Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 22 Oct 2020, 17:49
All times are UTC + 2
 Forum index » Авиофотография » Събития от 2011-2017 г.
100 години български ВВС-6 октомври, Граф Игнатиево 2012
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 4 of 8 [115 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Next
Author Message
Dimitar Stavrev
[Admin]

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 19:10    Post subject:  

Click to see if image is larger

Ексфилтриране на групата за търсене и спасяване с Ми-17

Коронната роля на Ми-17 - пожарогасене

Спарката МиГ-29УБ борд 14 се връща след невероятен пилотаж. Дора само това да беше демонстприрано днес, тези които не можаха да дойда трябва да съжаляват че не го видяха с очите си.

Специалната украса за празника

Асовете майор Николай Русев (вляво) и капитан Димитър Семков
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Dimitar Stavrev
[Admin]

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 19:18    Post subject:  

Ан-2 "баба Ана" в ролята на летящ агитпункт

Су-25 не летя, но събра обичта на хората

Най-добрият атестат за празника - усмивките надецата в кабините на самолетите

Моят татко е от ВВС, пилот ще стана и аз

Майор Николай Русев, командир на ескадрила, с 2 от любимите си неща - голямата дъщеричка и МиГ-29

Усмивки за финал - командирът на ВВС генерал-майор Константин Попов с екипа на сп. "Клуб КРИЛЕ"
Back to top
Жоро

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 20:05    Post subject:  

БЛАГОДАРЯ!!!
Back to top
Денислав

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 20:10    Post subject:  

За съжаление нямах възможността да присъствам на шоуто.Затова ще съм много благодарен, ако някой качи клип с представянето на спарката МиГ-29, за да мога поне така да го видя.
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 20:45    Post subject:  

Arrow Фотооко: Открит летателен ден в авиобаза Граф Игнатиево по случай 100 години български ВВС

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 22:00    Post subject:  

И още веднъж - шоуто бе страхотно! Благодарим на ВВС-арите за всеки прекрасен миг.
Аз лично още се усмихвам.
Back to top
m00n

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 22:23    Post subject:  

Да, беше, но честно казано по мое скромно мнение не показаха какво могат. Не им дават след като преди години падна самолета в Украйна. От тогава всичко е много по-затегнато и не смеят да правят неща, които биха довели до нещо такова. Лично аз съм виждал Миг-29 да прави неща, които са уникално ненормални. Говоря за нашите Миг-29.
Back to top
bgsoldier

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 07:10    Post subject:  

Да страхотно беше. Онези дето се гаврят с ВВС ("самолета", "вертолета" и т.н.) мисля че ще помълчат. Много народ, много семейства с деца, много уважение към пилотите - абе супер си беше. Да не забравяме, че освен участвалите в открития ден, на дежурната стоянка имаше още самолети с подкачени ракети - значи доста машини си летят все пак.
Сръбските авиофенове с мощни оптики на летището коментираха с неприкрита завист, че имаме повече самолети от тях, но добавяха че техните пилоти са по-добри (е сърби са, простено им е).
Дедо Аню се покри, все пак вероятността да отнесе мощно освиркване си беше голяма, ама 100 години си е 100 години.
Абе нека се радваме на малкото, няма база за сравнение с шоуто от 1991 например на Крумово, ама си е беше ок всичко.
Поздрави на всички - летци, техници, цивилни, екипа на криле. И специално благодаря, че политиците не се появиха както винаги сред хората.
Back to top
Flanker 11

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 08:25    Post subject:  

Прекрасно изживяване беше! Въпреки че не може да се сравни с BIAF-а по мащабност, ме изпълни страхотно чувство на гордост, че това са си нашите - родни - ВВС, чиято подготовка, както видяхме всички, си е на супер ниво. Живи и здрави, момчета - напук на песимистите и критикарите!
Back to top
sluchaen

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 09:29    Post subject:  

Заменям бутилка уиски за бутилка керосин източен от 29ка преди полетите за 100 годишнината!
Сериозно, ако съм закъснял и са ги върнали в ГСМа (за кюмбетата е рано) искрено съжалявам!
Славата и мъката на родната бойна авиация е по цял свят, но реалният досег до нещо родно е незабравимо изживяване.
Не ми се смейте, навсякъде керосина си мирише по един и същ начин, но от наш боен самолет...хммм...как он пахнет...hoe het ruikt!
Back to top
lz1vla

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 12:33    Post subject:  

Прекрасен празник се получи!!!
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ - ВСИЧКИ КОЛЕГИ ОТ ВВС!!!
Back to top
Dimitar Stavrev
[Admin]

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 08:00    Post subject:  

В събота вечерта бях толкова изморен че накрая съм пропуснал да представя подобаващо 2 много важни участника - двата се радваха на много голям интерес - Су-25 поради принудителния престой на земята и постоянната заплаха някой дървен стратег да жертва това мощно средства за непосредствена поддръжка на войските, а AS565MB защото все още е нов за любителите на авиацията:

Back to top
m00n

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 09:15    Post subject:  

Това СУ-25 беше докарано лично от Генерал-майор Попов и командира на авиобаза Безмер. Докараха го те, защото няма пиро патрони за катапултите и никой не искаше да се разпише, че е изправно и може да лети безопасно. Направиха го специално заради празника, за да може да се види от зрителите въпреки всичко. Иначе в момента освен двете Миг-21БИС, които бяха сложени за показ всичко друго лети. И да... имаме самолети. Може да са малко, но имаме напук на това, което всички говорят, че са само два - три. 10+ са без да включвам Миг-21. Smile
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 09:41    Post subject:  

Много интересно и мъжко! Аз си мислех, че конкурса за пиропатрони е минал и че са му сложени, а просто летателната подготовка е прекъснала и за това не летяха на авиошоуто... А то....
Back to top
sluchaen

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 10:03    Post subject:  

m00n wrote:
Това СУ-25 беше докарано лично от Генерал-майор Попов и командира на авиобаза Безмер. Докараха го те, защото няма пиро патрони за катапултите и никой не искаше да се разпише, че е изправно и може да лети безопасно. Направиха го специално заради празника, за да може да се види от зрителите въпреки всичко. Иначе в момента освен двете Миг-21БИС, които бяха сложени за показ всичко друго лети. И да... имаме самолети. Може да са малко, но имаме напук на това, което всички говорят, че са само два - три. 10+ са без да включвам Миг-21. Smile

Интересно кой от двамата тогава се е разписал в журнала на самолета на мястото на техниците и инжeнерите!?
Нали разбираш, че това което го твърдиш е възможно само в авиация от третият свят, затова и иронично поставям риторичният си въпрос.
АКО, пък се окажеш прав, късам си дипломата и поставям кръст на бойната ни авиация.
Back to top
Page 4 of 8 [115 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » Авиофотография » Събития от 2011-2017 г.
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0939s ][ Queries: 13 (0.0090s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker