Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Орбан подкрепя Груевски. В ущърб на българските интереси · САЩ дава 500 млн. евро отстъпка за закупуване на F-35 · Спас Гърневски: Няма да има предсрочни избори, ГЕРБ ще управлява поне още два мандата · Посмъртно Тръмп отличи Елвис Пресли с президентския Медал на свободата · 5600 морски пехотинци са мобилизирани · "Таймс" обяви анимацията "Маша и мечката" за руска пропаганда ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 18 Ное 2018, 05:31
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от света. Авиошоутата
Axalp 2011
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [14 Мнения]  
Автор Съобщение
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 01:14    Заглавие:  Axalp 2011  

Искам да ви се похваля Smile
Тази година, най - накрая се наканих и си намерих и компания даже да отида до заветното място.
Схемата излиза най-евтино с полет до Бергамо и влакове до Швейцария и обратно.
Ако има други с подобни планове или някой с опит на живо от мястото ще се радвам да сподели Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 07 Сеп 2011, 16:12    Заглавие:  

Ще чакаме снимки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Вто 11 Окт 2011, 19:24    Заглавие:  

За нещастие отмениха официалната програма за утре и вдругиден заради сериозните наводнения в Швейцария. Решиха да спестят ресурси в случай на необходимост.

За щастие обаче днес бях на тренировките (като следобедната си беше генерална репетиция т.е пълна програма)
И повярвайте ми НЕВЕРОЯТНО беше !
Снимков материал ( и малко видео) - като се прибера Smile
Върнете се в началото
cyborga

МнениеПуснато на: Чет 13 Окт 2011, 21:25    Заглавие:  

И така, върнахме се по живо, по здраво и сега смятам да си споделя надълго и на широко преживяванията Smile

На който не му се чете в няколко изречения:
Ако успее да отдели 600-700лв и няколко дена отпуск, направо догодина там. Невероятно преживяване е и си струва (да се посети и базата в Мейринген и стрелбите в планината) ! Линк с целия албум има в края на поста.

Пътуването ни (имах си и компания, да, ама авиацията за нея беше по-скоро странично нещо) беше София - Бергамо - Лугано - Интерлакен - Бергамо - София.
Отсетчката София - Бергамо с Уиз, останалото с влакове (чийто цени са *****, ама все пак излиза по-добре от директен самолет до Швейцария, щото така или иначе после пак трябва влак).
Започнахме в Събота и всичко приключи днес. За Лугано няма да ви разказвам много - страхотно място, природа, езеро, планина (ама няма самолети Smile). Уцелихме слънчево време и се нагледахме. Тръгнахме си в понеделник и за да стане "по-интересно" се оказа че съм си забравил "планинарските" обувки в хостела от който си тръгнахме. Яко... ще се катери с маратонките (добре че и те са за trekking, че щях съвсем да я закъсам...)
Самият Интерлакен също не ми беше много интересен с изключение на това че имаше евтини места за спане и е сравнително близо до Axalp Smile
И така дойде Вторник. След трескавото следене на прогнозите дойде моментът на истината - събуждаме се и гледам мъгла, нормално в долината сме, няма страшно, само да няма сняг (че с тея маратонки...) горе. Хванахме си влака за Brienz от там автобусче за Axalp и в момента в който дигнахме височината с 50 - 100 м и блесна едно слънце, откри се една гледка направо нямам думи. За 30-ина минути ни качи до горе и се започна прехода. Аз бях помъкнал сумати и топли дрехи, гащи и т.н и накрая катерих по анцуг и къс ръкав и бях плувнал в пот.
За гледката просто нямам думи - гледайте и преценете сами.
Click to see if image is larger

Като я гарнираме със грохота от изтребителите (които си правеха сутрешният тренировъчен сеанс), шумът от оръдията и постоянно прелитащите хеликоптери си става същински рай !

Пътят в началото беше сравнително лек,

обаче после дойде един баир, и след него още два... Smile

Не че бяха проблем, ама комбинацията от много народ и топящ се сняг (по думи на очевидци 40см в 6ч сутринта, а в 12 беше 0 ) създадоха такава кал че не е истина. Аз естествено като "добро прасе" на връщане не пропуснах възможността да се хлъзна и да се "докосна" до "чистотата на Алпите". В крайна сметка за около 1ч 40-50 мин стигнахме до желаната дестинация.
(ей там горе)

С ориентирането нямаше никакви проблеми. Беше перфектно маркирано (+ това слънчево) и благодарение на
Axalp Review бях абсолютно спокоен във всяка стъпка.

Като се настанихме към 12.30 на хълмчето (Tschingel), с добър изглед навсякъде загледахме как въртолетите пълзят напред назад по(край) скалите. Да, според мен думата е пълзят, защото толкова резки маневри толкова близо до скалите направо ме смаяха. Естествено когато реших да снимам видео, те се държаха възможно най-прилично и заобикаляха от далеч.

http://youtube.com/watch?v=JRGhGY3QVZs

Но имаше моменти в които след излитане изправяха почти вертикално
и се пускаха надолу на покрай скалата

Сутрешната тренировка вече беше приключила и се очакваше следобедната да започне около 14.00. Зачакахме. Аз реших да се местя към кулата но се оказа че съм закъснял и пътя вече беше затворен. Явно идват ! Като се чу и шум от долината всичко стана ясно, заех бойна позиция покрай тълпата с големите обективи (лелееее имаше един в който можех да си навра главата в сенника му !) и се започна.

Сутрешната тренировка вече беше приключила и се очакваше следобедната да започне около 14.00. Зачакахме. Аз реших да се местя към кулата но се оказа че съм закъснял и пътя вече беше затворен. Явно идват ! Като се чу и шум от долината всичко стана ясно, заех бойна позиция покрай тълпата с големите обективи (лелееее имаше един в който можех да си навра главата в сенника му !) и се започна.

Два F-18 откриха с ефектна заря точно пред нас и стрелбата започна.

тази ако беше на фокус щеше да е идеална !

http://www.youtube.com/watch?v=UfPiJHbltf8

http://www.youtube.com/watch?v=49Cl0fGlotE

Аз тамън успях да им науча цикъла от заходи, който въртят и то свърши. Но един от заходите беше точно (ама точно) над нас и вълнението и адреналина направо си се превърнаха в страх за един кратък момент, в който двойка F5 преминаха ниско над нас, стреляйки Smile

http://www.youtube.com/watch?v=JRGhGY3QVZs

Стрелбите приключиха и дойде един Pilatus да се покаже

след него и виновниците за емоцията:

След това хвърлиха парашутисти (които ни се радваха почти толкова, колкото и ние на тях Smile

Гасиха пожар

и спасиха един изстрадал Гунчо

След тях започнаха и соловите демонстрации:

ефектен и страшно динамчен пилотаж на Super Puma-та

F-18 също с невероятно изпълнение

Дойдоха и Patrouille Suisse

След като тяхната демонстрация завърши коментатора говори, говори нещо на немски около 5 мин и след това обърна на английски:
"Thank you for comming and supporting us at what we do. We appreciate it. And by the way the demonstrations for tomorrow and the day after tomorrow are canceled. Don't come..."
Направо ме същиса... ама още ме държеше емоцията. По-късно разбрах това, което вече написах. В понеделник е имало сериозни наводнения и армията е решила да стои в готовност да помага на населението.
Та трябваше скоростно да се промени програмата за следващият ден - ами не беше много сложно имайки предвид че
Meiringen Airbase
беше съвсем наблизо, но това си заслужава отделна тема според мен.

Линк към всички снимки:
Axalp 2011 & Meiringen Flugplatz
Върнете се в началото
Christhofen

МнениеПуснато на: Чет 13 Окт 2011, 22:38    Заглавие:  

Видно е, че пъуването си е заслужавало, Бояне. Поздравления!
Върнете се в началото
bobsen

МнениеПуснато на: Пет 14 Окт 2011, 10:36    Заглавие:  

Благодаря прекрасни снимки и разказ.
Разкажи ако знаеш F-5 още ли е на въоръжение в Швейцария и ако да модифициран ли е понеже е доста стар самолет.
Върнете се в началото
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Пет 14 Окт 2011, 12:05    Заглавие:  

Все още е на въоражение да. Не знам до колко е модернизиран.
По план до 2015 трябва да са го заменили.
Върнете се в началото
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет 14 Окт 2011, 18:31    Заглавие:  

Сyborga_bg, поздравления за хубавите снимки и разказ!
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Съб 15 Окт 2011, 00:34    Заглавие:  

Благодаря,
ето и продължението
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=228310
Върнете се в началото
ghost

МнениеПуснато на: Съб 15 Окт 2011, 08:50    Заглавие:  

След като прочетох коментарите, разгледах снимките и изгледах доста клипчета в Youtube, най-накрая разбрах какво е това модерни ВВС. Само за два, три дни могат да докажат себе си, да покажат доста от нещата които могат и да създадат един истински, ама истински празник за истинските почитатели на модерните ВВС, а и не само за тях, а и за обикновените хора които със своите данъци осигуряват всичко това. Не мога да си представя това да се случи в България на полигон Шабла никога, ама никога. За сведение линка по долу. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=l4gFHixURbo&feature=related
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 15 Окт 2011, 08:56    Заглавие:  

Напълно споделям мнението на ghost!
Страхотни снимки и хубав разказ! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Съб 15 Окт 2011, 14:03    Заглавие:    

ето това вече ме шашна (от wikipedia, e но ако е вярно 0_0)

A report in the Swiss news magazine FACTS reveals that in peacetime, the Swiss air force only provides ready-to-take-off aircraft during office hours on working days. The air force staff stated a peacetime 24/7 operational flying status as "mission impossible", due to budget limitations and limited professional (flying) personnel capacity. This did not apply to the air defense radar coverage of which 24/7 peacetime operational capacity was guaranteed
Върнете се в началото
ssvt

МнениеПуснато на: Сря 19 Окт 2011, 10:53    Заглавие:  

Евала ти правя за това което си направил.Аз съм присъствал в БГ на няколко учения с бойни стрелби и с участието на ВВС.Жалкото е само че не съм снимал нищо,за което и до ден днешен не мога да си го простя.Останали са ми само спомените който са ми се запечатали в главата.Не знам дали ще посетиш това място пак,но ако все пак ако се решиш би ли споменал в форума да се съберем още желаещи и да отидем заедно?Макар че като гледам стрелбите им малко са "Рехави"сравнение с тези на който съм присъствал.Но важното е тръпката а за съжаление вече в БГ няма да може да я изпитаме.
Върнете се в началото
Жоро

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 19 Окт 2011, 15:23    Заглавие:  

Страхотни снимки и чудесен разказ! Впечатлително дори за човек като мен който е Вие с авиацията. Благодаря!!!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [14 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от света. Авиошоутата
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0859s ][ Queries: 13 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker