Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
"Любимият генерал на Путин" от сирийските "Силите на Тигъра губи доверието на Русия · Българи, румънци, азиатци - в Германия търговията с хора процъфтява · Икономист: Намаляване на ДДС ще даде тласък на потреблението · Рибари намерили сваления американски дрон · Джагър се завърна по-луд отвсякога (ВИДЕО) · Украйна напусна демонстративно Съвета на Европа! Обвини Европа в слабост ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 26 Юни 2019, 03:45
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
9-а бронетанкова бригада - Горна Баня
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 3 [44 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Автор Съобщение
andrei141984

Местожителство: София-по-рядко Бургас.

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 00:03    Заглавие:  

прр1 написа:
Уважаеми andrei141984, на този театър никакви танкове не стават. Ако все пак трябва да има консерви то по-добре чисти Т 55 или Т 34 с вериги на Т 55. И нито Лео 2 е "нов" нито Т 72 е "стар". И едните и другите мирно дремят по хангарите от 80-те години на ХХ век. Не се връзвай на чисто търговски "хватки".

Да но гърците в някои техни форми много се гордеят с техните ,,Котета".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 00:09    Заглавие:  

За съжаление не съм аз човека, който може да ти каже какво ще стане с машините на 9-та бригада. Толкова бяха машините средата на 90-те години. Не само по "Варшавско време". И, защо да не се гордеят гърците с машините си? Техни са си. Особенно по форумите! Аз също съм страшно горд, от това, че те имат такива танкове! Сега ще ти обясня и причината - аз и моите приятели НЯМА да се занимаваме с тези машини! Това е по-вече от достатъчен повод за гордост. "Не всичко, което хвърчи се яде" Laughing
andrei141984

Местожителство: София-по-рядко Бургас.

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 00:20    Заглавие:  

прр1 написа:
За съжаление не съм аз човека, който може да ти каже какво ще стане с машините на 9-та бригада. Толкова бяха машините средата на 90-те години. Не само по "Варшавско време". И, защо да не се гордеят гърците с машините си? Техни са си. Особенно по форумите! Аз също съм страшно горд, от това, че те имат такива танкове! Сега ще ти обясня и причината - аз и моите приятели НЯМА да се занимаваме с тези машини! Това е по-вече от достатъчен повод за гордост. "Не всичко, което хвърчи се яде" Laughing

Благодаря прр1.Съжалявам ,че ти отнех време.

Последната промяна е направена от andrei141984 на Чет 24 Яну 2008, 01:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
прр1

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 00:56    Заглавие:  

Уважаеми andrei141984, ще ти разкажа една история несвързана много с въпроса ти. Преди много години, в един много дъждоснежно, студено мрачен и кален ден се прибирахме от "Вълча поляна" (това е полигона на НВУ) след тактика с машини. Вече този път не съществува. Сега на него са част от гробищата на Търново. Та, между два оврага точно на дъното на дерето една седемдесет и двойка успяла да скъса верига. И да я подмине с няколко метра, колкото да "излязат" опорните ролки от нея, не по-вече! По закона на Мърфи това е бил средния танк. Първата машина вече е на единия баир, следващата на предишния. От нашата челна машина видели "патакламата", но това е единствения път, по който могат да минат танковете. Скатовете на този дол са непроходими за верижни машини и днес. Танковите класни са малки по принцип - 10 - 15 души максимум. А, на занятия излизат далеч не всички - болни, скатали се, наряди и т.н. Та тогава нашия даскал по тактика ни даде много добър пример (знайно е, каква "обич" питаят взаимно "кашоните" и "кемафите" в училището). Спря машините, спеши ни и след, като си оставихме пушките и паласките в нашите машинки почнахме да помагаме на тенкърите. Значи към 30 души, няма офицери, няма курсанти, няма старшини, всичко бачка, да разглобим веригата, да я преместим отпред, да я сглобим и толкова. Другото - да я нанижат на ролките си го свършиха "кемафите". Ама и те носиха! Това ни отне повече от два часа. Когато се съблякох в стаята, имах кал и по тениската си. Не, че си бях събличал шубичката де. Тази "72" беше от първите - без екрани на борда, учебна - със свалени предни калници, без разни калнобрани отзад. Толкова ни отне една скъсана верига, в едно оврагче, с денивелация 10 метра и ширина има няма 40 метра. Ами ако имаше екрани на борда, ако трябваше да се сваля калника (който в интерес на истината на 72 се повдига елементарно и е от алуминиева сплав), ако всичко това ставаше под огъня на противника - е, нямаше да стане! И вездесъщата кал до коляно и малко отгоре. Т 72 е малък и лекичък танк. Да са им честити и "Абрамсите" и "Леопардите" и "Меркавите" и каквото искат още ... Над 50 тона не ми го хвали изобщо. А, танк, който няма "походен стопор" на куполата - това е не само "качествен скок" това е направо "качествено излитане в открития космос" (Прасета в космоса! - любимите ми серии от жабока Кермит) Тука има някой и друг танкист, те да ти кажат, колко тежи веригата на 72, как се избиват осички на ГМШ и се набиват докато си в калта, и още и още много весели неща, например, ако счупиш трак. Тези неща в лъскавите проспекти ги няма. На оръжейните изложби кал няма (дочувам ехидния глас на Бае ви Ганьо да обснява, какво точно има и защо някои кръчми в Майнатаун са за предпочитане пред други ... но това го оставям на неговата съвест, отдавна ампутирана във ВНВУ) та такива, несвързани приказки на опиянчени старци ... Cool
Flanker

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 03:24    Заглавие:  

Цитат:
Уважаеми andrei141984, ще ти разкажа една история несвързана много с въпроса ти

Е трябваше ли да се появи той, та да разкажеш такава интересна и истинска история. И ние простосмйртните четем такива неща с интерес Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pe60-ka6ika

МнениеПуснато на: Чет 24 Яну 2008, 20:51    Заглавие:  

ееееееех "Вълча поляна".местност за която съм запазил специално място в моето сърце.
аз си спомням вднъж как 2 класни кашици се прибирахме с един ЗиЛ 130 (към 30 човека бяхме тогава) и как ЗиЛ-а закъса и го бутахме като амали из локвите. за пръв път бутах такова голямо нещо
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пет 25 Яну 2008, 17:27    Заглавие:  

andrei141984 написа:
Да заради планинския релеф.От това ,което чета в пресата и гледав ВТК какво излиза 9-та бригада от бронетанкова става механизирана, ако не се лъжа.Голяма простотия поне според мен, да останем само с една танкова бригада.Преди време (януари2006г.) един лейтенант от 9-та ми каза ,че броят на танковете в нея бил 180-200.Струва ми се много.Може би е визирал времето на Варшавския договор.ПРР1 все пак танковете от 9-та ще ги режат ли или известно количество ще консервират.Въпросите ми са инфантилни ,защото не съм военен като вас,но това което става в БА адски ме вълнува.Извинете ме за липсата на стил в озе специфичен,професионален изказ.

Чети бе друже
Танковете идват в Сливен
прочети в темата за 13-БРТБР
Всички годни 72-ки идват в Сливен!
От София,Айтос и Ямбол!

ICQ Номер 
прр1

МнениеПуснато на: Съб 26 Яну 2008, 00:42    Заглавие:  

Човека пита, що да не му отговорим. Ама питането му е по-вече за съвсем друга тема. Вярно, тема "Военно строителство" във форума няма. Ама няма точно аз да я създам. Така или иначе специалистите по въпросния предмет в България са точно толкова колкото и тези, които знаят какво трябва да се направи с националния отбор по футбол! Как да обясниш, защо танковите бригади в НРБ са били 5? Какво е КСВ? Защо танковите бригади "са на една линия"? (Не, че "са на една линия") Какво е "оперативно направление"? ЕСРОС и още такива тъпотии. Какво е "военна статистика" и има ли тя почва унас? А лафа "БНА се състои от СВ, ВВС, ВМФ и 9-та танкова бригада" вече може би е "антикварна рядкост". В същност защо БНА се е състояла точно от еди какво си? А, къде е ОВС на "Варшавския договор"?
Ширината на скатката на партенките на пехотинците зависи от плановете за развръщане и мобилизация на ГЩ!

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 09 Мар 2011, 13:01    Заглавие:  

Две снимки от Гугле Ърт.
Click to see if image is larger

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
прр1

МнениеПуснато на: Сря 09 Мар 2011, 14:12    Заглавие:  

hello1
Alexxx

МнениеПуснато на: Сря 09 Мар 2011, 14:26    Заглавие:  

Даже наШта къща се вижда!
Върнете се в началото
топчията

Местожителство: единна България

МнениеПуснато на: Пет 18 Мар 2011, 12:45    Заглавие:  

а какво се пишешеш ..................... Rolling Eyes
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=225863&start=105&sid=2b09ebb605736c97ca642e2e2e5e2327
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 22 Ное 2013, 15:17    Заглавие:  

50 годишен юбилей празнува полк.Христо Ямболиев!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
kurti

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг 2014, 19:24    Заглавие: здравейте
Описание на темата: здравейте

...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 3 [44 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0850s ][ Queries: 13 (0.0082s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker