Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Китайските медии публикуваха материали за възможностите на руските РЕБ-комплекси · ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: СТРОЕЖЪТ НА НОВОТО ПРИСТАНИЩЕ В КРАЙМОРИЕ Е В ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП! · В близко бъдеще перуанският флот ще получи първия самолет за радиоелектронно разузнаване Fokker- 50 · Съединените щати предадоха два контрабатарейни радара AN / TPQ-36 на Украйна · Одобрено е еврофинансирането за възстановяването на синагогата във Видин · Русия разширява военното присъствие и предприема офанзива. Дания я чака с бойни самолети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 23 May 2019, 07:27
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Въпрос относно снимката от парада с тройка MиГ-19 в България
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [6 Posts]  
Author Message
zlpetrov

PostPosted: Tue 15 Feb 2011, 16:00    Post subject:  Въпрос относно снимката от парада с тройка MиГ-19 в България  

Здравейте колеги.Нов съм във форума,но искам да поправя някои ваши грешки. И така става дума за прословутата снимка на тройка МиГ 19 над София с номера 69 45 и 33. Самолетите са от 21 полк Узунджово.Снимката е правена на 09 09 1961г. на парада.Самолетите се пилотират от: Номер 69 Александър Василев-Сашо Градския, по късно командир на полка.Номер 33 Спас Чаралозов-Чарли и номер 45 от баща ми Петър Златанов Петров и тримата тогава летци от 1 иае.Тази снимка я помня от дете и до днес виси на стената в апартамента на баща ми.Той е летял общо 12 г. в Узунджово ,първо на МиГ 15 ,а от 1958 до 1967 на МиГ 19с. на номера 19 ,31 и 45.От 1967 до 1988 на АН 2 в ССА.Подготвил съм снимки от неговия архив от живота на 21 полк които ще ги кача във форума в най скоро време и ви уверявам че ще ви бъде много интересно. Ще ви издам и една тайна там попаднах на цветна снимка на МиГ 19С.Не мога да кажа дали е обработвана допълнително ,а и той не може да си спомни ,но е факт че снимката е цветна.Успех
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
izd_23_22

PostPosted: Tue 15 Feb 2011, 19:02    Post subject:  

Давай ги!!! А ако имаш някоя и друга история от поделението тип: "авиаторско ежедевие" - още по-хубаво! Предварително ти благодаря
Preslav
[Admin]

PostPosted: Thu 03 Nov 2011, 13:54    Post subject:  

Тази снимка събуди много коментари във ФБ.
Видях, че горе Злати Петров е пуснал точната инфо.

Arrow Тройка МиГ-19 по време на парада на 9 септември 1961 г.

Но пък покрай коментарите уважавани хора като Руси Русев, Рангел Тасков и Слави Петков споделиха доста интересни неща за МиГ-19 в България. Ето ги.
Quote:

Писал съм за тази снимка самолетите са Узунджовски Въз.парад от 60-те г-ни,а не за 1300г-1981г.Борд N*45 на 16.07.1969г катострофира и загина мой съвипусник Петър К Петров 1-ва жертва на ВИП-68г.''ВЕЧНА му ПАМЕТ''.
От март 1970 г в Узунджово не се лети на МИГ-19С.Парада е в времето на 1960-1966г.
От 70-та година деветнейстаците се пребазираха в Доброславци, стана една катастрофа при излитане (самолета се разби в букса на края на полосата) и не след дълго бяха спрени - 1975 г.
През пролетта на 1970г с-тите МИГ-19С от У-ВО с голяма част от лет.състав заминават за Гр.ИГНАТИЕВО и ДОБРОСЛАВЦИ ,където летят до 1975г.НА парада през 1974г МИГ-19 от Доброславци минават в 6-ка ,а Узунджово с МИГ-17 в -10-ка,която се води от к-н АНДОНОВ в състав к-нПетков и л-ти Пахарски,Георгиев,Стоянов,Йотов,Джурелов,Гагов,Хубенов и ст-л-тГосподинов.(ВЕЧНА ПАМЕТ на п-к АНДОНОВ, к-н ГАГОВ и под,п-к ПЕТКОВ).
На откриването на младежкия фестивал-68г. И тогава 2 двойки МиГ-19 прелитат над София.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
zlpetrov

PostPosted: Thu 03 Nov 2011, 15:50    Post subject: МиГ 19 в България  

Някаде публикувах и снимка на всички участници на този парад,подредени по тройки както са прелитали над София,ама къде е не знам.Преславе,помогни ако можеш!
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 29 Jan 2012, 11:37    Post subject:  

Руси Русев:

ТЕЗИ снимки са правени по време на тренировка за парада на 9 септември през 1966 г., , а не през 1961 г. от журналист возен със с-т УМИГ-15.

В книгата "Нашето летище Узунджово" има някои неточности лично съм говорил с п-к Сашо ВАСИЛЕВ той е бил водача на 3-ката,В други години други са летели с борд N*45на парадите.В У-ВО имаше много САШОВЦИ-САШО ГРАДСКИЯ,САШО МАЗНЕВ,САШО ПОПОВ(бог да го прости)САШО ГОГЕВ още лети в чужбина.

Click to see if image is larger

Zlatan Petrov:

Мисля,че Руси е абсолютно прав.В събота заведох баща ми на лов ,там си говорихме много/изпуснах един заек/разказах му за НАШАТА група,тази снимка му е била подарена от бай Андон и Петър Господинов през 72 или 73 когато той се е върнал от Египет,а те са му гостували.Освен това когато го попитах миналата седмица,веднага каза:Това е снимано от спарка и е от тренировка за парада.Ние нямахме фотоапарати, а и на самия парад нямаше време да снимаш,държиш чертата на самолета в ляво или дясно пред теб и не мислиш за нищо друго ,камо ли да снимаш.Който е летял на МИГ 19 знае за какво става въпрос.Така,че още веднъж,заблудата е моя, а Руси Русев се е постарал да изясни произхода на снимката.Приемам неговата версия,още повече,че той е говорил със Сашо Градския и Иван Стойков така,че място за съмнение няма.Само едно ми е интересно,ако аз бях на мястото на бившия министър на транспорта и да знам,че баща ми е пилотирал 45 щях света да обърна.Доколкото знам с борд 45 е загинал Петър Петров
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
tazy

PostPosted: Fri 31 Oct 2014, 06:59    Post subject:  

В У-ВО имаше много САШОВЦИ-САШО ГРАДСКИЯ,САШО МАЗНЕВ,САШО ПОПОВ(бог да го прости)САШО ГОГЕВ още лети в чужбина......!!!
Back to top
Page 1 of 1 [6 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0557s ][ Queries: 13 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker