Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Draken International заочва да лети и с изтребители Cheetah · ДПС подкрепят вота на недоверие · Отличия и усмивки от празника на ВВС · Сеул поряза Тръмп, че нищо не могат да направят без САЩ за КНДР · С 25% е нараснал броят на трудовите злополуки в МО · ВМС честваха 140-годишнината на Свързочни войски ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 19 Окт 2018, 11:59
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
24 ТАНКОВА БРИГАДА.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Автор Съобщение
vasilev

МнениеПуснато на: Вто 03 Авг 2010, 17:59    Заглавие:  24 ТАНКОВА БРИГАДА.  

Привет от един КУФАР,служил в 24ТБ през далечната 1971-1973г,от които април 1972до ноември/06/1973 в Айтос.По мое време ком. на бригадата беше п-к ГОЧЕВ.А ст.л.КАЛПАКЧИЕВ беше кр. на 1тр.Аз бях от 3тр.с к.р.КОНСУЛОВ.По мое време въоръжението на 3 Т.БТ.беше от Т-54Б машини.4Т.БТ. беше също в Айтос а 1 и 2 в Лозово.Давал съм наряди в погребите на Съдиево и в Българово,където имаше вещеви склад и всичко останало за един САУ взвод машини за запаса при нужда.П-к КАЛПАКЧИЕВ/ком. на 24ТБ/моите спомени са мн.ярки и отлични.Това момче можеше да мотивира ротата си и обучи в отлична оценка,която не аз му давам само а и оценката на нас-редовият състав.Спомням си когато пролетта на 1973 Фидел Кастро пристигна с ген.щаба на БНА на полигона Ново село именно ротата на ст.л.тогава представляваше танковите войски на д-вата.Направи се цяла война тогава от всички родове войски,дори се имитира и ядрен удар.Не е нужно да казвам,че мишените на 1ТР.бяха хвърлени с първият изстрел,това им беше"специалитета"и не само там.Помня на Банево дойде Иранска военна делегация/на власт тогава беше Мохамед Реза Пахлави/да закупват лиценз за Т.Стрелково стрелбище.Пак тази рота на КАЛПАКА отстреля мишените и когато прахта се разнесе от тях нямаше и помен.Такъв е КАЛПАКА в него нямаше дистанция м/у него и ротата.Шапка му свалям,макар че не ми беше командир.Спомени.....спомени....К-р на батальона беше под.п-к.КУРИ ИВАНОВ,ЗКПЧ-м-р.ЗАХАРИЕВ.Моят ротен беше ст.л.КОНСУЛОВ в последствие завърши академията в София,сега някъде може да е в Пловдив.та когато се вуърнахме от бригада/преди у-то/73г.заварихме халетата празни без машините,мерачите ни казаха че са ги откарали в Б-с и са били натоварени на кораби....такива бяха времената и проблемите произтичащи от тях.Докараха от Полша Т-55/в-ра ръка/с хидравлични лостове за управление/къси/.Поогледахме ги от тук от там и това беше.ЗКТЧ н абригадата беше един як българин с големи мустаци/забравих му името/жисок и строен човек,него съдбата го беше захвърлила като пазач на металообработваша фирма в Ботунец/Кремиковци/срещнах го там-не беше изгил нито осанката си нито мустака.понего го пзнах.Спомени......Спомени.Когато последно вдях останките от пооделението и разпарчетосаните машини,косата ми се изправи,трвата по плаца беше на моя бой.Отвсякъде вееше пустош и разруха.Пенсионирани старшини бяха охраната на някогашната СЛАВНА 24 ТБ.Същата участ и в Лозово.Повод за тъжни размисли във всяка посока.....Моята 3 ТР.също е допринесла за някогашната слава на 24ТБ.Отстрелвахме по 2-3мишени и с 2 изстрел,но това е истината/не че не сме стреляли и за отличен/,но КАЛПАКА беше върхът!Спомени,много и различни спомени.....
-Ако някой може да ме разпознае от моите набори-сърдечни привети от мл.ст.ВАСИЛЕВ.24ТБ.3Б.3ТР.3ВЗВ.!!!!
Уволнил се на 06.11.73г.
Сърдечни поздрави на всички форумци и с почит към 24ТБ!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0686s ][ Queries: 13 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker