Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 08 Апр 2020, 03:58
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Морски и речен бизнес, морски флот и фирми в България
Интернет на рейд и в чужди пристанища.
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 4 [54 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Нед 23 Дек 2012, 16:40    Заглавие:  

Добра безплатна програма за достъп до друг компютър
http://www.teamviewer.com/bg/index.aspx?pid=google.tv.s.int&gclid=CPOuyLTQsLQCFdG6zAodRkgAgA

На практика можете от кораба да си влезете в компа в къщи и да следите буля дали не хойка,с кой си чати Very Happy или ако имате някакъв проблем ваш приятел на ,който имате доверие може да влезе във вашия лаптоп и да оправи евентуални проблеми,да инсталира програми и др.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
kykep

МнениеПуснато на: Нед 23 Дек 2012, 20:20    Заглавие:  

Тази програма е много удобна, ползвам я от години само че има една малка особеност. За да си влезеш в компютъра, трябва да знаеш името и pass, което при всяко стартиране са различни, и ако буля не иска да ти ги каже, или няма никой на компютъра ти малко трудно ще стане да видиш какво става. Другия момент е, че десктопа ти преминава в един п о- особен режим когато е с отдалечен достъп, и няма как да да следиш някой какво прави, без негово знание. Поне това знам аз, дотолкова колкото съм използвал тази програма.
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Нед 23 Дек 2012, 20:41    Заглавие:  

kykep написа:
Тази програма е много удобна, ползвам я от години само че има една малка особеност. За да си влезеш в компютъра, трябва да знаеш името и pass, което при всяко стартиране са различни, и ако буля не иска да ти ги каже, или няма никой на компютъра ти малко трудно ще стане да видиш какво става. Другия момент е, че десктопа ти преминава в един п о- особен режим когато е с отдалечен достъп, и няма как да да следиш някой какво прави, без негово знание. Поне това знам аз, дотолкова колкото съм използвал тази програма.

Правилно колега-това за буля бе шега,с тази програма не става винаги от кораба saluteМоже да стане ако си сложиш постоянна парола и да зададеш програмата да се стартира автом. при зареждане на уиндолса.Е личи си като се вмъкнеш,но тъпата кифла едва ли ще се усети за кво стаа въпрос Very HappyСъщо евентуално и на брега,преди да отидеш в офиса да вържеш с някой твой агент там служебния с дом.комп и само да зяпаш без да пипаш нищо няма се промени LaughingЕ няма има тапет на дисплея,но можеш да влизаш и да работиш по компа.За шпиониране ползвай други настройки които не променят облика на дисплея ,но връзката е по бавна.Просто влез на изглед и махни отметката на тапетSmileИ по бързичко-смятам ,че 3-4 сек са достатъчни да се върне отново зададения облик на дисплея Very Happy Буля ще си мисли ,че нещо компа се бъгва,ама понеже се е оправило няма пипа щото не разбира и я страх да не обърка нещо Laughing
Click to see if image is larger
А да си влизаш в компа от разтояние без да се налага някой да ти дава достъп има и други програми Very Happy

Искам също да ви предложа и нещо по-старо,но работещо перфектно.Това е приложението Viber за телефони с OS Android.Въпреки,че лично на мен качеството на разговорите не ми харесва,но спестява пари,особено ако абоната е на друг оператор различен от моя.В къщи използвам моя си wi-fi ,а навсякъде другаде използвам най евтиния пакет +DATA Unlimited на vivacom za 2,50лв на месец за година при договор за 2 години http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/_data
Този пакет ме пази от дебели сметки при автоматични актуализации на телефона Exclamation Преди си бях сложил забрана за трафик на данни,но мой приятел изгоря с 400лв така,въпреки тази забрана.
Важно е ако имате тинейджър в къщата и му купите нов smartphone,да му пуснете и DATA пакет. Моята щерка успя 2 пъти миналата година да ме набута по 100 лв за трафик докато се усетя за какво иде реч Very Happy След изразходване на включените мегабити трафика става неограничен на бавна скорост,но плащате си само 2,50 на месец.
Също така тук е момента да спомена за лъжливите sms на vivacom с цени на разговори в роуминг.Идва ми в Щатите sms ,че входящите ми обаждания в мрежата на AT&T са 0,79ст,а после в разпечатката ме цакат на 2лв на минута bandhead В Латинска Америка пък ми званят и като вдигна автомат ме зарибява на български език с някаква безполезна за мен информация.Трябвало изрично да пусна молба да не ме безпокоят с такива обаждания Very Happy
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Сря 02 Яну 2013, 19:45    Заглавие:  

http://www.ebay.com/itm/Soundbar-Computer-Laptop-iPod-Smartphone-MP3-Portable-Speakers-USB-Rechargeable-/290628048981?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item43aac81855

Ако някой има нещо подобно може да сподели.Днес рових няколко часа в нета и това е най добрата комбинация която намерих между екстри и цена.Чете от флашка и карта,има презареждаща се батерия, захранва се от лаптопа.Остава и да свирят приличноSmile
Тъпото в случая е ,че имат 20$ доставка и може и месец да се чака докато пристигнат Rolling EyesВъпреки това аз си поръчах.Досега от над 50 поръчки нямам случай нещо да не пристигне,но ако стане проблем от сайта връщат парите Exclamation
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну 2013, 21:26    Заглавие:  

Ето така изглежда-учудваща бърза доставка 10 дни Rolling Eyes Свири достатъчно прилично за размерите си,чете от флашка конфигурирана по FAT32.
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Съб 09 Мар 2013, 22:02    Заглавие: Програма за смяна на mac адрес Technitium-MAC-Address-Change  

Понякога има свободна много добра мрежа ,която дава достъп за час или два и след това те изхвърля.Гледат да те зарибят да си платиш.Добре е да имаме програмка за смяна на MAC адреса на wi-fi адаптора
Използвам тази http://download.cnet.com/Technitium-MAC-Address-Changer/3000-2085_4-10554920.html
Лесна е ,иска само няколко кликвания и работи добре.Разпознава всички LAN карти и външни usb адаптори и генерира нов MAC адрес

Последната промяна е направена от Димитър Костадинов на Пет 15 Мар 2013, 21:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Сря 13 Мар 2013, 23:39    Заглавие: Смяна на mac адрес с BT5R3 за клониране на mac  

За съжаление горната програма не може да генерира различен MAC адрес от започващ с 12 под Win7.Аз успях чрез BT5R3 да сложа mac на клиент използващ най силната мрежа.В случая трябваше да хвана мрежата на хотел ,която е свободна,но след влизане иска име и парола.Със една от програмките в BEINI(Feeding Bottle) сканирам за мрежи и свързани с тях клиенти.След като имам работещ mac адрес свързан със мрежата,преписвам го и със BT5R3 го слагам на мястото на моя в wi-fi адаптора ми.Излизам от бактрака като изключвам виртуалната машина(в случая VMware Player),wi-fi адаптора се рестартира с новите настройки,даже излизат прозорци в win ,че софтуерните драйвери са инсталирани успешно(като при поставяне в usb на напълно ново устройство). Командите са airmon-ng(показва картата)airmon-ng stop wlan0(спира картата)ifconfig wlan0 down( НАТИСКАМЕ ЕНТЕР) macchanger -m (НОВИЯ MAC) wlan0 и стартираме с airmon-ng start wlan0 Влизам в win намирам мрежата и се вързвам за нея.
Вече имам еднакъв mac адрес с този на някой клиент на хотела.При стартиране на браузера вече не ми зарежда страницата ,която иска име и парола а съм в мрежата директно.Много често разбивам wep и се мъча да се вържа,но въпреки ,че имам парола не ми дава достъп.Затова се дебне и за някой с такъв да е вързан за рутера ,за да мога да му взема mac-a Smile Проблем може да стане ако му изпише ,че има намерен друг потребител с неговия MAC.Затова не го правете това в България.Няма смисъл за някой лев да си навлечете проблеми ExclamationОня ден колеги си идват- кацат в София(няма цитирам името на кораба) и на автогарата чак- тараш от полиция.На единия му намерили 1 картон цигари без бандерол и го задържали Rolling EyesРаботата станала........................"ЗА КОКОШКА НЯМА ПРОШКА"
Има смисъл ,когато си в чуждо пристанище и ти искат 10 usd на ден за бавен нет,който става само за четене,но не и да свалиш музика или филм.Като си 5-6 дена на кея сумата става доста голяма Rolling Eyes А ако си на рейд 10-15 дена няма откъде другаде да влезеш в нета Exclamation
Върнете се в началото
Димитър Костадинов

МнениеПуснато на: Чет 18 Дек 2014, 11:41    Заглавие:  

Santos Brazil 13 място срещу гърка и бардака ABC !
Мрежи:
Souza (guga1968)
Odair (marcondes)
Sim карти носят чрез агента на TIM за 20 долара с 5 долара салдо вътре.Карта не можеш си купи сам-искат бразилски документ за самоличност.Интернета е за седмица,презареждаш при гърка за минимум 14 реала.1долар=2.6 реала при него.В бардака бира 3-4 долара,курви бол от 50 до 150 долара за 2-3 часа Very Happy Повечето по грозни от нашите ромки,но има 2-3 симпатични ГАЗЕЛИSmile
Върнете се в началото
fonny

МнениеПуснато на: Пет 09 Окт 2015, 12:33    Заглавие:  

Peterhead UK

Net ID: asco_guest
pw: Welcom33

Хваща се на 6-то място само.
Корава мрежа.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 4 [54 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Морски и речен бизнес, морски флот и фирми в България
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0676s ][ Queries: 14 (0.0060s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker