Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Китайските медии публикуваха материали за възможностите на руските РЕБ-комплекси · ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: СТРОЕЖЪТ НА НОВОТО ПРИСТАНИЩЕ В КРАЙМОРИЕ Е В ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП! · В близко бъдеще перуанският флот ще получи първия самолет за радиоелектронно разузнаване Fokker- 50 · Съединените щати предадоха два контрабатарейни радара AN / TPQ-36 на Украйна · Одобрено е еврофинансирането за възстановяването на синагогата във Видин · Русия разширява военното присъствие и предприема офанзива. Дания я чака с бойни самолети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Do 23 Mai 2019, 00:42
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Историята на БГА БАЛКАН - текст и снимки
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 2 von 5 [73 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5 Weiter
Autor Nachricht
ericentrena

Beitrдge: 84

BeitragVerfasst am: Fr 16 Okt 2009, 21:04    Titel:  

Този на снимката е Неоплан, тези в Бургас или по-точно този, който аз съм виждал май е малко по-нов, но все пак си приличат. Може и да греша не съм сигурен, но със сигурност Неоплан Smile
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
vasilam

Beitrдge: 400

BeitragVerfasst am: Fr 16 Okt 2009, 23:12    Titel:  

Да, марката Неоплан беше непотвърдена. Сега вече със сигурност е тя. За съжаление не мога да открия модела. Интересното за този автобус е вратата, която се намира отзад. Информацията ми, че този автобус е бил използван в Бургас е грешна. От снимките, които видях стигнах до извода, че този модел е използван и в София. За съжаление вече не може да се види. Тези автобуси, както и жълтите електрокари за извозване на багажа бяха култови за онова време. Не знам в момента дали някъде все още се използват руските самоходни трапове - стълбите, които сваляха пътниците от самолетите.

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
ericentrena

BeitragVerfasst am: Fr 16 Okt 2009, 23:22    Titel:  

vasilam hat Folgendes geschrieben:
Да, марката Неоплан беше непотвърдена. Сега вече със сигурност е тя. За съжаление не мога да открия модела. Интересното за този автобус е вратата, която се намира отзад. Информацията ми, че този автобус е бил използван в Бургас е грешна. От снимките, които видях стигнах до извода, че този модел е използван и в София. За съжаление вече не може да се види. Тези автобуси, както и жълтите електрокари за извозване на багажа бяха култови за онова време. Не знам в момента дали някъде все още се използват руските самоходни трапове - стълбите, които сваляха пътниците от самолетите.

И от електрокарите и от стълбите има все още в Бургас, но не се използват.
vasilam

BeitragVerfasst am: Sa 17 Okt 2009, 10:41    Titel:  

Много ми харесваха стълбите. Сега се сетиш, че имаше и УАЗ-ки - стълби. Сегашните са доста грозновати. Спомням си на времето, когато кацаше Ил-86, тези стълби бяха ниски и самолета си спушкаше собствени. А когато кацаше, цялото Сарафово се разтреперваше Laughing
Ти от къде имаш толкова инфо?

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
TU5

Beitrдge: 39

BeitragVerfasst am: Mo 04 Jan 2010, 23:06    Titel:  

Лелеее!Преславе,стопли старческото ми сърце с тези мили снимки! love7 АЗ ги имам някой от снимките в годишника по случай 30г.БГА БАЛКАН.Но не всички са ми познати,щото все пак специално този годишник го знам на изуст.Перфектно сканирани са,на страхотна резолюция,нищо не се е загубило.на някой от тях познавам места по перона на летище София,които още не са се променили много.
Колкото до автобусите,наистина бяха Неоплан,много съм се возил на тях.Имаха врата отзад в средата,беше ми много интересна като малък.Сега понеже и аз участвам в движението по перона,мога да кажа че автобусите далеч не са модерни,както неопланите бяха за времето си.Сега караме амортизирани стари КОБУСИ 300
Click to see if image is larger
Отстълбите все още може да се серещнат от старите електрички,които са на последни издихания.
Имам разни стари снимки от албумите на баща ми,трябва да ги сканирам и да ги кача тука.
Поздрави на всички сантимантални люде,по една безвазвратно отминала епоха,когато в България имаше истинска гражданска авиация.
ICQ-Nummer 
vasilam

BeitragVerfasst am: Di 05 Jan 2010, 09:26    Titel:  

Може ли по някакъв начин и ние да видим този годишник. Ако не, няма ли някакъв начин да се сканира та и ние да прочетем и да видим. Аз съм безкрайно любопитен.

Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42469

BeitragVerfasst am: Di 05 Jan 2010, 09:28    Titel:  

Привет - ами годишника за 30 г. и 35 г. БГА Балкан е сканиран на предната страница. Не са всички снимки, но съм сканирал всичко що е самолет, вертолет, или техника около летищата. Поздрави.
Zuletzt bearbeitet von Preslav am Di 05 Jan 2010, 14:53, insgesamt einmal bearbeitet
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
vasilam

BeitragVerfasst am: Di 05 Jan 2010, 14:28    Titel:  

Ей, златни времена са били.

Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: So 24 Jan 2010, 11:10    Titel:  

Ил-18 на "Балкан"
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
popay_the_sailor
[Admin]

Beitrдge: 10243

BeitragVerfasst am: Di 26 Jan 2010, 08:59    Titel:  

Чавдар В 13-20!!!

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
ICQ-Nummer 
airburner

Beitrдge: 692

BeitragVerfasst am: Sa 27 Feb 2010, 14:06    Titel:  

http://www.airliners.net/photo/Balkan---Bulgarian/Tupolev-Tu-154B/1658482/L/&sid=69ac27ff6f6677d933a2bba9bc5f8f27

И още малко тук
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: So 07 Mдrz 2010, 22:40    Titel:  

Интересно - "Плиска", кръщавали ли сме ги?

ericentrena

BeitragVerfasst am: So 07 Mдrz 2010, 23:21    Titel:  

Да, самолетите западно производство са били кръщавани. В767 - Плиска и Преслав, В737 - с имена на градове (София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе мисля), а А320-ките с имена на планини.
vasilam

BeitragVerfasst am: Mo 08 Mдrz 2010, 00:08    Titel:  

А Ан-12-ките с имена на реки.

SGP

Beitrдge: 182

BeitragVerfasst am: Mo 08 Mдrz 2010, 09:13    Titel:  

Бях я пускал в друга тема, но мисля че мястото й е точно тук:

LZ-TUD в най-старата окраска захожда за кацане на летище "Хийтроу" - м. юли 1973 г. Снимката е от сп. "Aircraft Illustrated" от август 1976 г.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 2 von 5 [73 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0679s ][ Queries: 13 (0.0069s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker