Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ са разочаровани от Македония · Да си бездомник в Унгария вече е наказуемо · Порошенко заплаши Русия и заяви, че НАТО има какво да научи от неговите войници · Какво е химическа кастрация и колко е ефективна? Патриотите се обявиха за връщане на .... · НАТО с команден център за кибервойна от 2023 г. · Лавров: Русия напуска сама Съвета на Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 17 Окт 2018, 02:55
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Въпроси за изкарване на PPL в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Автор Съобщение
els5903

МнениеПуснато на: Пет 12 Сеп 2014, 00:54    Заглавие:  Въпроси за изкарване на PPL в България  

Здравейте! Отдавна чета форума, но сега се регистрирах и искрено съжалявам, ако съм нарушил някое от правилата.
На 15 години съм и от както се помня харесвам летенето(но никога през живота си не съм летял Smile ) и малко по малко виждам, че искам с това да се занимавам в живота си. Изключително много обичам авиацията като цяло и особено леката авиация. Просто ги обожавам тези малките самолети като Piper Cherokee,Warrior; Cessna 172, 206 и т.н.(една от мечтаните от мен професии е летателен инструктор). До сега съм прочел една книга, свързана с авиацията(FAA Pilot's Handbook of Aeronautical Knowledge) и "летя" в MS FSX, стараейки се да го правя по възможно най-реалистичния начин със следването на checklist-ове, изготвянето на летателни планове, weight and balance и т.н. и смея да твърдя, че имам познания в сферата(които разбира се трябва да надграждам още и още много пъти), а също така съм и много добре с английския. Обаче от скоро започнаха да ми минават мисли за направата на първата стъпка по дългата пътека към АTPL, а именно изкарването на PPL. Естествено ще трябва да почакам до 16-тия ми рожден ден, за да мога да започна, но искам да съм информиран от рано. Въпросите ми са:
1. Ще съм крайно благодарен, ако някой може да ми каже актуална цена на курса. Повечето цени, които видях са от преди около 6-7 години, а вероятно са се вдигнали до сега.
2. Тъй като прочетох, че се изисква минимум 17-годишна възраст, за да получиш бревета, възможно ли е да започна курса по такъв начин на 16 години, че да го завърша като стана на 17 години? Извинявам се, ако въпроса ви се стори глупав.
3. Според вас струва ли си да започна толкова рано, а също така и в България? Въпреки ,че ми е рано да мисля за това, се чудех дали да не изкарам цялата практическа подготовка някъде в чужбина, заради евентуално по-ниските цени и може би качеството на обучение.
4. Може би това ще е поредния глупав въпрос, но съм 190 см. висок. Това дали ще е проблем? И също така, ако има такава, колко е горната граница на ръст, за да станеш комерсиален пилот?
5. И последният въпрос ми е има ли АУЦ-ове на Летище София(много по-удобен ще ми е транспорта на там) и, ако има как са им цените в сравнение с на тези извън София?

Благодаря ви много предварително! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0503s ][ Queries: 13 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker