Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
На старта на авиобаза Volk Field има повече изтребители, отколкото в някои ВВС · Стана ясна фаталната причина за смъртта на Жорж Ганчев · Шефът на "Луфтханза": Въздушният транспорт ще се сведе до дванайсетина авиокомпании · Ердоган отмени посещението си в Белград · Няма повишена радиация в България след взрива в Русия · Израел иска военно сътрудничество с Украйна ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 16:42
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО АВИАЦИОННО СПИСАНИЕ КЛУБ КРИЛЕ брой 11 2012
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 2 [26 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2 Weiter
Autor Nachricht
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42470

BeitragVerfasst am: Fr 02 Nov 2012, 17:31    Titel:  НАЦИОНАЛНО АВИАЦИОННО СПИСАНИЕ КЛУБ КРИЛЕ брой 11 2012  

Заповядайте:

Arrow Любимото ви авиационно списание "Клуб КРИЛЕ" от 5 ноември по реповете

Click to see if image is larger

Zuletzt bearbeitet von Preslav am Di 04 Dez 2012, 22:08, insgesamt einmal bearbeitet
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
SGP

Beitrдge: 182

BeitragVerfasst am: So 04 Nov 2012, 11:12    Titel:  

Уха! Чакам с нетърпение! Предвкусвам страхотен брой - баш по мазолите сте ме настъпали!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 05 Nov 2012, 09:00    Titel:  

Arrow Колко ви е комисионната министър Ангелов?Искате да станете най-богатия ли?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 05 Nov 2012, 14:53    Titel:  

Arrow 100 години ВВС - разрухата на авиобаза Доброславци

Dimitar Stavrev
[Admin]

Beitrдge: 12545

BeitragVerfasst am: Mo 05 Nov 2012, 16:28    Titel:  

Съдържание на бр. 11/2012 г. Contents issue 11/2012

5 Човек скочи от ръба на космоса
A jump from the Space

6 30 години МиГ-25 в България
30 years from the MiG-25 debut in Bulgaria

8 Нови летци с първи полет на МиГ-29
New MiG-29 pilots

9 SAAB - очакваме честен и прозрачен конкурс за новия изтребител на българските ВВС
SAAB - we expect fair and transparent tender for the new Bulgarian fighter

11 Първи парашутни срокове от AS565MB Panther
First para jumps from AS565MB Panther

12 Авиацията в „Траен мир 2012”
The aviation in Enduring peace 2012 exercise

13 Новини ВВС
News BuAF

18 Президентът откри нова експозиция в Музея в Крумово
Bulgarian president Plevnaliev opened the renovated Air museum

20 Прекрасно авиошоу за достоен юбилей
Perfect airshow for respectable jubilee

22 Наградиjте на сп. „Клуб КРИЛЕ” и ВВС
Club WINGS Magazine and BuAF awards for 2012

26 Навръх 100 години ВВС авиобаза Безмер е прикована на земята
Bezmer AFB grounded just for 100 years of BuAF

27 Среща на Командването на ВВС с ветераните
BuAF meeting with the aviation veterans

28 Eurofihter – перфектното решение за нов изтребител на България
Eurofighter – the perfect solution for the new Bulgarian fighter

30 Руските ВВС – на 100 години
100 years of Russian Air Force

36 ВВС на Словакия – създадени от нулата
Slovenian Air Force

41 Хеликоптер Ка-32 подмени антените на телевизионните кули
Ka-32 renovated the TV stations antennas in Bulgaria

42 Отбелязаха 100 години сръбски ВВС с подобаващо авиошоу
100 years of Serbian Air Force

44 „Дни на НАТО и ВВС на Чехия” в Острава – едно по-различно авиошоу
NATO days in Czech Republic

46 МХР 140 TUMACO вече е в България
MXP 140 TUMACO already in Bulgaria

48 Новини гражданска авиация
Civil aviation news

51 Ту-154 – руският Europa Jet
Tu-154 – the Russian Europa Jet
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mi 07 Nov 2012, 00:08    Titel:  

Arrow Зов за помощ - да спасим вагони с немски опознавателни знаци

Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mi 07 Nov 2012, 21:13    Titel:  

Списанието излезе още вчера и до днес на обед вече е в национално разпространение. Вече получихме и първите хубави отзиви, и критики. Чакаме още. Very Happy
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Do 08 Nov 2012, 15:45    Titel:  

Arrow Юбилей или панихида: Военното летище Габровница – на 60 години

SGP

Beitrдge: 182

BeitragVerfasst am: Fr 09 Nov 2012, 08:26    Titel:  

SGP hat Folgendes geschrieben:
Уха! Чакам с нетърпение! Предвкусвам страхотен брой - баш по мазолите сте ме настъпали!

Май броят не се оказа чак толкова страхотен - поне за мен... Какво става с вас напоследък?

Забележимо анонсираната статия за МиГ-25 се оказа само на две страници. И то отново неща, които са известни и писани по няколко пъти в списанието - отново дума по дума спомените на полк. Влаю Генов и отново общоизвестните факти... Същите неща ги имаше писани и през лятото на 1997 г. - броят не е пред мен, за да кажа точно кой беше... И в биографията на МиГ-25 от 1998 г. пак ги има... Очаквах, че ще има някакви по-пикантни подробности, така да се каже от "кухнята"...

100 години руски ВВС - вярно, грандиозно събитие. Но нали в по-предишния брой беше доста пространно засегнато? Тези две странички ми се сториха малко като пълнеж... И Ту-142 представен като бомбардировач... /стр. 31/

Продължението на статията за ЕF-2000. Пространно и описателно интервю, но отвсякъде прозира рекламата... Явно си плащат хората. Да, ама и ние плащаме - тоя "Юрофайтър" е във всеки брой, почна да доскучава вече. Може да е страхотна машина, ама не е само той, има и други...

А най-голямата ми критика е към Максим Генов и статията му за Ту-154. Не знам как е писана, но според мен уважавано авиационно списание не е редно да публикува подобни писания. Цитирам дословно /стр.56/:

"Самолетът Ту-154М притежава значително по-ниска консумация на гориво за единица ТРАНСПОРТНА ПРОДУКЦИЯ /t/km и pax/km/ в сравнение с Ту-154Б. При полет по отсечки с дължина до 3000 км ОТДЕЛНИЯТ РАЗХОД НА ГОРИВО представлява по-малко от 16-20 %, а при полети по отсечките с дължина 3500 - 4000 км разходът на гориво пада под 35-40%. Консумацията на гориво за t/km е 268 g, а за пасажер/километър /pax/km/ само 28.7 g" /главните букви са мои/

По-малко от 16-20 % респ. 35-40 % от кое? Предполага се от разхода на Ту-154Б... Нещо изразяването куца.

Какво е транспортна продукция? В смисъл, че има някакво производство на продукция ли? Какво произвежда един самолет? Може би се има предвид транспортирана или полезен товар?

Какъв е този отделен разход? От какво се отделя? Може би г-н Генов е видял в източника си "уделный расход топлива" и е решил, че разходът е "отделен". Е да, ама "уделный" и "отделен" са наистина съвсем отделни неща. В случая става дума за специфичен, относителен разход на пасажерско място - нещо, което трябва да е ясно на посочения в карето на списанието зам. главен редактор Максим Генов, член на СБЖ. Поне, ако нивото му на владеене на руски му не е чак толкова добро - безплатни онлайн речници има много. За да не се получават смехории и недомислици...

Та може би затова има дупка в притежаваната от мен периодика на списанието - след статията му за Ил-18 от септември 2010 г, в която също имаше подобни писаници...

Да се върна малко и към предишния брой - юбилейният за 100 годишнината на ВВС на България. Да, корицата е подобаваща и ме грабна. Но вътре...

Стр. 9 "Поручик Д. Списаревски, след като първо е повредил един бомбардировач Б-17, с ярост и с пълна газ налита върху друг..." Какъв Б-17? Не беше ли Б-24?

После статии с гръмки слова, в обем половин и повече от списанието от настоящи и бивши "големи клечки", че "ВВС са гарант на въздушния суверенитет и интересите на България" - думи на съсипващия ги в момента Аню Ангелов. Каква "гордост и опора на нацията", след като набързо им видяха сметката? Или уверенията, че "Безмер има стратегическо значение и място в бъдещето"! Ами като има, защо от няколко месеца безмерци не летят? За това стана въпрос също в септемврийския брой. Но в този - цветя и рози. И тъй нататък...

Едно конкурентно списание, което следя от няколко месеца паралелно с "Криле", пусна чудесно приложение по повод юбилея - на 68 страници е представена историята на ВВС на България със снимки, богати сравнителни таблици, информация за личности, подвизи, постижения, аварии, катастрофи, спомени - повече или по-малко известни. Честно - грабна ме! Подобно нещо очаквах и от вас. За мое съжаление - само гореизброените гръмки слова...

Ще се върна още по-назад в периодиката - към бр. 12/2011 г. - понеже се поядосах, та започнах да се сещам за това, което съм премълчавал във времето. Стр. 39 - "Лудите Олкок и Браун" - Крум Джоргов. Едно към едно с писаното в книгата му "Асовете на въздушната война" в средата на 90-те. Нищо ново!
Стр. 42 - "Летецът Джодж Буш". Я бръкнете в архива и отворете бр. 3-4/91 г. - има ли някаква разлика в статията? Да, само накрая - защото тогава Буш старши беше действащ президент. Защо трябва да я вадим пак от нафталина след двадесет години? И то непроменена?

И т.н. ...

Извинете ме за малко по-силните думи, но тия неща ми се трупаха малко по малко от доста време и вече мисля, че е нужно да ги научите. Дали ще продължа да си купувам списанието - да, защото за мен то е повече от символ на авиацията, но моля, обърнете повече внимание върху детайлите... Не върви утвърдено издание да публикува подобни недомислици и да запълва обема си с отдавна отлежали във времето статии.

Надявам се, че приемате критиката ми! Благодаря предварително!
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Fr 09 Nov 2012, 09:42    Titel:  

Приемаме критиката разбира се и ще бъде обсъдена обстойно още днес. Поздрави.
Dimitar Stavrev
[Admin]

Beitrдge: 12545

BeitragVerfasst am: Fr 09 Nov 2012, 13:47    Titel:  

Продължението на статията за ЕF-2000. Пространно и описателно интервю, но отвсякъде прозира рекламата... Явно си плащат хората. Да, ама и ние плащаме - тоя "Юрофайтър" е във всеки брой, почна да доскучава вече. Може да е страхотна машина, ама не е само той, има и други...

Уважаеми г-н SGP,
за съжаление живеем в материален свят в който доминират пазарните отношение. Както знаете много отдавна не получаваме никаква финансова или материална подкрепа от МО, ВВС и т.н.т. Ако няма реклами и корпоративни ПР материали списанието ще струва 20,00 лв. и едва ли много хора ще могат да си го позволят.
А и е добре да се чува какво казват хората с опит в изтребителния бизнес, защото те са доста по-различни от приказките с които се опитват да ни баламосват у нас по тази тема.
Това е положението, другият вариант е всички които пишат и четат форума да се абонират и абонатите от 400 да станат 4000 за да може да се компенсират рекламните материали. Ние обаче няма да открием топлата вода, а всички списания по света които минават за "водещи" имат аналогична редакционна политика. Приятен ден.
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Fr 09 Nov 2012, 18:49    Titel:  

Arrow Министърът на отбраната и ген.Симеонов посетиха авиобаза Граф Игнатиево
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: So 11 Nov 2012, 22:03    Titel:  

Arrow Фотооко: Обновената експозиция в Музея на авиацията +

Ivanov 611

Beitrдge: 49

BeitragVerfasst am: Mi 14 Nov 2012, 19:10    Titel:  

Извинете уважаеми господа, но на корицата на брой 11 не е ли МиГ-31? Very Happy
Ivanov 611

Beitrдge: 49

BeitragVerfasst am: Mi 14 Nov 2012, 19:20    Titel:  

Горното пуснах защото анонса от корицата е за двадесет и петицата, но явно снимката е за 100 годишнината от първите полети на руските самолети.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 2 [26 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0725s ][ Queries: 13 (0.0052s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker