Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
АМЕРИКАНСКИЯТ БОМБАРДИРОВАЧ B1 Lancer ДЕМОНСТРИРА МОЩ ВИДЕО · ДАМИ КАНЯТ : СЪБОТА, СЪБОТА ВЕЧЕР... · Сърбин подал фалшив сигнал за бомба в самолет, за да излезе със стюардеса · Танк стреля по джип Hummer, ето какво се случи (ВИДЕО) · Иран промени курса на втори алжирски танкер · НАПРЕЖЕНИЕ: Виетнам обвини Китай в нарушаване на морската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 21 Jul 2019, 06:22
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Wreck.Bg
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [13 Posts]  
Author Message
Wreck.Bg

PostPosted: Sat 25 Sep 2010, 20:04    Post subject:  Wreck.Bg  

Здравейте,
интересувам се от спускания до потънали подводни обекти и историята свързана с тях.Ще се радвам ако намеря съмишленици и обменим повече мнения,вщечатления,координати .....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Odzava

PostPosted: Sat 25 Sep 2010, 20:50    Post subject:  

Вероятно това е добро като начало - http://www.wreck.ru/map_9.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
Wreck.Bg

PostPosted: Sat 25 Sep 2010, 22:26    Post subject:  

Познавам се добре с момчетата и момичетата от този форум.Нещо повече някой от тях ще ми гостуват в средата на октомври.Елкин няма да е сред тях защото е зает с консултации по тяхна филмова продукция,но си общуваме доста често.
Надявам се тяхното идване да бъде полезно за всички ни и да успея да запозная повече дайвери с тяхната работа.
Back to top
Wreck.Bg

PostPosted: Sat 25 Sep 2010, 22:52    Post subject:  

Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 10:57    Post subject:  

Wreck.Bg wrote:
Забелязах,че във форумат Ви има много професионални и подплатени с факти и аргументи мнения,това много ми допада.Надявам се на добър диалог а не типичните за Бг "настроения" от типа на кого шнорхелът му е по голям Laughing
Натъкнах се на интересен предмет и ще се радвам ако заедно разгадаем и индентифицираме произходът му.
А той е :
Котва - тип "Адмиралтейски" с дървен щок и щемпел ма нея /Abott & Co Gateshead/
веригата към нея е с щамповани на контрафорса надпис /proved/.
От това което намерих за Абат и за Гатесхеад се запалих още повече да разбера на кого е принадлежала,но за сега .......... Crying or Very sad
Малкото което знам и предполагам е :
Година производство на котвата –до 1852 г
Предполагаема принадлежност на кораба - Английски или Турски но произведен в Англия

Очаквам Вашите мнения

Здрасти колега. Имаш ли снимка на котвата и информация къде е намерено нещото? Предвид възможната дата на производство много силно подозирам, че притежателя и отдавна е бил изяден от морските обитатели освен ако не е имал "късмета" на Мери Роуз при потъването си да се зарови в пясъка.
Иначе силно подозирам, че на каквато и служба да е било коритото, то е било строено в Англия и по-специално по устието на Тайн имайки предвид къде се намира Гейтсхед.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Wreck.Bg

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 11:25    Post subject:  

Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 11:36    Post subject:  

Wreck.Bg wrote:
Все още не съм направил снимки /може би днес или утре/.Котвата я намерих на координати 5 мили южно от Варна на не повече от 5 кабелта от брега.
Искаше ми се веригата в единият си край да имаше кораб ....Но Sad

На каква дълбочина това?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
Wreck.Bg

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 11:57    Post subject:  

на 22м.
Интересното е,че наблизо няма камъни,скали и не видях в какво може да се е зацепила за да я изхвърлят котвата.Ако е било щорм,то трябва да са хварлили и другата а и тежките предмети.А там е чисто ..... аз ще щродължа там да търся пък ......
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 14:03    Post subject:  

Интересно. Жалко, че съм сертифициран само до 18 метра (пресен, пресен PADI OWD)
Back to top
Wreck.Bg

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 15:35    Post subject:  

Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 18:55    Post subject:  

Wreck.Bg wrote:
Мдааа,
И тук назрява една друга тема.Трябва ли намереното /което позволява/ да бъде изваждано и да бъде достояние на повече хора или да остава не местото си и ........

Aми то реално всичко намерено може да бъде извадено, зависи колко ти е дебело прасенцето касичка - примери в това отношение има колкото щеш. Включително Мери Роуз, която в наши дни може да се види в почти целия си блясък в Портсмут. Обаче имайки предвид възможностите за такива мащабни и скъпи проекти в България, май е по-добре всичките тия работи да бъдат добре документирани (снимани и описани) и оставени там където са си в момента, вместо да бъдат извлечени някъде и да последват грозната съдба на някои археологични обекти на сушата. Ако някой е минавал скоро покрай Харманите на Созопол и е виждал как изглеждат разкопките на градския некропол, знае за какво говоря. Пък и догодина живот и здраве мисля да изкарам и Advanced Open Water Diver и евентуално да се квалифицирам за подводен фотограф Very Happy

Back to top
Wreck.Bg

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 19:19    Post subject:  

Все повече и повече се завъртам в омагьосан кръг.
Вариант първи: оставям я там и след време разбирам,че някой я е намерил и предал в "Трансинс" защото тя за него си е просто 2 тона желязо.Чувствам се гадно защото съм "съпричастен"
Вариант втори:Изваждам я и .........
какво трябва да последва????
Back to top
Wreck.Bg

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 19:22    Post subject:  

Click to see if image is larger

Идентична с тази е но надали ще има нейната съдба
Back to top
Page 1 of 1 [13 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ФОРУМ ЗА МОРСКИ ТУРИЗЪМ
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0665s ][ Queries: 13 (0.0054s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker