Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Бездомни кучета изядоха 14-годишен ученик · Предколеден ужас! Мистериозен стрелец откри огън в американски мол ВИДЕО · След С-400 Турция поиска и "Пейтриът" · На срещата за климата се възмутиха, че големите замърсители не поемат ангажименти. · Проговори адвокатът на Викторио, убил дъщеря си · САЩ въоръжават изтребителите си с лазери ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 15 Дек 2019, 05:20
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Wreck.Bg
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [13 Мнения]  
Автор Съобщение
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2010, 20:04    Заглавие:  Wreck.Bg  

Здравейте,
интересувам се от спускания до потънали подводни обекти и историята свързана с тях.Ще се радвам ако намеря съмишленици и обменим повече мнения,вщечатления,координати .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Odzava

Местожителство: Хашира Джима

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2010, 20:50    Заглавие:  

Вероятно това е добро като начало - http://www.wreck.ru/map_9.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2010, 22:26    Заглавие:  

Познавам се добре с момчетата и момичетата от този форум.Нещо повече някой от тях ще ми гостуват в средата на октомври.Елкин няма да е сред тях защото е зает с консултации по тяхна филмова продукция,но си общуваме доста често.
Надявам се тяхното идване да бъде полезно за всички ни и да успея да запозная повече дайвери с тяхната работа.
Върнете се в началото
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2010, 22:52    Заглавие:  

Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения
Върнете се в началото
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 10:57    Заглавие:  

Wreck.Bg написа:
Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения

Здрасти колега. Имаш ли снимка на котвата и информация къде е намерено нещото? Предвид възможната дата на производство много силно подозирам, че притежателя и отдавна е бил изяден от морските обитатели освен ако не е имал "късмета" на Мери Роуз при потъването си да се зарови в пясъка.
Иначе силно подозирам, че на каквато и служба да е било коритото, то е било строено в Англия и по-специално по устието на Тайн имайки предвид къде се намира Гейтсхед.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 11:25    Заглавие:  

Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 11:36    Заглавие:  

Wreck.Bg написа:
Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad

На каква дълбочина това?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 11:57    Заглавие:  

на 22м.
Интересното е,че наблизо няма камъни,скали и не видях в какво може да се е зацепила за да я изхвърлят котвата.Ако е било щорм,то трябва да са хварлили и другата а и тежките предмети.А там е чисто ..... аз ще щродължа там да търся пък ......
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 14:03    Заглавие:  

Интересно. Жалко, че съм сертифициран само до 18 метра (пресен, пресен PADI OWD)
Върнете се в началото
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 15:35    Заглавие:  

Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 18:55    Заглавие:  

Wreck.Bg написа:
Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........

Aми то реално всичко намерено може да бъде извадено, зависи колко ти е дебело прасенцето касичка - примери в това отношение има колкото щеш. Включително Мери Роуз, която в наши дни може да се види в почти целия си блясък в Портсмут. Обаче имайки предвид възможностите за такива мащабни и скъпи проекти в България, май е по-добре всичките тия работи да бъдат добре документирани (снимани и описани) и оставени там където са си в момента, вместо да бъдат извлечени някъде и да последват грозната съдба на някои археологични обекти на сушата. Ако някой е минавал скоро покрай Харманите на Созопол и е виждал как изглеждат разкопките на градския некропол, знае за какво говоря. Пък и догодина живот и здраве мисля да изкарам и Advanced Open Water Diver и евентуално да се квалифицирам за подводен фотограф Very Happy

Върнете се в началото
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 19:19    Заглавие:  

Все повече и повече се завъртам в омагьосан кръг.
Вариант първи: оставям я там и след време разбирам,че някой я е намерил и предал в "Трансинс" защото тя за него си е просто 2 тона желязо.Чувствам се гадно защото съм "съпричастен"
Вариант втори:Изваждам я и .........
какво трябва да последва????
Върнете се в началото
Wreck.Bg

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 19:22    Заглавие:  

Click to see if image is larger

Идентична с тази е но надали ще има нейната съдба
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [13 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1003s ][ Queries: 13 (0.0088s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker