Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Докладът на комисията Gripen от 44-то народно събрание · Кюрдите на крачка от независимостта · МВР охлади полицаите: Становището за заплатите не е променено · Граничарите вече ще могат да разследват · Президентът покани големи американски компании да инвестират у нас · Софи мотивира за една йога ГАЛЕРИЯ 18++ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 22 Сеп 2017, 01:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Искам да стана военен
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [6 Мнения]  
Автор Съобщение
AK-98

МнениеПуснато на: Съб 15 Апр 2017, 09:05    Заглавие:  Искам да стана военен  

Здравейте ,
Аз съм един 18-годишен млад българин и скоро ми предстои да завърша средното си образование . Както вече предполагате по заглавието мечтата ми е да бъда войник . Проблема е , че нося очила ( около - 1 диоптър късогледство ) и не знам дали съм годен за военна служба . Въпросът ми е : Мислите ли , че биха ме приели в родната армия , ако всичко друго ми е добре , но само се налага да нося очила ? Търсих доста мнения по тази тема във гугъл , но не открих нищо по темата .

Ако отговорът на първия въпрос е " Да " , бих искал да ви попитам какво бихте ми препоръчали : да следвам във висше военно или да бъда обикновен войник ? По принцип не съм роден лидер и , ако не съм компетентен по дадена тема си мълча и това е причината да си мисля , че не бих станал добър офицер . Но може би във Университета ще ме научат какво да правя .

Обмислям и варианта , ако не ме приемат в армията ни , да следвам Право , но едва ли бих го работил с такъв ентусиазъм , както ако съм в армията . Знам че войник вече не е толкова престижна професия , но самия аз ще се чувствам удовлетворен ако мога да се занимавам с това .

Надявам се да се намерят хора , които да ми дадат съвети , особено такива , които са служили или служат все още .

Поздрави ,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Chelyabinsk

МнениеПуснато на: Нед 16 Апр 2017, 09:00    Заглавие:  

Помисли за операция на очите.
Продължителност - 20 минути. Общата стойност на 300 евро.
Гаранционен срок - 20-30 години.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 16 Апр 2017, 18:49    Заглавие:  

Защо да си прави операция човекът? Само един диоптър късогледство не е много. Щом могат очилата да стоят стабилно при всякакви условия, с каска и др. принадлежности по главата, какъв е проблемът? Ще го вземат. Има други, много по-сериозни проблеми, пред които ще се изправи. Много зависи от рода войски, но в повечето случаи физическата издържливост е решаваща. Е, ще има един период на свикване с колегите (и те с него), режима, началниците, гърмежите и т.н., който ще трае няколко месеца и през който ще се изисква понижена емоционална чувствителност и повишена психическа устойчивост, но ако издържи психически и физически, по-нататък ще му е по-леко. Но физическото натоварване няма да намалее, разбира се.
AK-98

МнениеПуснато на: Нед 16 Апр 2017, 21:17    Заглавие:  

конструктор написа:
Защо да си прави операция човекът? Само един диоптър късогледство не е много. Щом могат очилата да стоят стабилно при всякакви условия, с каска и др. принадлежности по главата, какъв е проблемът? Ще го вземат. Има други, много по-сериозни проблеми, пред които ще се изправи. Много зависи от рода войски, но в повечето случаи физическата издържливост е решаваща. Е, ще има един период на свикване с колегите (и те с него), режима, началниците, гърмежите и т.н., който ще трае няколко месеца и през който ще се изисква понижена емоционална чувствителност и повишена психическа устойчивост, но ако издържи психически и физически, по-нататък ще му е по-леко. Но физическото натоварване няма да намалее, разбира се.

Има ли хора с очила , които служат сега или са служили ? Говоря за професионална служба , за казармата ми е ясно че е имало .
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Пон 17 Апр 2017, 08:55    Заглавие:  

АК-98 моят съвет е да звънни във военното окръжие в града в който живееш и там ще ти отговорят на въпросите.

Ето разгледай и тези линкове:

http://www.comd.bg/bg/content/kandidati

http://www.comd.bg/bg/content/kandidati-za-obuchenie-vv-visshite-voenni-uchilishcha-i-profesionalni-kolezhi

http://www.comd.bg/sites/default/files/public_files/2015_11_05new_usloviq_za_kamdidatstvane_vuv_vvu_0_2.pdf

http://www.comd.bg/bg/content/kontakti
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 17 Апр 2017, 09:27    Заглавие:  

Май никъде в интернет не са дадени изискванията за кадрови войник. За кандидатстване във военните училища се изисква зрителна острота 1 без корекция за всяко око. Това го разбирам така: Без очила трябва да имаш разрешаваща способност на очите 1 ъглова минута, като това се проверява на разстояние 5 метра. Т.е. от това разстояние трябва да различаваш 2 точки, отстоящи на около 1,45 мм една от друга.
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [6 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2788s ][ Queries: 13 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker