Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 22 Окт 2020, 14:37
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Addon Scenery за българските летища
Модератори: SHMITZA_BG, Stoyan, su27
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 16 от 26 [382 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, ..., 24, 25, 26 Следваща
Автор Съобщение
vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 03 Яну 2010, 16:24    Заглавие:  

Този Як-40 ме изкефи, идеално си пасва на летището Smile

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dimovlz

МнениеПуснато на: Вто 05 Яну 2010, 09:52    Заглавие:  

Страхотно, явно скоро ще се можем да правим полети от началото на 80-те Smile

Нещо, което съм споделял многократно във форума и което ме интерува вече години наред - имаме ли някъде информация за аеронавгационните средства по тези летища през онези години - най-малкото по някоя приводна са имали - Стара Загора, Силистра, Видин, Сливен....

С уважение към труда ви,

Димо

Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Яну 2010, 09:58    Заглавие:  

Имааа! Най-малкото могат да се ползват Концертните радиостанции. Правил съм го не веднъж в реалността. Номера е да знаеш къде се намират антените.

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
dimovlz

МнениеПуснато на: Вто 05 Яну 2010, 11:14    Заглавие:  

Това с концертните радиостанции.... нали знаеш за Сийка Цончева с Ан-14 над Рила Sad А пък и в фс ги няма Smile

Въпроса ми беше по-скоро дали има някъде карти с данни за радионавигационните средства по летищата от онези години. Аз подадох навремето, мисля, че на Беркут, за Графа РСБН и приводни и той направи малък сценарий, който ползвах с удоволствие. Та ще е хуаво на тези прекрасни сценарии, които се правят да им инсталираме и радионавгационните средства от "онези" години.

С голямо удоволствие бих летял по нашите "регионални" летища с Як-40 или Ан-24 вместо, както сега правя по гръките острови.

Поздрави,

Димо

Stoyan
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 05 Яну 2010, 22:13    Заглавие:  

dimovlz написа:
Това с концертните радиостанции.... нали знаеш за Сийка Цончева с Ан-14 над Рила Sad А пък и в фс ги няма Smile

Въпроса ми беше по-скоро дали има някъде карти с данни за радионавигационните средства по летищата от онези години. Аз подадох навремето, мисля, че на Беркут, за Графа РСБН и приводни и той направи малък сценарий, който ползвах с удоволствие. Та ще е хуаво на тези прекрасни сценарии, които се правят да им инсталираме и радионавгационните средства от "онези" години.

С голямо удоволствие бих летял по нашите "регионални" летища с Як-40 или Ан-24 вместо, както сега правя по гръките острови.

Поздрави,

Димо

Аз знам сличая, Димо, но това е един много удобен начин за навигация. ДА не говорим, че могат да се сложат във симулатора.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
slice

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 07:45    Заглавие:  

А ти пробвал ли си го този номер в района на Бяла (и други места в северна България) на 594? Там ADF-а започва да се мота дали да ти сочи антената до Плевен или тази около Разград.
ICQ Номер 
Stoyan
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 11:53    Заглавие:  

Не съм. Само Стара Загора на 1161 и Хасково. Старозагорската съм я хващал на 6500 над Банско чак.

Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 15:46    Заглавие:  

Здравейте отново!
Бе как да ви кажа,мерака ми да създам модел на самолет за симулатор е станал натрапчив.И щом не става с гугъл скечъп,щото е примитивна,а с Абакуса пък защото е стара,опитах с Maya 2010 и...чудо-моделирането тръгна по мед и масло.Сега пак искам да попитам,ще могат ли да се конвертират моделите ми от мая към симулатора,ако да,моля,дайте линк за сваляне на чертежи или снимки профил и анфас защото се скъсах да ровя и дори чичо Гугъл ми предложи само едно DC3,един Месер и 3-4 футуристични недоделки,всичките с ужасно качество.По тази причина,все още нямам и минута работа върху модел на самолет,и все още моделирам само героите от Звездни Войни,на които имам чудесни ескизи,скици фронт и сайт вю,и снимки.А и един шлем,чиято рисунка си е заложена в Мая а аз малко пораздърпах за да замяза на нещо с което се пилотира.Моля ви,помогнете ми да намеря нужните чертежи,с добро качество по възможност!Благодаря отново!
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
UKC118

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 16:00    Заглавие:  

Зависи как търсиш в Гугъл.......... пробвай да зададеш търсене "airplane scale modeling plans" и ще видиш че не е само някой издухан месер.
Ако те мързи да гледаш много ето ти един от мен катоПодарък за Нова Година

ayahuasca

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 16:07    Заглавие:  

Благодаря за жестаSmileЩе се радвам ако имам възможността да се реванширам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
UKC118

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 17:04    Заглавие:  

Само да знам че си намерил това което си търсил ще е достатъчно Wink
dimovlz

МнениеПуснато на: Нед 10 Яну 2010, 11:19    Заглавие:  

Здравейте,

Тъй като преинсталирах симулатора, и сега качвам всички сценарии по България на нова, имам следните върпоси:

1/ Кой меш да ползвам за България - този който е на сайта на ИВАО (около 25 МБ, 2005 година) или един друг правен от Нико Грозданов (около 19 МБ, 2007 година)?

2/ От къде мога да си дръпна сценария на Българските военни летища и малките български летища (Лесново и т.н.).

Благодаря,

Димо

miljan

МнениеПуснато на: Вто 12 Яну 2010, 06:05    Заглавие:  

Hello to all
I am from Serbia but I will write on English.
Yesterday i started making AFCAD for FS2004 for Graf Ignatievo and then I discovered that there is big valey with cliffs around the airport.Then I look on Google Earth and I was saw that this is flat area no any hole,gap,canyon,valey or something like that.
here is picture from FS2004
Click to see if image is larger
I want to ask you is there any update for solving this mesh problem Question

cheers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
slice

МнениеПуснато на: Вто 12 Яну 2010, 07:51    Заглавие:  

Hello miljan,
I guess you are using an addon mesh for the area. If so - that is probably the problem. Addon meshes usually have a missunderstandinds with default FS scenery!
Cheers

ICQ Номер 
dimovlz

МнениеПуснато на: Вто 12 Яну 2010, 09:17    Заглавие:  

Hi Miljan,

The problem is NOT with the mesh, but with the default scenery of Graf Ignatievo in fs9, where its elevation is set to 190ft, while the actual elevation is 190 meters. Correcting this in the afcad you are creating will NOT solve the problem.

I have tried correcting the problem using some flattening software like Scenegenx or fssc, and it helps - you get an even surface at the surrounding 190meters. However in this case the runway mysteriously disappears below surface, even if its elevation is set correctly in the afcad. Even more strangely, the rest of the afcad elements, like taxiways and aprons remain visible.

On the other hand, when you check the actual elevation at the start of the runway, it shows again 59m (cca 190 ft) and only after slewing the aircraft few meters to the left or to the right, the elevation suddenly jumps to 190 meters, the runway appears, but all the rest disappears.

I guess this has something to do with layers, that I don't currently understand. Any help from the knowledgeable guys in the forum will be of great help.

Regards,

Dimo

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 16 от 26 [382 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, ..., 24, 25, 26 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1176s ][ Queries: 13 (0.0231s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker