Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 22 Окт 2020, 13:41
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
FS2004 Проблеми и въпроси
Модератори: SHMITZA_BG, Stoyan, su27
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 49 от 52 [769 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 47, 48, 49, 50, 51, 52 Следваща
Автор Съобщение
nivanov

МнениеПуснато на: Чет 17 Дек 2009, 20:31    Заглавие:  

Дъното бих го подменил с друго, това е DDR2, за тези пари бих предпочел нещо по читаво ... Бях фен на асус, но последните няколко техни дъна, които ми минаха през ръцете, определено не бяха това, което съм свиквал да получавам от Асус. Аз бих заложил на GA-P55-US3L на Гигабайт.

Аз лично имам малко негативно мнение за картите на НВидия, много бъгави драйвери (Велин примерно може доста да говори по темата ... ), цветовете обикновено им бягат от реалното ... аз бих заложил на другия голям в бранша - Ати, нещо пак от този ценови клас.

Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
irsii

МнениеПуснато на: Чет 17 Дек 2009, 21:12    Заглавие:  

Здравейте, от доста време съм сложил Varna Scenery и всеки път като ще кацам от запад картината ми се размазва. Всички настройки са ми на макс.

-> http://picbg.net/img.php?file=33a42223129270b1.jpg

Ако някой знае как да се оправи проблема бих се радвал ако сподели. Smile
Мерси
Върнете се в началото
dimovlz

МнениеПуснато на: Чет 17 Дек 2009, 22:18    Заглавие:  

[quote="UKC118"]Vasilam никога не мога да забравя че сме БГ. По моя преценка не се нуждае от супер система, ако се използва 2004. Така или иначе 2004 и FSX използват само едно ядро от процесора, пък дори и да е със осем, 2004 използва под XP само 3 МБ RAM за FSX мисля че е 6 максимума(не съм сигурен)под W7. Ако компютъра не се използва за новите Role play игри, а само за ФС, не му трябва SLI защото не го използва. Една по проста и по=евтина карта, но с 1 GB VIDEO памет ще е по-удачно решение. Всеобщото мнение е че симулатора не се разбира добре със Виста, но работи перфектно под W7. Също така мисля че твърд диск от 500 GB е напълно достатъчен, с партишън пак може да имаш два диска от по 250 .....Плюс всияки най-модерни системи сега, след една година когато реши човека да мине на FSX ще струват два пъти по-евтино...Но всеки сам избира масрафа си. Wink[/quote

Компютърът, разбира се, се ползва за много други неща, не само за фс9, така че размер на твърдия диск си трябва. А има и две други предимства - намален риск (твърдия диск все пак е най-чупещия се елемент) и по-бързото адресиране.

Видео картите са две в сли не защото търся по-висока производителност във фс9 (това си е добавена стойност за други приложения), а защото както писах минавам на многомониторна симулация - реализма се покачва многократно заради физическото преместване на главата/погледа между уредите и околната среда. Нито виста нито 7 ще използвам - вистата по обяснените от теб причини, 7, защото не ми е много ясно как ще се държи. По-натам, ще преценя.

След консултация, оставам на вече посочения процесор. Всичко нагоре от core 2 е поне още 150лв, без видим резултат във ФС9 - този процесор има голям кеш и ще даде сериозна производителност, а както си написал 4-те ядра не дават сериозно предимство тук.

Благодаря,

Димо

UKC118

МнениеПуснато на: Пет 18 Дек 2009, 00:54    Заглавие:  

Димо, доколкото разбирам смяташ да правиш нещо от рода на това:

Click to see if image is larger

Но трябва да те уверя че то не е направено със SLI карти а със приставки TripleHead и три компютъра във мрежа. Windows 7 подобрява използването на RAM паметта. Докато XP не може да използва повече от 3 GB RAM. Много хора вече са на W7 и само добри отзиви има. Доколкото знам XP не се справя и с големите хард дискове и там имаше лимит но сега не се сещам точно колко.....

vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 18 Дек 2009, 08:59    Заглавие:  

UKC118 написа:
Докато XP не може да използва повече от 3 GB RAM.

Rolling Eyes А 64-битовия Уиндоус???

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
Върнете се в началото
dimovlz

МнениеПуснато на: Пет 18 Дек 2009, 09:40    Заглавие:  

Ами не съвсем като това Smile "Това" наистина иска две или повече машини (което не е никак трудно да се направи, проблем е по-скоро различната прозиводителнст ако се ползват различни машини - тогава едната обикновено се скопява до производителността на по-слабата).

Аз се занимавам изключително с ПТ-154, а там многомониторния панел е разработен вече на много високо ниво. И дори не е нужно двете карти да са в СЛИ, аз просто се възползвам от тази технология, като по-модерна.

За справки, планирам да вървя в тази посока:

Проту-154 3 монитора

Тримониторния панел (повече вече е по-скоро въпрос на наличие на място и одобрение от жената Smile ) е, нещо, което препоръчвам горещо - аз вече съм го правил и наистина реализмът скача много - поради обяснените вече причини - преместването на погледа, например в момента на вземане на решение за кацане.

И последно - не е нужно да се мисли много "скъпо" - нашето хоби е такова, че удоволствието идва от всяка малка стъпка към реалността. А тя винаги ще ни убягва, винаги ще е една крачка пред нас... и може би точно там е красотата на симулацията.

С уважение,

Димо

П.С. - За Уиндоус 7 и аз така чувам, но сигурно съм малко старомоден... може и да се пробвам Smile

dimovlz

МнениеПуснато на: Нед 20 Дек 2009, 11:26    Заглавие:  

Видях долната оферта, която е също на 1300лв. Чувам мнение, че била по-добра:

ПРОЦЕСОР ПРОИЗВОДИТЕЛ: INTEL
ПРОЦЕСОР МОДЕЛ: CORE I5
750

ПРОЦЕСОР СПЕЦИФИКАЦИИ: 2.66GHz
8MB L3

ДЪННА ПЛАТКА: GYGABYTE P55 DDR3
ПАМЕТ (MB): 4096 MB
DDR3
1333MHZ

ТВЪРД ДИСК (GB): 1000 GB
ГРАФИЧНА КАРТА: ATI RADEON
HD5770
1GB
DDR5

ЗВУКОВА КАРТА: 7.1 Звук
ОПТИЧНА МЕДИЯ: DVD+/-RW DL

МРЕЖОВА КАРТА: 10/100/1000 Mbps

КОМУНИКАЦИОННИ ПОРТОВЕ: 10xUSB 2.0
e-SATA
Firewire

vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 20 Дек 2009, 11:47    Заглавие:  

Взимай, тамън ще кажеш как е с тази видео карта.

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
Върнете се в началото
UKC118

МнениеПуснато на: Нед 20 Дек 2009, 15:36    Заглавие:  

vasilam написа:
Взимай, тамън ще кажеш как е с тази видео карта.

+1

dimovlz

МнениеПуснато на: Чет 24 Дек 2009, 18:27    Заглавие:  

Здравейте момчета!

Сдобих се с новата машина. Горе-долу гореописаната конфихурация, с тази разлика, че двете видокарти са по 1гб памет, а не както планувах на 512мб.

Големият въпрос - Уиндоус 7 или ХР? Някой има ли опит с това как ще върви ФС9 пшо Уиндоус 7?

Благодаря,

Димо

UKC118

МнениеПуснато на: Чет 24 Дек 2009, 19:25    Заглавие:  

На 100% Windows 7 защо да се връщаш във Юрската Епоха, то за това си има "Палентоолози" Wink
slice

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 27 Дек 2009, 11:54    Заглавие:  

За ФС не мога да кажа, но аз подкарвам X-Plane 9.40 на Се7ем на 30-40 фрейма при високи настройки!
ICQ Номер 
ATC man

Местожителство: Бургас LBBG

МнениеПуснато на: Нед 27 Дек 2009, 12:03    Заглавие:  

Давай без да се страхуваш на Windows 7 аз вчера го инсталирах и сега FS2004 върви перфектно няма да съжаляваш Wink

Поздрави
Върнете се в началото
Gantcho Beltchev

МнениеПуснато на: Пет 08 Яну 2010, 12:57    Заглавие:  

Izkam da vi pitam na dali e vuzmojno da gubia "audio driver" na kampiutara kogato dobavia ram???????? Shocked Shocked
Върнете се в началото
LZB555

МнениеПуснато на: Пет 08 Яну 2010, 13:24    Заглавие:  

Gantcho Beltchev написа:
Izkam da vi pitam na dali e vuzmojno da gubia "audio driver" na kampiutara kogato dobavia ram???????? Shocked Shocked

Ами Ганчо, аз като гледам - може и друго да си загубил като си добавил RAM. Laughing
По принцип Windows-a е странно животно и като му пипнеш нещо по Хардуера, той решава да се прави на "Умен" и почва да си преразпределя ресурсите. Абе малко като "Развод по Италиански". Но сериозно - най-вероятно "audio driver"-а си ти е там, просто са се разместили адресите на Audio-то - т.е. ако му кажеш на Windows-a да си намери новия(стар) хардуер, нищо, че не си му добавил сега Audio а само RAM - той би трябвало да се оправи. Ако се шашка - махни му аудиото - deinstall/remove hardware и пак го пусни да си го търси. Иначе ще ми трябва малко повече инфо за да ти помогна. Inboard Audio или не? Какво Audio/Windows и т.н. Но ако продължават проблемите - пиши, може и на PM да видим каво може да направим.

Saluto

Янко

Янко Спасов - IVAO BG-MC/BG-TA1
Click to see if image is larger Click to see if image is larger
www.ivao.aero http://bg.ivao.aero

"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 49 от 52 [769 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 47, 48, 49, 50, 51, 52 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0805s ][ Queries: 13 (0.0082s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker