Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Стана ясна фаталната причина за смъртта на Жорж Ганчев · Шефът на "Луфтханза": Въздушният транспорт ще се сведе до дванайсетина авиокомпании · Ердоган отмени посещението си в Белград · Няма повишена радиация в България след взрива в Русия · Израел иска военно сътрудничество с Украйна · Туск обвини Джонсън, че подкрепя връщането на ирландската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 15:51
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Wreck.Bg
ModeratorenSea Dog
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 1 [13 Beitrдge]  
Autor Nachricht
Wreck.Bg

Beitrдge: 8

BeitragVerfasst am: Sa 25 Sep 2010, 20:04    Titel:  Wreck.Bg  

Здравейте,
интересувам се от спускания до потънали подводни обекти и историята свързана с тях.Ще се радвам ако намеря съмишленици и обменим повече мнения,вщечатления,координати .....
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Odzava

Beitrдge: 418

BeitragVerfasst am: Sa 25 Sep 2010, 20:50    Titel:  

Вероятно това е добро като начало - http://www.wreck.ru/map_9.html
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: Sa 25 Sep 2010, 22:26    Titel:  

Познавам се добре с момчетата и момичетата от този форум.Нещо повече някой от тях ще ми гостуват в средата на октомври.Елкин няма да е сред тях защото е зает с консултации по тяхна филмова продукция,но си общуваме доста често.
Надявам се тяхното идване да бъде полезно за всички ни и да успея да запозная повече дайвери с тяхната работа.
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: Sa 25 Sep 2010, 22:52    Titel:  

Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения
Thunderchief

Beitrдge: 6311

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 10:57    Titel:  

Wreck.Bg hat Folgendes geschrieben:
Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения

Здрасти колега. Имаш ли снимка на котвата и информация къде е намерено нещото? Предвид възможната дата на производство много силно подозирам, че притежателя и отдавна е бил изяден от морските обитатели освен ако не е имал "късмета" на Мери Роуз при потъването си да се зарови в пясъка.
Иначе силно подозирам, че на каквато и служба да е било коритото, то е било строено в Англия и по-специално по устието на Тайн имайки предвид къде се намира Гейтсхед.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 11:25    Titel:  

Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad
Thunderchief

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 11:36    Titel:  

Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad

На каква дълбочина това?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 11:57    Titel:  

на 22м.
Интересното е,че наблизо няма камъни,скали и не видях в какво може да се е зацепила за да я изхвърлят котвата.Ако е било щорм,то трябва да са хварлили и другата а и тежките предмети.А там е чисто ..... аз ще щродължа там да търся пък ......
Thunderchief

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 14:03    Titel:  

Интересно. Жалко, че съм сертифициран само до 18 метра (пресен, пресен PADI OWD)
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 15:35    Titel:  

Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........
Thunderchief

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 18:55    Titel:  

Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........

Aми то реално всичко намерено може да бъде извадено, зависи колко ти е дебело прасенцето касичка - примери в това отношение има колкото щеш. Включително Мери Роуз, която в наши дни може да се види в почти целия си блясък в Портсмут. Обаче имайки предвид възможностите за такива мащабни и скъпи проекти в България, май е по-добре всичките тия работи да бъдат добре документирани (снимани и описани) и оставени там където са си в момента, вместо да бъдат извлечени някъде и да последват грозната съдба на някои археологични обекти на сушата. Ако някой е минавал скоро покрай Харманите на Созопол и е виждал как изглеждат разкопките на градския некропол, знае за какво говоря. Пък и догодина живот и здраве мисля да изкарам и Advanced Open Water Diver и евентуално да се квалифицирам за подводен фотограф Very Happy

Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 19:19    Titel:  

Все повече и повече се завъртам в омагьосан кръг.
Вариант първи: оставям я там и след време разбирам,че някой я е намерил и предал в "Трансинс" защото тя за него си е просто 2 тона желязо.Чувствам се гадно защото съм "съпричастен"
Вариант втори:Изваждам я и .........
какво трябва да последва????
Wreck.Bg

BeitragVerfasst am: So 26 Sep 2010, 19:22    Titel:  

Click to see if image is larger

Идентична с тази е но надали ще има нейната съдба
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 1 [13 Beitrдge]  
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0741s ][ Queries: 13 (0.0043s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker