Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Задържаха шефа на КАТ-Габрово и още 4-ма полицаи при спецакция на МВР · Eднa oт нaй-бeднитe южнoaмepииaнcии дъpжaви мoжe дa cтaнe eднa oт нaй-бoгaтитe · Американци не успяха да назоват нито една държава на картата (ВИДЕО) · Зрелищно авиоучение в небето над България · Българинът амфибия пак се готви за рекорд на Гинес (ВИДЕО) · Тръмп: Мога да бъда най-страшния враг на Путин ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 21 Jul 2018, 04:00
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
82 мотострелкови полк - под.22290
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 12 [172 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Weiter
Autor Nachricht
dsuzunov

Beitrдge: 185

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 09:13    Titel:  82 мотострелкови полк - под.22290  

Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.

Zuletzt bearbeitet von dsuzunov am So 10 Okt 2010, 10:48, insgesamt einmal bearbeitet
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Бай Ганьо

Beitrдge: 4475

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 10:38    Titel:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
dsuzunov

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 10:55    Titel:  

Бай Ганьо hat Folgendes geschrieben:
Джебелянов почина преди няколко години. Последно работеше във Военния институт по координация и стандартизация. Преди да отиде в 82МСП, беше к-р на разузнавателната рота в 42ТП. Бяха доста луда ст. лейтенантска компания, въпреки, че Джебо вече беше женен. Трябва да потърся негови снимки от този период.

До колкото си спомням, в 42 ТП имаше разузнавателен взвод, а не рота, за което може и да греша. Спомням си, че когато пристигнах в Ямбол - края на септември, се носеше слух, че командира на разведките в 42 ТП е разжалван и уволнен заради това, че след скандал с милиционери на ЖП гарата в Ямбол е вдигнал подразделението по тревога и с машините са се изнесли на гарата. Дали е вярно това, не зная, нека тези които са живели или служили там в тези години да кажат.
Бай Ганьо

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 11:05    Titel:  

dsuzunov

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 13:59    Titel:  

Zitat:
Трябва да потърся негови снимки от този период.

Би било удоволствие за мен, ако видя образа на Иван Джебелянов-онзи, който помня от тогава.
Бай Ганьо

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 16:26    Titel:  

dsuzunov

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 16:57    Titel:  

На първия кадър е по средата, а на последния трябва да е също средният. Образа от средната снимка съм запомнил.
С леко ехидна усмивка, сякаш пита:
- "Я ми кажи Узуне, що закъсняхте за лагера? И не увъртай, знам, че отговора е в тебе !"
Между другото, на последната снимка, този в ляво на кадъра, с голото теме, ми е много познат, но тук, като че ли е по-млад.
Бай Ганьо

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 17:07    Titel:  

pepipv

Beitrдge: 922

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 18:00    Titel: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

dsuzunov hat Folgendes geschrieben:
Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.
Тъкмо се чудех как да започна темата и хоп............. .някой преди мен го направи.Браво ....
pepipv

Beitrдge: 922

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 18:06    Titel: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

[ Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. Полковник Димитров беше началник на ОСО. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"
dsuzunov

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 20:11    Titel:  

Бай Ганьо hat Folgendes geschrieben:
Koмандването на 42ТП през 1976 година, 30 мин. след полагане на клетвата от новобранците. От едната страна на Джебелянов е к-ра на полка, а от другата - к-ра на разузнавателния взвод, л-т Зайрянов. Между Зайрянов и Джебелянов, се вижда човека с голото теме - к-ра на сапьорния взвод, л-т Халваджиев.
Click to see if image is larger

Интересно, на снимката всички са с "танкови" вензели, а в 82МСП се носеха такива според подразделението (кашиците-кашишки и с червени околожки на шапките, танкистите-танккистки, с черно, арт. дивизион-артилерийски с черно)
По мое време, (82-84 г.) имаше един офицер от 42ТП, не си спомням фамилията му, но помня прякора - "Перо Отката". Човекът имаше тик с главата, но за него говореха, че бил виртуозен мерач на танк.
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27517

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 20:25    Titel: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

pepipv hat Folgendes geschrieben:
При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"

Click to see if image is larger

Бай Ганьо

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 20:35    Titel:  

MX 82

Beitrдge: 252

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 20:38    Titel:  

Нормално е в танков полк голяма част от командването да са танкисти. Не са всички с танкистки вензели, има един с артилерийски, а и на двама околожките са доста по светли от тези на останалите ,явно са кашици с червени околожки.
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27517

BeitragVerfasst am: So 10 Okt 2010, 20:55    Titel:  

Cool Cool Cool
Онзи е друг. И е пълно говедо!!!

Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 12 [172 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0869s ][ Queries: 15 (0.0058s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker