Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пенс към НАТО: Как да опазим мира, като купувате оръжия от изток · Лавров нарече британски министър министър на войната · Луков марш се проведе, въпреки забраната и протестите срещу него · Димитър Рачков и Александър Сано с нагла схема за печелене на пари · Албания на крачка от гражданска война! Кръв се лее, положението е страшно! (ВИДЕО) · "Община Цариброд"/"Општина Димитровград" вече пише на сградата на общината в града ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 16 Фев 2019, 22:00
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Мощен високооборотен ел. мотор - от къде?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Автор Съобщение
AleX93

МнениеПуснато на: Съб 28 Май 2011, 12:40    Заглавие:  Мощен високооборотен ел. мотор - от къде?
Описание на темата: съвет?

Здравейте, интересуват ме тези моторчетата на летящите самолетчета
Трябва ми нещо много мощно, високооборотно, с голяма тяга и дебит на въздуха.
Захранване на 12 - 14 волта - в кола и ще ми трябва да е на принципа - пуснат изключен, - през прекъсвач .. без някакви контролери..
Идеята ми е следната - и най-просто може да се опише чрез следната ситуация:
Палите огън, някъде навън, обаче нещо неможе да се запали хубаво и гори бавно, на път да изгасне... В същото време какво започвате да правите?! Разбирате че само със слагане на пръчки, или там слама, каквото и да е (гориво) няма да стане, и започвате "да го духате", и тогава какво става - хоп огъна се разпалва!..
Същото могат да пробват и пушачите - като си запалиш цигарата, и като духнеш отпред на "жарта" тя се "разпалва" и почва да свети по силно, и да гори по-бързо цигарата...?
Та да не искате да ми кажете, че в това време се образува някакво налягане на огъня, цигарата или каквото и да е ..?
Налягане се постига само със здрави, яки турбини задвижвани от изгорелите газове или така наречените суперчарджъри, задвижвани от ремъка на мотора.
Затова в случая просто искам да му осигуря по-голям дебит на мотора ( дебит е въздуха, който засмуква мотора примерно за 1 мин), в същото време поставена "духалката" да духа към мотора ( дебит е въздуха който ще премине през тая духалка в посока към мотора, за 1 мин ... )! Та, ако обема на един мотор е примерно 1.4 (моя) и на всеки един оборот, приемеме че целия цилиндър всуква въздух отвънка (което не е така, защото има и гориво вътре), така 1400 кубика 4 цилиндъра значи на цилиндър по 350 куб см въздух (което е по-малко, по горе споменах защо) излиза че за тези 6000 оборота ( при един оборот 2 цилидъра дърпат) ще прави 6000x0.0007=4.2 кубични метра въздух за 1 мин, защото са 6000 оборота в МИН., което е максималния дебит на моя мотор ..? при положение че в цилиндъра има само въздух ! а и прекъсвача е при 6500 оборота, и много редко да се кара при такива обороти...
Та ако тая духалка прави примерно 3 или 4.. нагоре куб. метра въздух за мин., ще осигурява дебит на мотора, какъвто той неможе да поеме, ( се 1 вместо 1 човек да духа огъня, което му е достатъчно да се разгори, то го духат трима примерно ..)
Да не се объркате сега, макар че дебита е по-горям налягане пак няма да има в мотора, то ще има ама ще е нищожно и няма смисъл да се нарича налягане.
друго немога да се сетя сега, надявам се да сте ме разбрали какво искам да направя
друг е въпроса че ефекта от спортните филтри го толко хвалят, а съм сигурен че ефекта от тази "духалка" ще е по-добър.

Така въпросното моторче трябва наистина да е високоборотно, нямам някакви съображения откъм шум и такива..
доколкото знам високооборотните мотори им ограничават работата до 5 - 10 мин
е значи на мен такова ми трябва, защото въпросното моторче монтирано преди филтъра, ще се опитам да го направя на прекъсвач, който да се контролира от жилото на дроселовата клапа - свързано с педала за гаста
и да го настроя така че примерно като си натиснал педала над 70% от максималното, тогава да се пуска "духалката" и определено няма за 5 - 10 мин педала на гаста да е над 70% щото е невъзможно, освен на магистрала ама пак е безбожно за колата. И предполагам като я натискам така на ръчка, ще е на малка предавка 2-ра, 3-та .. и то за някакви десетина секунди ... след което моторчето може да си почива .. и така дори 1 - 2 мин няма как да работи постоянно пуснат ( щом ще се пуска над 70% от гаста) така че точно такова форсирано ми трябва, няма да работи постоянно нямам съображения откъм живот .. защото няма да работи чак толко често .. някакви секунди през 5 мин примерно ..

Та може ли да ми дадете, някакъв линк, където да ги видя тези моторчета, идеи, съвети .. от къде да взема..? магазини в които се продават..?
трябва да премеря колко е отвора на дросела за да ви кажа точно размер ..
но мисля че беше около 55 - 63 мм, но и да е по-голямо има маркучи с различен диаметър от 2те страни .. така че ..
на вътшен вид си го представям нещо такова
http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/cdmotor-edf55.htm , само трябва да е ПРЕКАЛЕНО мощно .. пак казвам че няма да работи постоянно

Иначе има такива ел. турбинки които се продават заедно в комбинация със спортен филтър за кола специално, но те са слабички, някви имитации, и цените са им нереални, защото се водели и със спортен филтър и незнам поради какви съображения ..
трябва ми само това дето е горе на снимките, но много силно!, все пак ще работи за някакви секунди през някакви минутки..

Намерих един сайт:
http://rchobby-bg.com/index.php?main_page=index&cPath=30 викат им въздушни турбини, точно такова изглеждащо ми трябва, но да работи на принципа включен - на макс, изключен .. без някакви междинни степени, доколкото знам тези не могат да се пуснат така директно към акумулатора а трябва и накакъв контролер който идва на цена около стотина лв и всичко се обезмисля..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ajcinema

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто 09 Авг 2011, 14:09    Заглавие:  

Има решение за 50 лева!

Взимаш първата попаднала ти прахосмукачка, слагаш й маркуча на дупето и си готов! Може да работи 2 часа без да й пука, прави дебит ... 1,4 мотор направо ще литне!
От буренце 5 литра може да му сложиш канелка и да си направиш горивен бустър. Щото нали се сещаш, че само с въздух не стаа... за кило кайма трябва кило манджа. Минимум!

Very Happy

Идиотщини, без тях не може и ден...

ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0619s ][ Queries: 13 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker