Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Москва: Оръжията в Крим могат да отблъснат всяка атака · Талибаните убиха десетки войници и превзеха база · Тимошенко ще се кандидатира за президент · В Унгария вече е незаконно да се помага на бежанци · ЕС отвръща на американския удар · Северна Корея има 3000 ядрени обекта ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ХЕМУС" 2018(44)
The time now is Thu 21 Jun 2018, 04:46
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
РАКЕТОМОДЕЛИЗЪМ
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 4 of 4 [58 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4
Author Message
metero

PostPosted: Wed 12 Apr 2006, 12:49    Post subject:  

Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.
Back to top
View user's profile Send private message 
нитрат
Guest

PostPosted: Wed 12 Apr 2006, 16:56    Post subject:  

имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.
Back to top
kambera

PostPosted: Wed 12 Apr 2006, 21:34    Post subject:  

metero wrote:
Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.

И от мен ПОЗДРАВ Very Happy
Back to top
ICQ Number 
metero

PostPosted: Wed 12 Apr 2006, 21:40    Post subject:  

нитрат wrote:
имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.

смеси го с някава основа калиева, натриева) и ако замирише на амоняк...
Амониевия е страшно хигроскопичен, оставен на балкона за една нощ става мокър, калиевия само влажен...
смеси малко със сяра и въглен и като запалиш ако гори бързо..
Back to top
Дим4о Желев

PostPosted: Sun 23 Apr 2006, 20:51    Post subject:  

виждам 4е скоро никои не е писал и затова ре6их да задам 1 вьпрос.
по ловно рибарските магазини се продават малки сигнални ракети за газови пистолети.те представляват пресовани 6а6ки изтрелват се посредством капсул.ако се сложат няколко в корпус може ли да се полу4и двигател.задавам този вапрос за6тото при изгарянето си отделят газове а пресовките не са избухливи.
Back to top
moonclub

PostPosted: Sun 23 Apr 2006, 21:37    Post subject:  

При изгарянето си тези шашки отделят много малко газове, понеже съдържат най-често нитрат + магнезий или друга подобна смес. Тези смеси се наричат сигнални или осветителни и основната им функция е да отделят светлина. Освен това температурата им на горене е много висока, а те излитат не поради реактивен ефект, а поради изстрелването им от капсата. Освен това в единия край е пресован димен барут за по-лесно запалване.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Fri 12 May 2006, 10:52    Post subject:  

Cool Cool Cool
Мисля че ще ви бъде интересно:
Первый чемпионат мира по ракетомодельному спорту среди юношеских сборных и взрослых участников пройдет на Байконуре. В соревнованиях примут участие около 500 спортсменов из 25 государств.
Среди претендентов на проведение чемпионата были такие страны, как Италия, Испания, Китай, Сербия и Черногория, Румыния, Польша, Россия. В пресс-службе города заметили, что отбор претендентов проходил два года, в итоге победу одержал казахстанский город Байконур, где находится одноименный космодром.
Для проведения соревнований выбран район высохшего соленого озера неподалеку от измерительного комплекса «Сатурн» – это 12 км от Байконура. Тут будет вестись строительство спортивного лагеря с плацдармом для запуска моделей ракет, палаточным городком, полевой кухней и др.
Мэр Байконура Александр Мезенцев выразил надежду, что «Роскосмос», Министерство обороны России, а также казахстанские организации, посодействуют в проведении мероприятия.
http://www.annews.ru

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
metero

PostPosted: Sun 04 Jun 2006, 18:44    Post subject:  

Какво стана в Ловеч, имаше ли състезания? А снимки?
Back to top
mi6o_mc's

PostPosted: Sun 04 Jun 2006, 18:50    Post subject:  

http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=759
http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=428&start=15

Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 29 Apr 2012, 10:05    Post subject:  

Arrow ЗАСЛУЖЕНИ ОТЛИЧИЯ ЗА НАШИ РАКЕТОМОДЕЛИСТИ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Nightborn

PostPosted: Mon 10 Jul 2017, 13:54    Post subject: захарен двигател- помощ  

Здравейте,
Първо да се застраховам че вече имах проблеми в друг един сайт, уж за моделистика!
Ако темата ми не е подходяща за тук моля да я изтриете и на лични да ми дадете линк към място където тази тема е ПОДХОДЯЩА !
А сега за какво иде реч:
В неделя опитах да произведа "захарен" двигател за да изстреляме с моят племенник няколко ракети.
Аз ще кажа каво правих, а тия дето знаят ще кажат какво сбърках.
Взех 65% (тегловни) окислител. (нарочно не споменавам какъв точно е, за да не ме обяви някой за човек дето кара децата да палят къщи и да правят "глупости. Който може да ми помогне знае какъв е оислителят на базата на калий). Към това прибавих 35% захар . В едно съдче ги смесих и ги залях с вода до пълно разтваряне. После нагряване до ЧАСТИЧНО изпаряване на водата и след това нагряване и бъркане. Направих два опита. В първият нагрявах и бърках до карамелизиране на захарта (цвят на фастъчено масло) , а вторият нагрявах само до изпаряване на водата и може би много леко карамелизиране (свят на много леко златисто ).
Ресултати:
- Първи случай:
. Много трудно възпламеняване
. Нестабилно и бавно горене с тенденция на самозагасване.(има моменти в които някак си част от сместта изгаря бързо и нормално но веднага след това всичко се забавя .)
. при горенето се образуват бели топчета който предполагам са нереагирал окислител.
(И в двата случая се касае за атмосферно изгаряне. )
- Втори случай:
.Горенето се подобри - прилича на горене подобаващо за целта. Когато гори е стабилно и без резки промени.
. но след малко идва момент в който сместта са самозагасява. (отсъстват ония, белите топчета)
Забравих да кажа ,че при вторият случай ползвах захар от друг източник.
За да избегнем разни грешки, искам да кажа : Аз съм мъж на 53г. с много опит в техниката. Не съм подпалвач, нито съм от ХАМАС, както и глупак (такъв ме изкараха в другият форум където потърсих помощ). Ако има от къде да се купят ЗАКОННО готови двигатели, то моля да ми дадете линк (аз съм доста зает човек и предпочитам да си купя нещо готово и стандартно, от колкото да ме пече слънцето цял ден и на края да получа НИКАКВИ резултати , както вчера). Питането ми е именно до хора, правили и ползвали такива двигатели, хора с опит !
Благодаря предварително на озовалите се !
Лек и успешен ден от мен на всички !
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 10 Jul 2017, 18:45    Post subject:  

Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Back to top
Nightborn

PostPosted: Tue 11 Jul 2017, 06:08    Post subject: благодаря  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Благодаря за отговора. Не съм от София, но имам роднини там. Ще им поръчам да проверят.
Back to top
Page 4 of 4 [58 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0655s ][ Queries: 15 (0.0063s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker