разговарящ с човека по същество! Като сме участвали та какво. В това коет се коментира тука не сме. От друга страна, този на полето разбира от голямо учение колкото и от средно. Така, че в каквото и да си участвал, няма да помогне. ....
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 10:39    Titel:  

Cool Cool Cool
Горенаписаното беше в отговор на поста на Naiden Dimitrov а не просто ей така!
Zitat:
Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно.

Ти да си чел някого да пишат че дадено учение е неуспешно!?!
Просто няма смисъл от изявление успешно и много успешно за някое учение. Това можем да прочетем и във вестниците. Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Гената

Beitrдge: 440

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 17:31    Titel:  

Елемаг hat Folgendes geschrieben:
Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Е ако някой прочете първите няколко поста, ще разбере долу-горе за какво иде реч, има и едно допълнение "повече очаквайте в новия брой ... и т.н"
Нима очакваш доклад поминутно и поименно кой какво е направил?

Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 21:05    Titel:  

Cool Cool Cool
Не е необходим ежеминутен доклад! Едно учение се описва по следния начин:
1.Цел не учението
2. Легенда на учението
3.Действия по време на учението
4. Изводи и награждаване на отличилите се и наказване на издъналите се (ако има такива)
Просто и елементарно! Не е необходимо кой знае какво за подобно описание.
В краен случай може да разкаже какво лично е правил по време на учението и какви са му впечатленията или просто някоя интересно случка.

T55

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 21:54    Titel:  

Еми твоят опонент точно това направи. А доклади ще получаваш - като станеш началник на ГЩ.
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mi 15 Apr 2009, 22:01    Titel:  

Cool Cool Cool
Прочетох добре написаното. Нямаше нищо подобно Wink

T55

BeitragVerfasst am: Do 16 Apr 2009, 09:07    Titel:  

Ми нали искаш впечатления - човекът ти го сподели. На което ти репликира, че си ходил на по-голямо учение. Което е безпредметно в слуачая. Аз съм ходил на "още по-голямо", но мога да ти кажа, че мащаба на това, в което си участвал не ти помага с нищо да оцениш друго учение. Други неща да, мащаба - не. Освен от едно офицерско ниво нагоре, което аз и ти, бидейки на полето, няма ка да оценим.

Wink
Octagon

Beitrдge: 1286

BeitragVerfasst am: Do 16 Apr 2009, 18:12    Titel:  

Съгласен съм с Елемаг - няколко думи тип: "атакува ни лекопехотна/танкова/механизирана бригада, ние я спираме еди къде си, после правим еди какво си" не са най-голямата държавна тайна.

Напълно допускам, че началството може да не е нещо доволно от офицерите, но да се плещят такива работи пред войници е 1) противоуставно и 2) просташко.
прр1

Beitrдge: 996

BeitragVerfasst am: Do 16 Apr 2009, 19:39    Titel:  

Надявам се уважаемите съфорумци да ми простят за вица от времето на Варшавската армия. И тъй - след края на полковото учение питат един кашик и НЩ на полка какво е било учението. Кашика - вдигнаха ни по тревога, тичахме, копахме, стреляхме тичахме обратно, пак копахме, чистихме оръжието и сега се прибираме. НЩ - Полка отработи темата "Отбрана на предния отряд на полка в началото на военните действия с последващо отстъпление на ред последователни рубежи и откъсвае от противника!"
Приятен ден на съфорумците!

pepipv

Beitrдge: 923

BeitragVerfasst am: Do 16 Apr 2009, 20:23    Titel:  

добре ,че има спор,значи тук се разсъждава .мисля ,че всеки има право на мнение тук.учението завърши,всички се прибрахапо живо и здраво.
MX 82

Beitrдge: 252

BeitragVerfasst am: Do 16 Apr 2009, 21:46    Titel:  

ПРР1 разказа един виц, а колко много истина има в него.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 6 von 7 [97 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0673s ][ Queries: 13 (0.0050s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker