Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Рискът от война е голям, заяви иранският външен министър! Някои хора я искат · Калин Манолов: Делото за т. нар. Възродителен процес още не е прекратено · МВР със супермодерна лаборатория за криминалистика, микроскоп сравнява гилзи · Зоран Заев сподели престижна награда с българския премиер · Митрополит Гавриил: Свръхлибералният скандинавски подход към децата е страшен · Асад към кюрдите: Американците ще ви продадат на Турция! Ние ще ви защитим ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 18 Фев 2019, 00:57
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Коя авиокомпания е най-добра за само пътуващо дете?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [9 Мнения]  
Автор Съобщение
ilkosem

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2012, 14:36    Заглавие:  Коя авиокомпания е най-добра за само пътуващо дете?
Описание на темата: Малолетно дете

Здравейте, имам въпрос на който на който трудно намирам отговор.

Коя авиокомпания е най-добра за само пътуващо малолетно дете?

Детето е на 12 навършени години.

Ако някой има опит с такава ситуация да сподели.

Интересуваме полет от Барселона до София и обратно.

Ако някой може да ми каже от къде мога да намеря евтини билети за полета, и също така колко са таксите на отделните авиокомпании?

Благодаря предварително!!! Very Happy Very Happy Very Happy

П.П. Знам, че с Уиз Ер няма как да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Almasy

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто 19 Юни 2012, 10:48    Заглавие:  

За съжаление директни полети SOFBCN се осъществяват единствено от W6, която е нискотарифна авикомпания, а с такива аз не препоръчвам да лети който и да е, без значение дете или възрастен (писал съм достатъчно по въпроса в темата за нискотарифните авикомпании). Да не говорим, че цената на билета е същата, както на Alitalia.
От там нататък избора е следния (цитираните цени са ориентировъчни, защото варират много от ден заминаване/връщане, часови интервал на полета, време на букиране преди полета):

AZ 212 EUR
AF 216 EUR
KL 305 EUR
FB 332 EUR (joint venture с IB през MAD)
HG/AB 351 EUR
LH 407 EUR
OS 427 EUR
TK 506 EUR

Избора е ограничен, както се вижда по-горе. Лично аз бих препоръчал полет с HG/AB или OS по една проста причина - VIE е сравнително малко летище, и трансфера ще доста по-лесен за едно дете, особено като се има предвид пунктуалността на австрийците и осигурения асистънс (за последното обаче, мисля че трябва за бъде договорено още при купуване на билета). Друг нелош вариант е през AMS с KL (joint venture с FB).
LH и AF са също авикомпании, известни с акуратността си, но трансфера за дете на 12 през MUC и особено FRA или CDG ще си е живо приключение с неизвестен резултат.
FCO и MAD не са особено препоръчителни за трансфер също.....Още повече че на FCO времето между двата полета (за най-ниска тарифа говорим) е почти петилетка. А IB не е сред любимите ми авикомпании (всъщност която и да е испанка авикомпания не е за препоръчване).
С ТК или през IST изобщо не съм летял и нищо не мога да кажа за тях. Макар, че напоследък доста хи хвалят. Но и тарифата им в случая е неадекватно висока.

Последната промяна е направена от Almasy на Вто 26 Юни 2012, 14:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Чет 21 Юни 2012, 11:12    Заглавие:  

Отново правя уточнение, че публикуваните в първия постинг цени са ориентировъчни и са валидни при букиране и пътуване в рамките на по-малко от 20 дни.
Ако се букира сега и се пътува септември, цените падат драстично - примерно тарифата на AZ SOFFCOBCN е вече само 151 евра.
Върнете се в началото
ilkosem

МнениеПуснато на: Чет 05 Юли 2012, 18:22    Заглавие:  

А защо не препоръчваш да се лети с ниско тарифни авиокомпании?-Тъй като аз скоро ще пътувам с Wizz и питам, търсих в твоя профил но не намерих къде си писал за тях.

И това с букирането да ми го обясниш, че ни ми стана ясно само разбрах, че ако букирам по рано от 20 дена преди полета билета е доста по евтин. Така ли?
Върнете се в началото
Smuggler

МнениеПуснато на: Чет 05 Юли 2012, 23:19    Заглавие:  

Ако детето пътува без някакви допълнителни особени обстоятелства (специален багаж - пушка, куче, коте, питон погълнал пакет кока и т.н.) най-простото решение е да пътува с директен полет, ако и да е с нискотарифна компания. Освен това екипажите на Уиз до Барселона са български и отпада езиковата бариера ако детето има такава на други езици. Ако човек не търси някакви глезотий, а просто се вози в самолета като в рейса до Пловдив, не виждам каква е разликата между Уиз ер и която и да е друга компания - предрасъдъци и претенции.
На 12 години би следвало детето да е достатъчно адекватно да се оправи само с трансфер, стига да общува спокойно на някой европейски език.
На 15 пътувах сам от Лион през Цюрих за София и преди бординга в Лион любезно ме помолиха да придружа две деца (братчета французи на 9 и 4 години) защото бях единствения със същия трансфер - това е стандартна практика. Всичко мина ОК, без забележки.
Ако няма друг пътник със същото прекачване обикновено стюардесите го предават на летищен служител а той го ескортира до нужния изход за втората отсечка (предават си го като щафета) ... ако преценят, че детето е адекватно и комуникира свободно, може просто да го упътят персонално, докато се убедят, че ги е разбрало правилно.
Това са щатни ситуации, не би трябвало да има проблем, достатъчно е компанията и служителите на летището още от чек-ина да са предупредени.
За цената - колкото по-рано, толкова по-евтино. Обикновено евтините седалки са определена бройка, щом се запълнят започва продажбата от следващата ценова група и така докато се напълни самолетът.
Върнете се в началото
ilkosem

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли 2012, 00:45    Заглавие:  

Да наясно съм за това, пътувал съм много пък и се интересувам.Но просто ми стана интересно защо не с ниско тарифна.Аз съм пътувал много с Унгарците за това съм наясно и с тяхната политика.
А за детето да знае и испански и английски мога да кажа перфектно. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2012, 07:55    Заглавие:  

[quote="ilkosem"]А защо не препоръчваш да се лети с ниско тарифни авиокомпании?-Тъй като аз скоро ще пътувам с Wizz и питам, търсих в твоя профил но не намерих къде си писал за тях.

http://airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=311&start=60
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2012, 08:52    Заглавие:  

И това с букирането да ми го обясниш, че ни ми стана ясно само разбрах, че ако букирам по рано от 20 дена преди полета билета е доста по евтин. Така ли?[/quote]

Да, последното е точно така, и важи както за нискотарифни, така и за редовни превозвачи, макар че обикновено 20 дни не са достатъчни. Аз букирам поне около 3-4, че понякога и 6 месеца предварително, за да съм сигурен, че цената ще е приемлива.
Пример с последните ми резервации:
Есента заминавам с дъщеря на едно воаяжче - 6 дни на остров Мадейра, 5 дни в Порто и 7 дни в Лисабон - (детето от тази година е студентка, време е да пообиколи свят, не че не съм я водил и друг път). Букирах мисля началото на май и платих за полетите следните суми (на човек):
София-Лисабон-София (през Мюнхен, Lufthansa) – 204 EUR.
Лисабон-Фуншал-Порто-Лисабон (директни, TAP Portugal) – 159 EUR.
От любопиство влязох преди около седмица в сайта на Луфти, да видя колко струва сега билета до Лисабон (говорим за същите времена на излитане от София и кацане в Лисабон) – цената е вече безумните 580 евра. Е, вярно, има и по ниска тарифа (която пак така или иначе е над 204 EUR), ама с кацане в Лисабон в полунощ, което не ни устройва, защото полета ни за Фуншал е следобеда. Връщането на гореспомената тарифа също не не никак удобно - ранен полет - в 6.00, което означава, че най-късно в 5.00 трябва да си на Портела (Лисабон Ерпорт), което пък от своя страна влачи таксита на високи цени по нощна тарифа - по това време няма обществен траспорт.
Същото се отнася до полетите на TAP Portugal – цените вече са космически.
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пет 27 Юли 2012, 08:58    Заглавие:  

....... предрасъдъци и претенции.[/quote]

Нека не даваме категорични квалификации. Веднъж вече съм споменал – за всеки влак си има пътници. Аз не препоръчвам нискотарифни превозвачи, друг ги харесва – всеки с право на мнение.
Пък и ако нискотарифните бяха толкова мегаултрасупер – редовните авикомпании отдавна да са гушнали босилека.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [9 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0658s ][ Queries: 13 (0.0043s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker