Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
АМЕРИКАНСКИЯТ БОМБАРДИРОВАЧ B1 Lancer ДЕМОНСТРИРА МОЩ ВИДЕО · ДАМИ КАНЯТ : СЪБОТА, СЪБОТА ВЕЧЕР... · Сърбин подал фалшив сигнал за бомба в самолет, за да излезе със стюардеса · Танк стреля по джип Hummer, ето какво се случи (ВИДЕО) · Иран промени курса на втори алжирски танкер · НАПРЕЖЕНИЕ: Виетнам обвини Китай в нарушаване на морската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 21 Jul 2019, 04:41
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Как да летя от А до Б ? - въпроси, впечатления, препоръки
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 9 of 9 [133 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 7, 8, 9
Author Message
niki_m

PostPosted: Sun 08 Feb 2009, 17:37    Post subject: София - Найроби
Subject description: Полети до Кения

През септември ще летя до Кения - Найроби.
Кои полети и компании бихте препоръчали?

Освен това намерих, че в Найроби има две летища - за кое всъщност трябва да поискам резервация за полета?
Благодаря!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Thunderchief

PostPosted: Sun 08 Feb 2009, 18:13    Post subject: Re: София - Найроби

niki_m wrote:
През септември ще летя до Кения - Найроби.
Кои полети и компании бихте препоръчали?

Освен това намерих, че в Найроби има две летища - за кое всъщност трябва да поискам резервация за полета?
Благодаря!

Ами май Бритиш Еъруейс са ти най-удобни(с най-малко прекачвания). Другите европейски варианти са Swiss и SN Brussels, oбаче последната лети до София от дъжд на вятър и някакси ще трябва да се напасваш с България еър до Брюксел(за там поне връзки има много). Ето за повече инфо
http://www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/jkia/

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
niki_m

PostPosted: Sun 08 Feb 2009, 20:46    Post subject: Re: София - Найроби

Thunderchief wrote:

Ами май Бритиш Еъруейс са ти най-удобни(с най-малко прекачвания). Другите европейски варианти са Swiss и SN Brussels, oбаче последната лети до София от дъжд на вятър и някакси ще трябва да се напасваш с България еър до Брюксел(за там поне връзки има много). Ето за повече инфо
http://www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/jkia/

Благодаря!
С Бритиш ме притеснява факта, че от България има следобеден полет до Лондон (поне аз такъв открих) и трябва да преспя до другия ден до 10 часа, когато има полет за Кения. Дали има ранни полети до Лондон?

Рових из интернет и някъде прочетох, че има и следните варианти:
- Сф - Амстердам - Найроби
- Сф - Париж - Найроби
- Сф - Истанбул - Найроби

В сайта на Турски авиолинии, изобщо отсъства Кения от избор на дестинация. Дали не съм грешил нещо?

Иначе попаднах на КЛМ, като до там има една смяна в АМстердам и приличен полет като време, но обратния е Найроби - Амстердам - Париж - София

Arrow
Sofia - Vrazhdebna - Paris - Charles De Gaulle
Departure: 6:55 - Terminal 2
Arrival Time: 8:50 - Terminal 2F
Duration: 02:55
Waiting time between flights: 02:10
Aircraft type: Airbus Industrie A318

Paris - Charles De Gaulle - Nairobi - Jomo Kenyatta Intl
Departure: 11:00 - Terminal 2F
Arrival Time: 20:30 - Terminal ArrivalTerminal
Duration: 08:30
Aircraft type: Boeing 767 Passenger

Arrow
Nairobi - Jomo Kenyatta Intl - Amsterdam - Schiphol
Departure: 22:10 - Terminal DepartureTerminal
Arrival Time: 5:30 - Terminal ArrivalTerminal
Duration: 08:20
Waiting time between flights: 01:20
Aircraft type: Boeing 747 Passenger

Amsterdam - Schiphol - Paris - Charles De Gaulle
Departure: 6:50 - Terminal DepartureTerminal
Arrival Time: 8:05 - Terminal 2F
Duration: 01:15
Waiting time between flights: 02:05
Aircraft type: Boeing 737 Passenger

Paris - Charles De Gaulle - Sofia - Vrazhdebna
Departure: 10:10 - Terminal 2F
Arrival Time: 13:55 - Terminal 2
Duration: 02:45
Aircraft type: Airbus Industrie A318
Back to top
XaXo

PostPosted: Thu 05 Mar 2009, 18:03    Post subject: Ръчен багаж  

Някой дали има представа дали правят ограничение летищата за ръчния багаж или това което е посочено от авиокомпанията е крайния размер/тегло?
Back to top
Ivan-Bs

PostPosted: Thu 01 Oct 2009, 01:09    Post subject:  

Малко да раздвижа темата: издирвам билети на "комунистически" цени за директни полети от Манчестър до Варна,Бургас или София за 20ти Декември??? Желателно е за Бургас
View user's profile Send private message 
ICQ Number 
si4ku

PostPosted: Wed 25 Nov 2009, 14:32    Post subject:  

Здравейте . Предстой ми пътуване до Phoenix,AZ и искам да ми препоръчате авиокомпании или маршрути ,с които мога да се добера до Финикс за не много пари Embarassed Благодаря предварително !
Back to top
Zambet_de_soare

PostPosted: Mon 10 Jan 2011, 11:44    Post subject: Летище Франкфурт Хан  

Здравейте!

Някой да е летял (наскоро) с уиз еър до летище Франкфурт Хан?
От самото летище има ли удобна връзка с автобус/влак към Франкфурт/Майн например?

Благодаря предварително! Smile
Back to top
Almasy

PostPosted: Mon 30 Jul 2012, 11:19    Post subject:  

kazey wrote:
И като самолетът спре на Лутън, транспортът до града ще му излезе колкото полета ...

Баш тъй... Very Happy
Back to top
Almasy

PostPosted: Mon 30 Jul 2012, 11:25    Post subject: Re: Полет до Лисабон  

niki_m wrote:
Полет София - Лисабон - София

Летях в посока Лисабон като ползвах полет на Луфтханза с прехвърляне в Мюнхен - отиване и връщане:

1. София - през Мюнхен - Лисабон (16.55 - 21.45):
- излитане от София в 16.55, кацане в Мюнхен 17.50 (бординг Сф 16.15)
- престой в Мюнхен от 17.50 до 19.35
- излитане от Мюнхен 19.35, кацане в Лисабон 21.45 (бординг в Мюнхен 18.55)

2. Лисабон - през Мюнхен - София (14.05 - 22.15):
- излитане от Лисабон в 14.05, кацане в Мюнхен 18.00 (бординг Лисабон 13.35)
- престой в Мюнхен от 18.00 до 19.25
- излитане от Мюнхен 19.25, кацане в София 22.15 (бординг в Мюнхен 18.55)

Обща цена: 710 Евро
Самолети
- София - Мюнхен : Мюнхен - София - Airbus Industrie 319
- Мюнхен - Лисабон : Лисабон - Мюнхен - Airbus Industrie 321

Поради предстоящи ми пътувания в същата дестинация - имам питане - удачен избор ли е тази схема?
Има ли други авиокомпании и начини за осъществяване на този полет?
Благодаря!

Аз съм летял два пъти до Лисабон с Луфти и сега наесен ми предстои трети полет - пак с тях.
Варианта е адски удачен.
Разликата в моите полети е само една - аз излитам сутрин рано от София и на обяд вече съм в Лисабон.
Втрещен съм обаче от друго - каква е тази цена...... Shocked
Явно букираш полетите много късно.
Аз досега не съм плащал никога повече от 250 евра.
Back to top
Almasy

PostPosted: Mon 30 Jul 2012, 11:29    Post subject: Re: Полет до Лисабон  

[quote="Thunderchief"]
niki_m wrote:
Полет София - Лисабон - София
....... или пък колко ще ти е всичко с Еър Франс. Има шанс стабилно да се изненадаш от разликата на цената в посока надолу и значително по-доброто обслужване на борда предоставяно от Еър Франс.

Чак пък по-добро........ Confused
Back to top
Almasy

PostPosted: Mon 29 Jul 2013, 14:43    Post subject:  

Макар че предпочитам да купувам билетите директно от сайтовете на самите авикомпании, има случаи в които това не е удачен вариант.
Пример:
От месеци търся билет на поносима цена по дестинацията SOFRHO по линията "и аз съм хора и ми трее почивка". A и RHO е добра дестинация за гръцки остров (бил съм вече 2 пъти), с много по-нормални цени от прословутите Санторини и Миконос (цените на хотелите на последните два са някакъв кошмар, а за 35 минутен вътрешен полет Атина-Миконос последния път ме обръснаха 185 евра в икономична класа….)
Авикомпаниите които продават съответните полети са:
OA (Olympic Air)
A3 (Aegean Airlines)
Влизаш в сайта на А3 – оппппаааа……418 евра pale …..прекалено много за една не толкова далечна дестинация.
Пробваш с ОА – 460 angry5 и то с преспиване на Елефтериос Ваницелос (Athens Airport) на връщане, където има един единствен хотел – Софител, за чийто цени пък нема отварям дума……
Абе що да не пробвам аз със любимия SkyScanner……
Хоп - излиза 205 евра thumbup (това преди две седмици – сега е вече 238 но пак е приемливо) за пълни 17 дни престой (заминаване SEP27, връщане OCT14), което напълно ме устройва – пълен релакс, а цената е повече от добра.
Полетите са следните:
SOFATH KM (Air Malta)
ATHRHO A3 (Aegean Airlines)
RHOATH A3 (Aegean Airlines)
ATHSOF KM (Air Malta)
Пробваш пак сайта на Aegean – тц…..не ще да ти продаде тез полети и толкоз – позволява само другите, дето струват 418….
Влизаш тогава в сайта на Air Malta – там пък отговора е, че дестинацията не се предалага за продажба……Дори до Атина не искат да ти продадат билет, макар че ще летя на техен метал до там - можеш да си купиш билет само до и от Малта.......
Та понякога се налага малко ровене computer …..Въпреки, че имат joint venture за полетите SOF-ATH-RHO-ATH-SOF, нито А3, нито КМ ги продават в сайтовете си……Оторизирали са единствено контрагентите си.
На връщане реших да не се прибирам до Бургас….Няма смисъл за 2 дни да бия път (на 17 ОСТ пък летим с дъщеря ми за Лондон (билетите са купени от British Airways преди около 3 и кусур месеца и сега вече цената е с 100 евра отгоре на човек Very Happy ), та ще остана при нея в София).
Та ако случайно, решите да организирате форумска среща по това време в София…..Там съм. angel9
Back to top
Almasy

PostPosted: Wed 20 Nov 2013, 14:04    Post subject:  

Имам някъде (доколкото помня) към 3000 AVIOS към FF програмата на OW (One World), които за съжаление изтичат скоро, така че по никакви параграфи (време, свободни финанси и още какво ли не) не мога да ползвам.
Тъй като тяхната FF програмата позволява прехвърляне на точки, мога да ги подаря на някого, на когото биха му влезли в раута – така или иначе изгарят.
Мога да ги подаря обаче само на човек, с клубна карта на IB (Iberia), тъй като и моята карта е към тях, макар че съм акумулирал точки и с други членове на алианса (например British Airways). Същото се отнася и до ползването им – максимално кратък срок (до 6 декември май беше).
Последния път като проверявах те стигат примерно за безплатен полет по вътрешните линии на IB, като като такъв се води дори Мадрид-Канарските острови. Ако съотвения човек има и той точки в картата, възможностите се увеличават.
Та ако има някой интерес, да ми се обади. И да провери предварително в сайта как точно става туй прехвърляне, че там не съм наясно.
Към ST (Sky Team) и SA (Star Alliance) имам още повече, ама там май не може да се прехвърлят и те ще си заминат отма. Поне тез да не изгорят.
Back to top
Almasy

PostPosted: Mon 24 Feb 2014, 10:31    Post subject:  

Страхотна промоция от Мадрид до Хавана – само EUR 458 на човек за отиване и връщане със включени всички такси.
Редовната цена обикновено се колебае от 700 до 1000 EUR, по-често клоняща към втората цифра.
Дори като се включи полета София/Мадрид, далаверата пак си е сериозна.
Промоцията важи от Ноември до 15 Февруари, трансфер - CCS (Каракас), а АК е Conviasa.
Препоръки за тези които искат да букират:
- промото е налично в http://www.holidaypirates.com/, като същия пренасочва за закупуване на билета към търсачката TRIP. Опита ми показа обаче, че последната не открива съответната цена и показва като най-ниска тази на SU (Aeroflot), която ако се не лъжа беше EUR 771 на човек. Повечето от другите търсачки също не я откриват, но след доста опити най-после се получи с BRAVOFLY
- промоцията не позволява купуването на single билет, тоест трябва да се купят за минимум 2-ма човека
- на отиване трансфера е мигновен, но обратният полет е със значителен престой в Каракас (май беше около 12 часа)
Самият аз съм адски изкушен, но пусто, няма как в момента да ангажирам финанси (ша ми доде много нанагорно), а вероятно няма да трае дълго.
В Куба хотелите (и всичко останало) са доста евтини, а и времето е подходящо - тук студ, а там карибски горещини......
Та който може – да не изпуска.
Back to top
Page 9 of 9 [133 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 7, 8, 9
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.1031s ][ Queries: 13 (0.0076s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker