Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Уфолог съзря нещо притеснително на СНИМКА, направена в една от пещерите на Марс (ВИДЕО) · Британците бесни от пренебрежителното отношение на Меркел към Тереза Мей · Зоран Заев: България си е България, Македония си е Македония · Валентин Радев: Ще избират между Христо Терзийски и Ивайло Спиридонов за главсек · Стана ясно кое легендарно съкровище са търсили обирджиите на Роженския манастир · Русия поиска Босна да остане цяла, освен ако "трите народа" не искат друго ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 22 Sep 2018, 05:03
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
53 МСП - поделение 22210 -Грудово
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 6 [85 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Author Message
Феро

PostPosted: Tue 11 Sep 2012, 23:16    Post subject:  53 МСП - поделение 22210 -Грудово  

Здравейте .

Служил съм в това поделение от 04.10. 1986 до 22.08.1988 г.

Трети мотострелкови батальон ,трети ИПТВ - Птурс "ФАГОТ " - редник Георгиев с кодовото име "ФЕРО" Laughing

Командир по това време на полка - к-н Георгиев.На батальона - к-н Алексиев.
През същия период съм бил с работни групи в казарми в с.Горска поляна,с.Факия и Вълчи извор.

Гледайки снимки из мрежата за разрухата там ми стана доста неприятно.Преди 7-8 години ходи до там беше затворено ,но не беше още разрушено - имаше някаква охрана.Ходих и до стрелбището в село Пънчево.И там беше същото. Жалка гледка.

Може да съм прекалено носталгичен ,но така не бива.

С огромно удоволствие бих се срещнал с аскерлии

Ако някой има снимки от доброто старо време да публикува.

Бъдете здрави
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 10:01    Post subject:  

Cool Cool Cool
И аз съм служил там - от 1987 до 1989 г но в артилерийския дивизион, 3 батарея.

Back to top
dsuzunov

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 16:46    Post subject:  

А покойният Стоян Цирков, който до 1982 бе командир на 1-ви МСБ в Болярово и от есента на 1983 замина за Грудово като командир на 53 МСП, не сте ли го заварили?
п.п. От есента на 82 до есента на 83 година същият ми беше командир на полка - 82 МСП Ямбол.
Между другото, и трите стрелкови полигона в 7-ма Ямболска МСД Победа, Пънчево и Пчела са до села започващи с буквата "П"!
Back to top
Феро

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 19:24    Post subject:  

Когато влязох през октомври 1986 г ,мисля тогава е станала смяната на Цирков с Георгиев.- това го знам от старите войници.

А пък относно артилерийския дивизион беше командир подполковник ... ? . Мисля ,че войниците му викаха "подполковник РЪБ " - не знам защо.

Беше ми странно тогава капитан - командир на полк , а подполковник - командир на дивизион.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 19:54    Post subject:  

Cool Cool Cool
Ръбът беше началник артилерия а командир на дивизиона в началото беше подполковник Кулев а след него дойде един много способен артилерист , току що завършил в СССР - капитан Христов. Аз Цирков не съм заварил. Моя комадир беше Гецата.

Back to top
Феро

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 21:23    Post subject:  

Позабравил съм ги ! Rolling Eyes

Като връщам лентата:

Командир - Гецата - страхотен пич !

Заместник командир на полка - беше пак капитан - дали не беше Куртев . Мисля че беше от Грудово и дали не беше родом от Пънчево. Laughing Войската му викаше ДПН-- див пънчевски нерез.! - "луд човек" беше.

ЗКПЧ - к-н Зимпаров. - Зимпара.

В Дивизиона имаше един млад офицер Георги от Варна , познавам го лично и често го виждам.За фамилията ще питам.

Минаха годините
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 12 Sep 2012, 22:02    Post subject:  

Cool Cool Cool
Курти стана генерал и го изгониха заради скандала с кражбата на штурмгешутцето на границата. Голям задник беше, три пъти е разжалван. Преди няколко години срещнах Бончо, беше командир на минохвъргачната батарея към 2 мсб а когато се уволнявах стана командир на дивизиона(Христов го издигнаха няякъде в дивизията). Сега е управител на Божура или поне беше до преди няколко години. Командира на бандитите Гергов е в Военната академия. Преподава нещо свързано с разузнаването. А лейтенатите в дивизиона бяха - Иванов - 1 батарея, Жеков, Байнов, 2 батарея (беше в София до скоро, може още да е тук) , Борисов 3 батарея и Вълчев (или май пак беше в 2 батарея, за последно знам че отиде в военна полиция) ВРУ. Батарейни бяха Зъбчо,Николов - 3 батарея (след това стана командир на мх в 3 мсб а след това лежа в затвора за кражби от склада заедно с един старшина), Сърфа , Серафимов 2 батарея и Плачко, Ангелов на 1 батарея. Началник-щаб майор Джо - Иванов. А ЗКПЧ беше Яшка , не му помня фамилията но беше голям пич! Голям идиот беше командира на танковия батальон - Арсов! А ЗКТЧ на полка беше един много знаещ майор с прякор Гърбавия но не му помня фамилията. Комендант беше един як и тъп кашик, капитан. Не му помня фамилията. Командир на 3 мсб беше Алексиев, който му викаха Мършата. Не помня името на командира на 2 мсб но беше пич и го харесвахме.

Back to top
pepipv

PostPosted: Thu 13 Sep 2012, 18:47    Post subject:  

зимпаров (валентин) после дойде в 82 мсп,после прилкючи службата си в 42 вече МСП
Back to top
Феро

PostPosted: Thu 13 Sep 2012, 20:01    Post subject:  

Курти - ГЕНЕРАЛ - не мога да повярвам - Laughing

Направо ми звучи като виц.

Преобличаше се с войнишка униформа ,за да ни хваща вечер по спалните в издънка. - опасен беше .
Back to top
dsuzunov

PostPosted: Thu 13 Sep 2012, 20:32    Post subject:  

А Гецата на мене ми беше най-напред командир на 1 МСБ, а от есента на 83 г. стана Началник щаб на 82 МСП Ямбол.
Войн отвсякъде!
По същото време, командир стана един Грудовски кадър - м-р Станчо Димитров - "Сюлейман" (заради големите мустаци)
Смениха си местата с Цирков.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Thu 13 Sep 2012, 20:40    Post subject:  

Феро wrote:

Преобличаше се с войнишка униформа ,за да ни хваща вечер по спалните в издънка. - опасен беше .

При нас пък номера му беше да се качва на спортните съоръжения и да гледа кой отпускар се връща през оградата и да го прибира за да работа на Пънчево а отдолу един от танксистите му свирише през това време на акордеон да не му е скучно Laughing

Back to top
Феро

PostPosted: Thu 13 Sep 2012, 22:18    Post subject:  

На Нова година ,86/87 г, Курти хвана кемафите от първа танкова рота да пушат в ППС-то.
На следващия ден изкара цялото ППС на полянката пред входа на корпуса с килима , с масите ,картините и даже печката с кюнците гореше на открито.
Всичко беше подредено и кемафите стояха с него и пушиха цигари в "откритата ППС" .
И пак имаше акордеон- явно му е слабост. Laughing
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Fri 14 Sep 2012, 11:12    Post subject:  

Cool Cool Cool
Курти беше най-колоритния идиот в поделението Laughing

Back to top
pepipv

PostPosted: Fri 14 Sep 2012, 18:05    Post subject:  

Феро wrote:

ген. куртев мина през всички стъпала на военната служба.последната ми среща с него беше през 2007 г.
Back to top
shefo

PostPosted: Mon 17 Sep 2012, 19:39    Post subject:  

По мое време във 3 батальон имаше двама лейтенанти - близнаци , забравих им фамилията, а подп. Куртев си го спомням много ярко, досег с него съм имал 3 пъти - единия като ме накара да ми отдавам чест че нещо не му отдадох чест както трябва (от арест ме спаси само това че отивах да давам наряд в друго поделение, имаше и такава практика за 45 дни като се уволняваха старите), втория път на една тревога - ме питаше де отивам - тогава вонеше яко на ракия, третия като ми даде 5 дни арест - когато давахме във кухнята , ама тогава даде на всички в кухнята , и така и не отидох до ареста -щото не се разбра на кого ги даде.А и трети път когато ни награди за това че не спяхме като давахме дежурни по батальон.Към трети батальон беше и лейтенант Камалиев - много кофти спомени имаме от него.Служих в това поделение от есента на 91 до пролетта на 93 година.
Back to top
Page 1 of 6 [85 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0622s ][ Queries: 13 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker