Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
2017 : Превъоръжаването на руската ПВО с комплекси С-400 е завършено · Цветан Цветанов: Премиерът Борисов е навсякъде приет и навсякъде е желан гост (ОБНОВЕНА) · Страшна находка на пътя Елхово-ГКПП Лесово · Сянката на Пиночет тегне над изборите в Чили · Как се печелят милиони от хора, дарили телата си за науката · Елена Йончева: Позор е, когато научим отвън какво се случва в нашата страна ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 19 Nov 2017, 14:24
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
82 мотострелкови полк - под.22290
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 12 [172 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Next
Author Message
dsuzunov

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 09:13    Post subject:  82 мотострелкови полк - под.22290  

Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.

Last edited by dsuzunov on Sun 10 Oct 2010, 10:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 10:38    Post subject:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
View user's profile Send private message 
dsuzunov

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 10:55    Post subject:  

Бай Ганьо wrote:
Джебелянов почина преди няколко години. Последно работеше във Военния институт по координация и стандартизация. Преди да отиде в 82МСП, беше к-р на разузнавателната рота в 42ТП. Бяха доста луда ст. лейтенантска компания, въпреки, че Джебо вече беше женен. Трябва да потърся негови снимки от този период.

До колкото си спомням, в 42 ТП имаше разузнавателен взвод, а не рота, за което може и да греша. Спомням си, че когато пристигнах в Ямбол - края на септември, се носеше слух, че командира на разведките в 42 ТП е разжалван и уволнен заради това, че след скандал с милиционери на ЖП гарата в Ямбол е вдигнал подразделението по тревога и с машините са се изнесли на гарата. Дали е вярно това, не зная, нека тези които са живели или служили там в тези години да кажат.
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 11:05    Post subject:  

dsuzunov

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 13:59    Post subject:  

Quote:
Трябва да потърся негови снимки от този период.

Би било удоволствие за мен, ако видя образа на Иван Джебелянов-онзи, който помня от тогава.
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 16:26    Post subject:  

dsuzunov

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 16:57    Post subject:  

На първия кадър е по средата, а на последния трябва да е също средният. Образа от средната снимка съм запомнил.
С леко ехидна усмивка, сякаш пита:
- "Я ми кажи Узуне, що закъсняхте за лагера? И не увъртай, знам, че отговора е в тебе !"
Между другото, на последната снимка, този в ляво на кадъра, с голото теме, ми е много познат, но тук, като че ли е по-млад.
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 17:07    Post subject:  

pepipv

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 18:00    Post subject: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

dsuzunov wrote:
Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.
Тъкмо се чудех как да започна темата и хоп............. .някой преди мен го направи.Браво ....
Back to top
pepipv

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 18:06    Post subject: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

[ Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. Полковник Димитров беше началник на ОСО. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"
Back to top
dsuzunov

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 20:11    Post subject:  

Бай Ганьо wrote:
Koмандването на 42ТП през 1976 година, 30 мин. след полагане на клетвата от новобранците. От едната страна на Джебелянов е к-ра на полка, а от другата - к-ра на разузнавателния взвод, л-т Зайрянов. Между Зайрянов и Джебелянов, се вижда човека с голото теме - к-ра на сапьорния взвод, л-т Халваджиев.
Click to see if image is larger

Интересно, на снимката всички са с "танкови" вензели, а в 82МСП се носеха такива според подразделението (кашиците-кашишки и с червени околожки на шапките, танкистите-танккистки, с черно, арт. дивизион-артилерийски с черно)
По мое време, (82-84 г.) имаше един офицер от 42ТП, не си спомням фамилията му, но помня прякора - "Перо Отката". Човекът имаше тик с главата, но за него говореха, че бил виртуозен мерач на танк.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 20:25    Post subject: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

pepipv wrote:
При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"

Click to see if image is larger

Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 20:35    Post subject:  

MX 82

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 20:38    Post subject:  

Нормално е в танков полк голяма част от командването да са танкисти. Не са всички с танкистки вензели, има един с артилерийски, а и на двама околожките са доста по светли от тези на останалите ,явно са кашици с червени околожки.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 10 Oct 2010, 20:55    Post subject:  

Cool Cool Cool
Онзи е друг. И е пълно говедо!!!

Back to top
Page 1 of 12 [172 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.2691s ][ Queries: 15 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker