Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Райчев: Нямаше наказателен вот · Две експлозии убиха трима в Катманду! Петима са ранени · Хамид Хамид: Мустафа Карадайъ ще се откаже от мястото си в ЕП! Пеевски ще реши дали да отиде евродепутат · Радан Кънев: Показахме, че в България има истинска алтернатива на ГЕРБ · Джамбазки се надява на два мандата за ВМРО · Каракачанов не знае какво да очаква от малката коалиция вече ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mo 27 Mai 2019, 08:03
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
24 ТАНКОВА БРИГАДА.
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 1 [1 Beitrag]  
Autor Nachricht
vasilev

Beitrдge: 3

BeitragVerfasst am: Di 03 Aug 2010, 17:59    Titel:  24 ТАНКОВА БРИГАДА.  

Привет от един КУФАР,служил в 24ТБ през далечната 1971-1973г,от които април 1972до ноември/06/1973 в Айтос.По мое време ком. на бригадата беше п-к ГОЧЕВ.А ст.л.КАЛПАКЧИЕВ беше кр. на 1тр.Аз бях от 3тр.с к.р.КОНСУЛОВ.По мое време въоръжението на 3 Т.БТ.беше от Т-54Б машини.4Т.БТ. беше също в Айтос а 1 и 2 в Лозово.Давал съм наряди в погребите на Съдиево и в Българово,където имаше вещеви склад и всичко останало за един САУ взвод машини за запаса при нужда.П-к КАЛПАКЧИЕВ/ком. на 24ТБ/моите спомени са мн.ярки и отлични.Това момче можеше да мотивира ротата си и обучи в отлична оценка,която не аз му давам само а и оценката на нас-редовият състав.Спомням си когато пролетта на 1973 Фидел Кастро пристигна с ген.щаба на БНА на полигона Ново село именно ротата на ст.л.тогава представляваше танковите войски на д-вата.Направи се цяла война тогава от всички родове войски,дори се имитира и ядрен удар.Не е нужно да казвам,че мишените на 1ТР.бяха хвърлени с първият изстрел,това им беше"специалитета"и не само там.Помня на Банево дойде Иранска военна делегация/на власт тогава беше Мохамед Реза Пахлави/да закупват лиценз за Т.Стрелково стрелбище.Пак тази рота на КАЛПАКА отстреля мишените и когато прахта се разнесе от тях нямаше и помен.Такъв е КАЛПАКА в него нямаше дистанция м/у него и ротата.Шапка му свалям,макар че не ми беше командир.Спомени.....спомени....К-р на батальона беше под.п-к.КУРИ ИВАНОВ,ЗКПЧ-м-р.ЗАХАРИЕВ.Моят ротен беше ст.л.КОНСУЛОВ в последствие завърши академията в София,сега някъде може да е в Пловдив.та когато се вуърнахме от бригада/преди у-то/73г.заварихме халетата празни без машините,мерачите ни казаха че са ги откарали в Б-с и са били натоварени на кораби....такива бяха времената и проблемите произтичащи от тях.Докараха от Полша Т-55/в-ра ръка/с хидравлични лостове за управление/къси/.Поогледахме ги от тук от там и това беше.ЗКТЧ н абригадата беше един як българин с големи мустаци/забравих му името/жисок и строен човек,него съдбата го беше захвърлила като пазач на металообработваша фирма в Ботунец/Кремиковци/срещнах го там-не беше изгил нито осанката си нито мустака.понего го пзнах.Спомени......Спомени.Когато последно вдях останките от пооделението и разпарчетосаните машини,косата ми се изправи,трвата по плаца беше на моя бой.Отвсякъде вееше пустош и разруха.Пенсионирани старшини бяха охраната на някогашната СЛАВНА 24 ТБ.Същата участ и в Лозово.Повод за тъжни размисли във всяка посока.....Моята 3 ТР.също е допринесла за някогашната слава на 24ТБ.Отстрелвахме по 2-3мишени и с 2 изстрел,но това е истината/не че не сме стреляли и за отличен/,но КАЛПАКА беше върхът!Спомени,много и различни спомени.....
-Ако някой може да ме разпознае от моите набори-сърдечни привети от мл.ст.ВАСИЛЕВ.24ТБ.3Б.3ТР.3ВЗВ.!!!!
Уволнил се на 06.11.73г.
Сърдечни поздрави на всички форумци и с почит към 24ТБ!!!!!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 1 [1 Beitrag]  
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0489s ][ Queries: 13 (0.0041s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker