Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ПОЗДРАВ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ "ПИЛАТУС" /T6 Texan II/ ЗА БЪЛГАРСКИТЕ "ПИЛАТУС" · 33 години от гибелта на майор Илия Стоянов · The National Interest: Вместо надпревара с хиперзвуковото оръжие с Русия и Китай по-добре Америка да се съсредоточи върху ПРО · Hill: Ердоган обсъжда с Тръмп покупката на ракетните комплекси Patriot · 101 години от Дойранската епопея · Назовани са два сценария за началото на ядрената война между Русия и САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 16 Сеп 2019, 10:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Въпрос относно снимката от парада с тройка MиГ-19 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [6 Мнения]  
Автор Съобщение
zlpetrov

Местожителство: гр.Пловдив

МнениеПуснато на: Вто 15 Фев 2011, 16:00    Заглавие:  Въпрос относно снимката от парада с тройка MиГ-19 в България  

Здравейте колеги.Нов съм във форума,но искам да поправя някои ваши грешки. И така става дума за прословутата снимка на тройка МиГ 19 над София с номера 69 45 и 33. Самолетите са от 21 полк Узунджово.Снимката е правена на 09 09 1961г. на парада.Самолетите се пилотират от: Номер 69 Александър Василев-Сашо Градския, по късно командир на полка.Номер 33 Спас Чаралозов-Чарли и номер 45 от баща ми Петър Златанов Петров и тримата тогава летци от 1 иае.Тази снимка я помня от дете и до днес виси на стената в апартамента на баща ми.Той е летял общо 12 г. в Узунджово ,първо на МиГ 15 ,а от 1958 до 1967 на МиГ 19с. на номера 19 ,31 и 45.От 1967 до 1988 на АН 2 в ССА.Подготвил съм снимки от неговия архив от живота на 21 полк които ще ги кача във форума в най скоро време и ви уверявам че ще ви бъде много интересно. Ще ви издам и една тайна там попаднах на цветна снимка на МиГ 19С.Не мога да кажа дали е обработвана допълнително ,а и той не може да си спомни ,но е факт че снимката е цветна.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
izd_23_22

Местожителство: Троян/Пловдив

МнениеПуснато на: Вто 15 Фев 2011, 19:02    Заглавие:  

Давай ги!!! А ако имаш някоя и друга история от поделението тип: "авиаторско ежедевие" - още по-хубаво! Предварително ти благодаря
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 03 Ное 2011, 13:54    Заглавие:  

Тази снимка събуди много коментари във ФБ.
Видях, че горе Злати Петров е пуснал точната инфо.

Arrow Тройка МиГ-19 по време на парада на 9 септември 1961 г.

Но пък покрай коментарите уважавани хора като Руси Русев, Рангел Тасков и Слави Петков споделиха доста интересни неща за МиГ-19 в България. Ето ги.
Цитат:

Писал съм за тази снимка самолетите са Узунджовски Въз.парад от 60-те г-ни,а не за 1300г-1981г.Борд N*45 на 16.07.1969г катострофира и загина мой съвипусник Петър К Петров 1-ва жертва на ВИП-68г.''ВЕЧНА му ПАМЕТ''.
От март 1970 г в Узунджово не се лети на МИГ-19С.Парада е в времето на 1960-1966г.
От 70-та година деветнейстаците се пребазираха в Доброславци, стана една катастрофа при излитане (самолета се разби в букса на края на полосата) и не след дълго бяха спрени - 1975 г.
През пролетта на 1970г с-тите МИГ-19С от У-ВО с голяма част от лет.състав заминават за Гр.ИГНАТИЕВО и ДОБРОСЛАВЦИ ,където летят до 1975г.НА парада през 1974г МИГ-19 от Доброславци минават в 6-ка ,а Узунджово с МИГ-17 в -10-ка,която се води от к-н АНДОНОВ в състав к-нПетков и л-ти Пахарски,Георгиев,Стоянов,Йотов,Джурелов,Гагов,Хубенов и ст-л-тГосподинов.(ВЕЧНА ПАМЕТ на п-к АНДОНОВ, к-н ГАГОВ и под,п-к ПЕТКОВ).
На откриването на младежкия фестивал-68г. И тогава 2 двойки МиГ-19 прелитат над София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
zlpetrov

Местожителство: гр.Пловдив

МнениеПуснато на: Чет 03 Ное 2011, 15:50    Заглавие: МиГ 19 в България  

Някаде публикувах и снимка на всички участници на този парад,подредени по тройки както са прелитали над София,ама къде е не знам.Преславе,помогни ако можеш!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 29 Яну 2012, 11:37    Заглавие:  

Руси Русев:

ТЕЗИ снимки са правени по време на тренировка за парада на 9 септември през 1966 г., , а не през 1961 г. от журналист возен със с-т УМИГ-15.

В книгата "Нашето летище Узунджово" има някои неточности лично съм говорил с п-к Сашо ВАСИЛЕВ той е бил водача на 3-ката,В други години други са летели с борд N*45на парадите.В У-ВО имаше много САШОВЦИ-САШО ГРАДСКИЯ,САШО МАЗНЕВ,САШО ПОПОВ(бог да го прости)САШО ГОГЕВ още лети в чужбина.

Click to see if image is larger

Zlatan Petrov:

Мисля,че Руси е абсолютно прав.В събота заведох баща ми на лов ,там си говорихме много/изпуснах един заек/разказах му за НАШАТА група,тази снимка му е била подарена от бай Андон и Петър Господинов през 72 или 73 когато той се е върнал от Египет,а те са му гостували.Освен това когато го попитах миналата седмица,веднага каза:Това е снимано от спарка и е от тренировка за парада.Ние нямахме фотоапарати, а и на самия парад нямаше време да снимаш,държиш чертата на самолета в ляво или дясно пред теб и не мислиш за нищо друго ,камо ли да снимаш.Който е летял на МИГ 19 знае за какво става въпрос.Така,че още веднъж,заблудата е моя, а Руси Русев се е постарал да изясни произхода на снимката.Приемам неговата версия,още повече,че той е говорил със Сашо Градския и Иван Стойков така,че място за съмнение няма.Само едно ми е интересно,ако аз бях на мястото на бившия министър на транспорта и да знам,че баща ми е пилотирал 45 щях света да обърна.Доколкото знам с борд 45 е загинал Петър Петров
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
tazy

МнениеПуснато на: Пет 31 Окт 2014, 06:59    Заглавие:  

В У-ВО имаше много САШОВЦИ-САШО ГРАДСКИЯ,САШО МАЗНЕВ,САШО ПОПОВ(бог да го прости)САШО ГОГЕВ още лети в чужбина......!!!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [6 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0749s ][ Queries: 13 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker