Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Експлозия до 20 Kt е регистрирана в Южнокитайско море · Полски медии: С-400 няма да може да порази нашите самолети поради... кривината на Земята · Бундесверът си поръча партида израелски ПТРК Spike-LR и ракети за тях · На този ден през 1952 г. бе изстреляна първата крилата ракета в света · Когато разкриването на престъпление се третира като престъпление · САМО ЗА МЪЖЕ : И САМО ЕДНА МИНУТА И ЕДНА СЕКУНДА ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 21 Ное 2019, 23:43
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Как да летя от А до Б ? - въпроси, впечатления, препоръки
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 9 от 9 [133 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 7, 8, 9
Автор Съобщение
niki_m

МнениеПуснато на: Нед 08 Фев 2009, 17:37    Заглавие: София - Найроби
Описание на темата: Полети до Кения

През септември ще летя до Кения - Найроби.
Кои полети и компании бихте препоръчали?

Освен това намерих, че в Найроби има две летища - за кое всъщност трябва да поискам резервация за полета?
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 08 Фев 2009, 18:13    Заглавие: Re: София - Найроби

niki_m написа:
През септември ще летя до Кения - Найроби.
Кои полети и компании бихте препоръчали?

Освен това намерих, че в Найроби има две летища - за кое всъщност трябва да поискам резервация за полета?
Благодаря!

Ами май Бритиш Еъруейс са ти най-удобни(с най-малко прекачвания). Другите европейски варианти са Swiss и SN Brussels, oбаче последната лети до София от дъжд на вятър и някакси ще трябва да се напасваш с България еър до Брюксел(за там поне връзки има много). Ето за повече инфо
http://www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/jkia/

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
niki_m

МнениеПуснато на: Нед 08 Фев 2009, 20:46    Заглавие: Re: София - Найроби

Thunderchief написа:

Ами май Бритиш Еъруейс са ти най-удобни(с най-малко прекачвания). Другите европейски варианти са Swiss и SN Brussels, oбаче последната лети до София от дъжд на вятър и някакси ще трябва да се напасваш с България еър до Брюксел(за там поне връзки има много). Ето за повече инфо
http://www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/jkia/

Благодаря!
С Бритиш ме притеснява факта, че от България има следобеден полет до Лондон (поне аз такъв открих) и трябва да преспя до другия ден до 10 часа, когато има полет за Кения. Дали има ранни полети до Лондон?

Рових из интернет и някъде прочетох, че има и следните варианти:
- Сф - Амстердам - Найроби
- Сф - Париж - Найроби
- Сф - Истанбул - Найроби

В сайта на Турски авиолинии, изобщо отсъства Кения от избор на дестинация. Дали не съм грешил нещо?

Иначе попаднах на КЛМ, като до там има една смяна в АМстердам и приличен полет като време, но обратния е Найроби - Амстердам - Париж - София

Arrow
Sofia - Vrazhdebna - Paris - Charles De Gaulle
Departure: 6:55 - Terminal 2
Arrival Time: 8:50 - Terminal 2F
Duration: 02:55
Waiting time between flights: 02:10
Aircraft type: Airbus Industrie A318

Paris - Charles De Gaulle - Nairobi - Jomo Kenyatta Intl
Departure: 11:00 - Terminal 2F
Arrival Time: 20:30 - Terminal ArrivalTerminal
Duration: 08:30
Aircraft type: Boeing 767 Passenger

Arrow
Nairobi - Jomo Kenyatta Intl - Amsterdam - Schiphol
Departure: 22:10 - Terminal DepartureTerminal
Arrival Time: 5:30 - Terminal ArrivalTerminal
Duration: 08:20
Waiting time between flights: 01:20
Aircraft type: Boeing 747 Passenger

Amsterdam - Schiphol - Paris - Charles De Gaulle
Departure: 6:50 - Terminal DepartureTerminal
Arrival Time: 8:05 - Terminal 2F
Duration: 01:15
Waiting time between flights: 02:05
Aircraft type: Boeing 737 Passenger

Paris - Charles De Gaulle - Sofia - Vrazhdebna
Departure: 10:10 - Terminal 2F
Arrival Time: 13:55 - Terminal 2
Duration: 02:45
Aircraft type: Airbus Industrie A318
Върнете се в началото
XaXo

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 05 Мар 2009, 18:03    Заглавие: Ръчен багаж  

Някой дали има представа дали правят ограничение летищата за ръчния багаж или това което е посочено от авиокомпанията е крайния размер/тегло?
Върнете се в началото
Ivan-Bs

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет 01 Окт 2009, 01:09    Заглавие:  

Малко да раздвижа темата: издирвам билети на "комунистически" цени за директни полети от Манчестър до Варна,Бургас или София за 20ти Декември??? Желателно е за Бургас
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
si4ku

МнениеПуснато на: Сря 25 Ное 2009, 14:32    Заглавие:  

Здравейте . Предстой ми пътуване до Phoenix,AZ и искам да ми препоръчате авиокомпании или маршрути ,с които мога да се добера до Финикс за не много пари Embarassed Благодаря предварително !
Върнете се в началото
Zambet_de_soare

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 11:44    Заглавие: Летище Франкфурт Хан  

Здравейте!

Някой да е летял (наскоро) с уиз еър до летище Франкфурт Хан?
От самото летище има ли удобна връзка с автобус/влак към Франкфурт/Майн например?

Благодаря предварително! Smile
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пон 30 Юли 2012, 11:19    Заглавие:  

kazey написа:
И като самолетът спре на Лутън, транспортът до града ще му излезе колкото полета ...

Баш тъй... Very Happy
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пон 30 Юли 2012, 11:25    Заглавие: Re: Полет до Лисабон  

niki_m написа:
Полет София - Лисабон - София

Летях в посока Лисабон като ползвах полет на Луфтханза с прехвърляне в Мюнхен - отиване и връщане:

1. София - през Мюнхен - Лисабон (16.55 - 21.45):
- излитане от София в 16.55, кацане в Мюнхен 17.50 (бординг Сф 16.15)
- престой в Мюнхен от 17.50 до 19.35
- излитане от Мюнхен 19.35, кацане в Лисабон 21.45 (бординг в Мюнхен 18.55)

2. Лисабон - през Мюнхен - София (14.05 - 22.15):
- излитане от Лисабон в 14.05, кацане в Мюнхен 18.00 (бординг Лисабон 13.35)
- престой в Мюнхен от 18.00 до 19.25
- излитане от Мюнхен 19.25, кацане в София 22.15 (бординг в Мюнхен 18.55)

Обща цена: 710 Евро
Самолети
- София - Мюнхен : Мюнхен - София - Airbus Industrie 319
- Мюнхен - Лисабон : Лисабон - Мюнхен - Airbus Industrie 321

Поради предстоящи ми пътувания в същата дестинация - имам питане - удачен избор ли е тази схема?
Има ли други авиокомпании и начини за осъществяване на този полет?
Благодаря!

Аз съм летял два пъти до Лисабон с Луфти и сега наесен ми предстои трети полет - пак с тях.
Варианта е адски удачен.
Разликата в моите полети е само една - аз излитам сутрин рано от София и на обяд вече съм в Лисабон.
Втрещен съм обаче от друго - каква е тази цена...... Shocked
Явно букираш полетите много късно.
Аз досега не съм плащал никога повече от 250 евра.
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пон 30 Юли 2012, 11:29    Заглавие: Re: Полет до Лисабон  

[quote="Thunderchief"]
niki_m написа:
Полет София - Лисабон - София
....... или пък колко ще ти е всичко с Еър Франс. Има шанс стабилно да се изненадаш от разликата на цената в посока надолу и значително по-доброто обслужване на борда предоставяно от Еър Франс.

Чак пък по-добро........ Confused
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пон 29 Юли 2013, 14:43    Заглавие:  

Макар че предпочитам да купувам билетите директно от сайтовете на самите авикомпании, има случаи в които това не е удачен вариант.
Пример:
От месеци търся билет на поносима цена по дестинацията SOFRHO по линията "и аз съм хора и ми трее почивка". A и RHO е добра дестинация за гръцки остров (бил съм вече 2 пъти), с много по-нормални цени от прословутите Санторини и Миконос (цените на хотелите на последните два са някакъв кошмар, а за 35 минутен вътрешен полет Атина-Миконос последния път ме обръснаха 185 евра в икономична класа….)
Авикомпаниите които продават съответните полети са:
OA (Olympic Air)
A3 (Aegean Airlines)
Влизаш в сайта на А3 – оппппаааа……418 евра pale …..прекалено много за една не толкова далечна дестинация.
Пробваш с ОА – 460 angry5 и то с преспиване на Елефтериос Ваницелос (Athens Airport) на връщане, където има един единствен хотел – Софител, за чийто цени пък нема отварям дума……
Абе що да не пробвам аз със любимия SkyScanner……
Хоп - излиза 205 евра thumbup (това преди две седмици – сега е вече 238 но пак е приемливо) за пълни 17 дни престой (заминаване SEP27, връщане OCT14), което напълно ме устройва – пълен релакс, а цената е повече от добра.
Полетите са следните:
SOFATH KM (Air Malta)
ATHRHO A3 (Aegean Airlines)
RHOATH A3 (Aegean Airlines)
ATHSOF KM (Air Malta)
Пробваш пак сайта на Aegean – тц…..не ще да ти продаде тез полети и толкоз – позволява само другите, дето струват 418….
Влизаш тогава в сайта на Air Malta – там пък отговора е, че дестинацията не се предалага за продажба……Дори до Атина не искат да ти продадат билет, макар че ще летя на техен метал до там - можеш да си купиш билет само до и от Малта.......
Та понякога се налага малко ровене computer …..Въпреки, че имат joint venture за полетите SOF-ATH-RHO-ATH-SOF, нито А3, нито КМ ги продават в сайтовете си……Оторизирали са единствено контрагентите си.
На връщане реших да не се прибирам до Бургас….Няма смисъл за 2 дни да бия път (на 17 ОСТ пък летим с дъщеря ми за Лондон (билетите са купени от British Airways преди около 3 и кусур месеца и сега вече цената е с 100 евра отгоре на човек Very Happy ), та ще остана при нея в София).
Та ако случайно, решите да организирате форумска среща по това време в София…..Там съм. angel9
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Сря 20 Ное 2013, 14:04    Заглавие:  

Имам някъде (доколкото помня) към 3000 AVIOS към FF програмата на OW (One World), които за съжаление изтичат скоро, така че по никакви параграфи (време, свободни финанси и още какво ли не) не мога да ползвам.
Тъй като тяхната FF програмата позволява прехвърляне на точки, мога да ги подаря на някого, на когото биха му влезли в раута – така или иначе изгарят.
Мога да ги подаря обаче само на човек, с клубна карта на IB (Iberia), тъй като и моята карта е към тях, макар че съм акумулирал точки и с други членове на алианса (например British Airways). Същото се отнася и до ползването им – максимално кратък срок (до 6 декември май беше).
Последния път като проверявах те стигат примерно за безплатен полет по вътрешните линии на IB, като като такъв се води дори Мадрид-Канарските острови. Ако съотвения човек има и той точки в картата, възможностите се увеличават.
Та ако има някой интерес, да ми се обади. И да провери предварително в сайта как точно става туй прехвърляне, че там не съм наясно.
Към ST (Sky Team) и SA (Star Alliance) имам още повече, ама там май не може да се прехвърлят и те ще си заминат отма. Поне тез да не изгорят.
Върнете се в началото
Almasy

МнениеПуснато на: Пон 24 Фев 2014, 10:31    Заглавие:  

Страхотна промоция от Мадрид до Хавана – само EUR 458 на човек за отиване и връщане със включени всички такси.
Редовната цена обикновено се колебае от 700 до 1000 EUR, по-често клоняща към втората цифра.
Дори като се включи полета София/Мадрид, далаверата пак си е сериозна.
Промоцията важи от Ноември до 15 Февруари, трансфер - CCS (Каракас), а АК е Conviasa.
Препоръки за тези които искат да букират:
- промото е налично в http://www.holidaypirates.com/, като същия пренасочва за закупуване на билета към търсачката TRIP. Опита ми показа обаче, че последната не открива съответната цена и показва като най-ниска тази на SU (Aeroflot), която ако се не лъжа беше EUR 771 на човек. Повечето от другите търсачки също не я откриват, но след доста опити най-после се получи с BRAVOFLY
- промоцията не позволява купуването на single билет, тоест трябва да се купят за минимум 2-ма човека
- на отиване трансфера е мигновен, но обратният полет е със значителен престой в Каракас (май беше около 12 часа)
Самият аз съм адски изкушен, но пусто, няма как в момента да ангажирам финанси (ша ми доде много нанагорно), а вероятно няма да трае дълго.
В Куба хотелите (и всичко останало) са доста евтини, а и времето е подходящо - тук студ, а там карибски горещини......
Та който може – да не изпуска.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 9 от 9 [133 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 7, 8, 9
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0785s ][ Queries: 13 (0.0062s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker