Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 22 Oct 2020, 17:42
All times are UTC + 2
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Поредицата "Бойните самолети"- мнения и критики
Moderators: Penio
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 11 of 14 [204 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 9, 10, 11, 12, 13, 14 Next
Author Message
yuri_ninov

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 09:51    Post subject: информ. за размисъл
Subject description: същото

Колега ,SGP ! Това са обявили :25- hawker hurricene,26 - f6f,27- me- 262, 28- f4f , 29- ju 87 !
Last edited by yuri_ninov on Sat 06 Oct 2012, 14:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
lz1vla

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 10:46    Post subject:  

SGP wrote:
Това ли ще му е финала? Нещо не тръгнаха продажбите ли?

Направо провал с това списание!Аз повечето от машините съм ги купил от разпространителя.Там има всички модели издвани до сега.Но Месера не знам нищо.Надявам се да излезе...Ако и да не излезе - колегата German е на срещаSmile))
Back to top
German

PostPosted: Tue 09 Oct 2012, 14:03    Post subject:  

Хърикейнът, щуката и Ме 262 може и да ги огрее нещо от моя джоб стига да са в 1:72, ама останалите - йок! И без това съм решил да продавам някои от моделите, които имам, а между тях е и един Хелкет.
Колега lz1vla, последно не разбрах - кой от двата шмита, дето ти предложих, си хареса?

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Back to top
NEO

PostPosted: Wed 10 Oct 2012, 10:40    Post subject:  

Shocked Тази сутрин огледах един Хърикейн(той си беше и единствена бройка) УжасТ някакъв Лопатите на витлото-криви, а пък то, увиснало на долу заради големия луфт при сглобката. Грозна работа! Модела е с противопрахов филтър, което го прави доста уродлив, поне в моите очи. Пропускам го и ще чакам следващите.
View user's profile Send private message 
NEO

PostPosted: Fri 26 Oct 2012, 13:30    Post subject:  

Smile На пазара вече е Хелкет. През блистера изглежда доста добре и ме хвърля в изкушение. Някой вече купил ли го е? Отзиви??
SGP

PostPosted: Fri 26 Oct 2012, 17:51    Post subject:  

Да. Този път мисля, че не са се изложили. На мен ми харесва - не открих забележки по машината, дори витлото се върти изключително леко. Тоя път металът е повече отколкото пластмасариите напоследък. Според мен - струва си.
Back to top
Ravenlost

PostPosted: Mon 29 Oct 2012, 09:51    Post subject:  

И аз съм доволен от изработката този път.
SGP

PostPosted: Wed 07 Nov 2012, 11:42    Post subject:  

Ме-262 ми падна. Кеф! Доволен съм този път - мисля, че това е един от най-добрите модели от поредицата до момента. Мисля, че малко са сбъркали кръстовете на крилата и ми липсва свастиката на вертикалния стабилизатор, но като цяло - определено е добър!
Back to top
lz1vla

PostPosted: Wed 14 Nov 2012, 09:34    Post subject:  

На път е Ju-87 Stuka!
Back to top
yuri_ninov

PostPosted: Wed 14 Nov 2012, 13:54    Post subject: нещо като ,,информ.,,

Колега lz1vla, колеги ! Носи се ,,слух ,, из колекционерския ,,ефир,, ,че след ,,щуката ,, ще има ,,фоке-вулф ,, !
Back to top
lz1vla

PostPosted: Thu 15 Nov 2012, 09:28    Post subject: Re: нещо като ,,информ.,,

yuri_ninov wrote:
Колега lz1vla, колеги ! Носи се ,,слух ,, из колекционерския ,,ефир,, ,че след ,,щуката ,, ще има ,,фоке-вулф ,, !

'Фокето' е много готин,един от най-добрите модели!Красавица!А дано!!!
При 'крепостите' ситуацията е следната - чакаме 'C 17 Globemaster'' на Royal Air Force, мащаба 1:200...
http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-437720954-boeing-c-17a-globemaster-iii-2010-escala-1200-_JM
Back to top
SGP

PostPosted: Thu 15 Nov 2012, 09:56    Post subject:  

А с текущия модел на "Ланкастър" ситуацията е следната - на първата будка попаднах на модел, който нямаше верикални плоскости и го отказах Понеже знам, че напоследък им карат само по един брой, реших да прибързам и да се сдобия, преди да са свършили. Е, сдобих се - ама пак проблем и пак в същите плоскости - едната е с дневен, а другата - с нощен камуфлаж. Помислих, че така е било, ама като гледам профилите и снимките - не ще да е било тъй. Та кажете на какъв модел сте попаднали, че да видим къде е истината.
Back to top
CATCH 22

PostPosted: Fri 16 Nov 2012, 08:30    Post subject:  

SGP wrote:
Помислих, че така е било, ама като гледам профилите и снимките - не ще да е било тъй. Та кажете на какъв модел сте попаднали, че да видим къде е истината.

Точно така е било, но в строго определен момент! Wink
Всичките модели, които ще намериш, трябва да са с два различни вертикални стабилизатора.
Click to see if image is larger
В случая става дума за специален "Ланкастър"Мк.1, пригоден да носи бомбата "Гранд слам". Външно се различава от обикновените по отсъствието на горна и носова картечна кула (носът е съвсем друг), ауспусите са различни (без пламегасители) и т.н. Ето го тук в група с два други самолета (един специален и един обикновен).
Куриозното на снимката е, че опашките и на трите самолета са различни.
Въпросният самолет с кодово обозначение YZ-J и сериен номер PD119 е от 617 бомб. ескадрила на Кралските Британски ВВС, с дневен камуфлаж. Участва в мисията за разрушаване на бетонните хангари за немски подводници на 27 март 1945 год., при използването на бомби "Гранд слам". Пилотът на самолета е канадец, Group Captain Johnny Fauquier (Джони Фокие), командир на ескадрилата.
Само няколко дни преди това, на 21 март 1945, при друга мисия, единият стабилизатор на самолета е улучен от ПВО. Поради нуждата от бърз ремонт, той е заменен с друг (изцяло черен), от нощен бомбардировач. Това е и причината за давата различни цвята.
Ето още 2 снимки, които се раличават по кодовото означение на хоризонталния стабилизатор, както и "кръпката" на дясното крило.
Камуфлажните цветове на модела не отговарят на автентичните (прекалено ярки и светли са), но общата представа е налице.

SGP

PostPosted: Fri 16 Nov 2012, 09:12    Post subject:  

Чудесна информация, благодаря за изчерпателния отговор! Интересно е, когато е пресъздаден кратък и специфичен момент от експлоатацията на една машина.
Back to top
SGP

PostPosted: Wed 05 Dec 2012, 11:51    Post subject:  

Хубава "Щука" ама пак без свастика на опашката - като Ме-262. Няма ли някой от моделистите да ги фабрикува тези свастики, та да си накупя да си имам за бъдещите модели? Че като се знам с моите леви ръце - ако тръгна да ги рисувам, ще опропастя всичко...
Back to top
Page 11 of 14 [204 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 9, 10, 11, 12, 13, 14 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0788s ][ Queries: 13 (0.0118s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker