Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 22 Oct 2020, 17:48
All times are UTC + 2
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Поредицата "Бойните самолети"- мнения и критики
Moderators: Penio
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 13 of 14 [204 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14 Next
Author Message
yuri_ninov

PostPosted: Tue 26 Feb 2013, 14:21    Post subject: радост за колегите
Subject description: същото

Колеги , след №35 - миража , е обявен №36- МЕСЕРШМИТ ! Ще чакаме още две седмици !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
lz1vla

PostPosted: Wed 13 Mar 2013, 14:24    Post subject:  

Хайде на Месера!Не остана! Днес го взех - според мен - отличен модел.Поне моя е ОК. Колегата German откри нещо любопитно. Едните модели на F-ката са с подтелен резервоар и без свастика на кормилото.Другия вариант са със свастика,но без резервоара...Чудна работа.Та така...
А...щях да забравя - един от пилотите на ескадрилата се е казвал Гюнтер Луцов! Това е важно да се уточни,въпреки,че не изенандва никои Laughing
С този модел за мен колекцията е изчерпана! Cool
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Wed 13 Mar 2013, 15:22    Post subject:  

Отивам да го купувам.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
yuri_ninov

PostPosted: Wed 13 Mar 2013, 15:35    Post subject: за ,,месера ,,

Колеги , по важното е , че е факт ! Въпрос на късмет е как е ,,окомплектован ,, и на доставка ! Не прилича много на ,,боен ,, самолет ,АМА ,, си е ,,месер ,, ! И следващия ,,игъл ,, май си заслужава !
Back to top
Shilo

PostPosted: Wed 13 Mar 2013, 23:40    Post subject:  

Днес купих два модела на 109-ката. Единият действително е без подтелен резервоар и със свастика, а другият - обратно, както казва lz1vla. Внимавайте, че имат и други производствени дефекти: различни ъгли на поставяне на основните стойки на колесника, криви лопатки на винта, падащи мачти на антената на свързочната радиостанция. Положението на пилота също не отговаря на действителността. При пуснати основни стойки на колесника, задната стойка е прибрана. Все дребни, но леко дразнещи недоизкусурени елементи. От 4бр. избрах двата най-добре изработени.
NEO

PostPosted: Thu 14 Mar 2013, 13:07    Post subject:  

Very Happy Нашия съфорумец rgama отново ме зарадва с благата вест, че ми е купил шмита от Пловдив(във Велинград идиотите отдавна вече не продават самолетите). Нямам търпение да го сложа до фоке вулфа( това, че имам FW190 отново е заслуга на rgama). БЛАГОДАРЯ приятелю. Smile
View user's profile Send private message 
lz1vla

PostPosted: Thu 14 Mar 2013, 14:57    Post subject:  

Сега предизвикателството ще бъде ако някой се реши да го пребоядиса в българска разцветка от времето на Втората световна война. Примерно с цветовете на 3/6 орляк.Това ще е много интересно за мен като проект...Бих се опитал сам да го направя,но отдавна не работя с боя.Ще чакам някой да го боядиса и го продаде на мен. Shocked
Back to top
baj_michal

PostPosted: Thu 14 Mar 2013, 20:00    Post subject:  

Моят е без бака и със свастики на опашката, но ми харесва Very Happy
German

PostPosted: Mon 18 Mar 2013, 10:50    Post subject:  

Така. Не ми се пишеше въобще, но просто за тази машина няма как да не изляза с мнение - иначе ще се опозоря! Smile
Колегата lz1vla вече ви е дал кусурите по окомплектуването на модела. Аз избрах най-лесния вариант - взех си с допълнителен бак, а след това в къщи си залепих свастики(имах ги като остатъци от блокчета декали от пластамасови модели). И - воала! Направо засия! Laughing Дотук обаче свършват плюсовете.
Негативите: 1. Както вече някой отбеляза - прибрано бекилно колело, а пък основни стойки - отворени. Аз затова и го сложих на стойката, защото това най-оптимално го приближава до действителността - все едно кацащ, но все още с прибран бекил.
2. Основните стойки не отговарят по ъгъл на разтваряне.
3. Малките триъгълни стъкла в долните предни краища на фанара, кой знае защо са боядисани - в действителност трябва да са си прозрачни(както при "Емила").
4. Ужасен , грозен "аралък" между долния край на предното бронестъкло и капота, както междувпрочем и между страничните бордове и фанара.
5. Неотговарящ на действителността наклон на антенната мачта назад.
6. Сигурно има и други, но на първо четене е това...

Относно безобразните писания в книжката:
1. Ескадрите са прекръстени на ескадрили.
2. Бисери като "яростен външен вид", "въоръжен с картечница и експлозивни снаряди", "побеждава конкурента си - лъскавия He 112", "Bf 109 е най-малкият боен самолет, построен в Германия", "ако ускориш със Spitfire и Hurricane, можеш да управляваш кормилото с ръчка" и.....т.н., и т.н., не мога да ги окачествя иначе освен като безумия. Имам чувството, че просто са поръчали на някой пълен аналфабет превода, той пък си е рекъл: Що да не взема едни лесни пари! - и е пуснал всичко през преводача на Гуглето, пък квото стане... Макар, че има и места, където е ясно, че не е от превода....
3. "Перлата в короната" пък е карето текст за Хартман: "...Неговият обичаен метод на атака е да застане зад противника и да изстреля кратък, но точен залп, като изчака самолетът да изпълни предното стъкло. След края на войната Хартман е депортиран в Сърбия, където е осъден на 50 г. каторжна работа..." Shocked Shocked Shocked Exclamation Question

Ако някой има достъп до ЕСГРАОН-а, да провери утре, дали се водя все още измежду живите...

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Back to top
reaper

PostPosted: Thu 04 Apr 2013, 20:45    Post subject:  

Мисля, всички сме съгласни, че купуваме поредицата не заради съдържанието на приложенията, а въпреки него Very Happy . Лично аз, запазвам приложенията за добрия ред, но не ги чета за да не си късам нервите...
ICQ Number 
King Henry

PostPosted: Thu 18 Apr 2013, 23:19    Post subject:  

Добър ден!

Интересувам се дали има някакъв начин, броеве, които са пропуснати, да се набавят. Чудя се дали, издателството държи ли на склад непродадени броеве и може ли да се осъществи връзка с него, при възможност.

Благодаря предварително!
Back to top
yuri_ninov

PostPosted: Fri 19 Apr 2013, 06:38    Post subject: опит за помощ

Колега , ,,King,, , обърни се директно към фирмата издател , адреса е на втората страница / долу вляво/ . Доставят ! Успех !
Back to top
2C7

PostPosted: Mon 22 Apr 2013, 19:37    Post subject:  

Ме-109 можеше да е в по-голям мащаб..
Досега от германските самолети, Ю-87 и Ме-262 изглеждаха добре.

А от книжките към моделите човек може да научи ...много нови неща, като това, че Ф-15 има два турбовитлови?!? двигателя..
и "голям покрив като балон, който осигурява невероятна видимост"... Confused

Моделът на Ф-111 не беше лош..
Предстои да излезе "Еврофайтър"

King Henry wrote:
Интересувам се дали има някакъв начин, броеве, които са пропуснати, да се набавят.

Ако си от София или имаш път към града, може да намериш стари броеве (най-вече със заявка) в магазина на ул. "Граф Игнатиев" №68 (пресечката с ул. Любен Каравелов")

Back to top
View user's profile Send private message 
Dimitar Stavrev
[Admin]

PostPosted: Tue 23 Apr 2013, 13:31    Post subject:  

Стари броеве има в моделисткия магазин "Хоби модели" на ул. "Кричим" 3, срещу Здравната каса
тел. 02 962 81 55
Back to top
German

PostPosted: Wed 15 May 2013, 12:23    Post subject:  

Колеги, знае ли някой дали въобще са запланувани за издаване машини като Як-1, 7, 9, ЛаГГ-3, Ла-5, 7, МиГ-21 и т.н.?
а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Back to top
Page 13 of 14 [204 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0705s ][ Queries: 13 (0.0083s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker