Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 02 Mar 2021, 07:46
All times are UTC + 2
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на сп. "Клуб РЕТРОСАЛОН"
Ретросалон 101
Moderators: Иван
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [8 Posts]  
Author Message
SGP

PostPosted: Fri 29 Mar 2013, 15:50    Post subject:  Ретросалон 101  

Здравейте на всички!

Гледам, че няма такава тема, та реших да пусна. И така - брой 101. От две седмици ми е в ръцете, ама все не мога да намеря време да му се порадвам по-задълбочено. Но определено ме грабна с това, че е пълен с много нова за мен информация.

Arsenal VB. 10 - въобще не съм предполагал, че има такова животно. Интересна машина, която е имала възможност за по-добра съдба...

Ме-262 - още подробности от кухнята! Факти около Галанд и Новотни, победи, боеве и експлоатацията като цяло на самолета. Безкрайно интересно четиво!

Мartin B-57 - опитите с водородно гориво и последните засега мисии на самолета.

Случаят "Kaleva" - също нещо неизвестно за мен. Определено ми беше интересно, но ще трябва да прегледам материала още веднъж - признавам си, че го четох малко по диагонал.

Музеят Еглин - мечти-и-и /имаше една такава реклама.../

Определено си струва!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
reaper

PostPosted: Thu 04 Apr 2013, 21:51    Post subject:  

Много добър брой.

От всичко имаше - монография, история на бойно използване, музеи. Статията за Arsenal VB. 10 носталгично ме върна назад във времето, където в списание Арсенал, на последната страница имаше описание на разни интересни самолети, предимно прототипи. Там си спомням, че имаше информация за този самолет.

Имам и една критика - в статията за Енглин на едната снима е показан F-4 а в коментара пише Ф-15. Машините са достатъчно известни, и е грехота да се бъркат.

Поздрави,

ICQ Number 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Thu 25 Apr 2013, 13:55    Post subject:  

И корицата, със закъснение от мен.

Click to see if image is larger
Съдържание:
- Непознатият Арсенал VB10
- Гибелта на Kaleva
- Музеят ЕГЛИН
- Цивилните МАРТИН BN-57

Следващият брой в началото на юни.
Че Иван сега току що донесе Луфтвафе КНИГА 4 и започва да готви брой 102.
Да се надяваме че КНИГА 4 ще излезе до края на май. Хитът на пазара идвааа. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Иван
[Moderator]

PostPosted: Sun 28 Apr 2013, 07:48    Post subject:  

Едно допълнение към инфото на Преслав:
Книга четвърта на LUFTWAFFE 1935-1945 се различава от това, което е дадено като предварителна информация на четвърта корица на книга трета.
Четвъртата книга обхваща събития в Европа - Демянския "котел", десанта на Съюзниците при Диеп, битката на Luftwaffe против морските конвои,
боевете на централния участък на Източния фронт, обсадата и превземането на Севастопол, боевете за Сталинград и въздушния мост към сталинградския "котел"
през ноември 1942 - февруари 1943 г. Книгата съдържа повече от 250 стр. с много илюстрации.
Северна Африка, Средиземноморието и Малта останаха за пета книга, да е живот и здраве!
И корицата ще е различна от показаната на книга трета.
А в брой 101 на "Ретрото" върви анализът на инж. Т. Вълков за развитието на Ме 262, което не е анонсирано на корицата.
Анализът продължава (и завършва) в брой 102 с много интересни случки от бойното използване на първия боен реактивен самолет в историята,
разказани от пилоти, участвали в боевете.

yuri_ninov

PostPosted: Mon 29 Apr 2013, 05:13    Post subject: за книгата
Subject description: същото

Г-н ,Панчалиев ! Стана традиция ,поредния том на Г-н., И. Бориславов да излиза за 24- май ! Чакаме я !
Back to top
SGP

PostPosted: Mon 29 Apr 2013, 16:37    Post subject:  

Ще стане ли готова за панаира на книгата? Гледах, че към края на май месец ще бъде тази година.
Back to top
reaper

PostPosted: Mon 03 Jun 2013, 11:42    Post subject:  

SGP wrote:
Ще стане ли готова за панаира на книгата? Гледах, че към края на май месец ще бъде тази година.

Излязла ли е вече 4-тата част, и ако не, кога се очаква?

ICQ Number 
NODA

PostPosted: Tue 04 Jun 2013, 16:06    Post subject:  

Еър Груп 2000 Вие сте уникални,справяте се въпреки трудностите и ни радвате.Ако може и книгата "Подводната война на третия райх"том1 и ще сте перфектни.Благодаря
Back to top
View user's profile Send private message 
Page 1 of 1 [8 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на сп. "Клуб РЕТРОСАЛОН"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0600s ][ Queries: 13 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker