Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ФОТО-ФАКТ: КОРАБ NEW LOTUS В БУРГАС! · Ройтерс: Български вицепремиер иска нови закони за справянето с радикалния ислям · Путин намали и замрази заплатата си за още 1 година · Министърът на отбраната Красимир Каракачанов ще участва в тържественото отбелязване на 105-ата годишнина от Освобождението на гр. Кърджали · Напрежението в Киев расте! Десен сектор обяви готовност да щурмува парламента · Какво се случва днес? След драмата в столично школо, сега пък евакуираха училище в Силистра ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Fr 20 Okt 2017, 05:18
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
РАКЕТОМОДЕЛИЗЪМ
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 4 von 4 [58 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4
Autor Nachricht
metero

Beitrдge: 7

BeitragVerfasst am: Mi 12 Apr 2006, 12:49    Titel:  

Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
нитрат
Gast

BeitragVerfasst am: Mi 12 Apr 2006, 16:56    Titel:  

имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.
kambera

BeitragVerfasst am: Mi 12 Apr 2006, 21:34    Titel:  

metero hat Folgendes geschrieben:
Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.

И от мен ПОЗДРАВ Very Happy
ICQ-Nummer 
metero

BeitragVerfasst am: Mi 12 Apr 2006, 21:40    Titel:  

нитрат hat Folgendes geschrieben:
имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.

смеси го с някава основа калиева, натриева) и ако замирише на амоняк...
Амониевия е страшно хигроскопичен, оставен на балкона за една нощ става мокър, калиевия само влажен...
смеси малко със сяра и въглен и като запалиш ако гори бързо..
Дим4о Желев

Beitrдge: 1

BeitragVerfasst am: So 23 Apr 2006, 20:51    Titel:  

виждам 4е скоро никои не е писал и затова ре6их да задам 1 вьпрос.
по ловно рибарските магазини се продават малки сигнални ракети за газови пистолети.те представляват пресовани 6а6ки изтрелват се посредством капсул.ако се сложат няколко в корпус може ли да се полу4и двигател.задавам този вапрос за6тото при изгарянето си отделят газове а пресовките не са избухливи.
moonclub

Beitrдge: 12

BeitragVerfasst am: So 23 Apr 2006, 21:37    Titel:  

При изгарянето си тези шашки отделят много малко газове, понеже съдържат най-често нитрат + магнезий или друга подобна смес. Тези смеси се наричат сигнални или осветителни и основната им функция е да отделят светлина. Освен това температурата им на горене е много висока, а те излитат не поради реактивен ефект, а поради изстрелването им от капсата. Освен това в единия край е пресован димен барут за по-лесно запалване.
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27451

BeitragVerfasst am: Fr 12 Mai 2006, 10:52    Titel:  

Cool Cool Cool
Мисля че ще ви бъде интересно:
Первый чемпионат мира по ракетомодельному спорту среди юношеских сборных и взрослых участников пройдет на Байконуре. В соревнованиях примут участие около 500 спортсменов из 25 государств.
Среди претендентов на проведение чемпионата были такие страны, как Италия, Испания, Китай, Сербия и Черногория, Румыния, Польша, Россия. В пресс-службе города заметили, что отбор претендентов проходил два года, в итоге победу одержал казахстанский город Байконур, где находится одноименный космодром.
Для проведения соревнований выбран район высохшего соленого озера неподалеку от измерительного комплекса «Сатурн» – это 12 км от Байконура. Тут будет вестись строительство спортивного лагеря с плацдармом для запуска моделей ракет, палаточным городком, полевой кухней и др.
Мэр Байконура Александр Мезенцев выразил надежду, что «Роскосмос», Министерство обороны России, а также казахстанские организации, посодействуют в проведении мероприятия.
http://www.annews.ru

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
metero

BeitragVerfasst am: So 04 Jun 2006, 18:44    Titel:  

Какво стана в Ловеч, имаше ли състезания? А снимки?
mi6o_mc's

Beitrдge: 27

BeitragVerfasst am: So 04 Jun 2006, 18:50    Titel:  

http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=759
http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=428&start=15

Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42253

BeitragVerfasst am: So 29 Apr 2012, 10:05    Titel:  

Arrow ЗАСЛУЖЕНИ ОТЛИЧИЯ ЗА НАШИ РАКЕТОМОДЕЛИСТИ!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Nightborn

Beitrдge: 2

BeitragVerfasst am: Mo 10 Jul 2017, 13:54    Titel: захарен двигател- помощ  

Здравейте,
Първо да се застраховам че вече имах проблеми в друг един сайт, уж за моделистика!
Ако темата ми не е подходяща за тук моля да я изтриете и на лични да ми дадете линк към място където тази тема е ПОДХОДЯЩА !
А сега за какво иде реч:
В неделя опитах да произведа "захарен" двигател за да изстреляме с моят племенник няколко ракети.
Аз ще кажа каво правих, а тия дето знаят ще кажат какво сбърках.
Взех 65% (тегловни) окислител. (нарочно не споменавам какъв точно е, за да не ме обяви някой за човек дето кара децата да палят къщи и да правят "глупости. Който може да ми помогне знае какъв е оислителят на базата на калий). Към това прибавих 35% захар . В едно съдче ги смесих и ги залях с вода до пълно разтваряне. После нагряване до ЧАСТИЧНО изпаряване на водата и след това нагряване и бъркане. Направих два опита. В първият нагрявах и бърках до карамелизиране на захарта (цвят на фастъчено масло) , а вторият нагрявах само до изпаряване на водата и може би много леко карамелизиране (свят на много леко златисто ).
Ресултати:
- Първи случай:
. Много трудно възпламеняване
. Нестабилно и бавно горене с тенденция на самозагасване.(има моменти в които някак си част от сместта изгаря бързо и нормално но веднага след това всичко се забавя .)
. при горенето се образуват бели топчета който предполагам са нереагирал окислител.
(И в двата случая се касае за атмосферно изгаряне. )
- Втори случай:
.Горенето се подобри - прилича на горене подобаващо за целта. Когато гори е стабилно и без резки промени.
. но след малко идва момент в който сместта са самозагасява. (отсъстват ония, белите топчета)
Забравих да кажа ,че при вторият случай ползвах захар от друг източник.
За да избегнем разни грешки, искам да кажа : Аз съм мъж на 53г. с много опит в техниката. Не съм подпалвач, нито съм от ХАМАС, както и глупак (такъв ме изкараха в другият форум където потърсих помощ). Ако има от къде да се купят ЗАКОННО готови двигатели, то моля да ми дадете линк (аз съм доста зает човек и предпочитам да си купя нещо готово и стандартно, от колкото да ме пече слънцето цял ден и на края да получа НИКАКВИ резултати , както вчера). Питането ми е именно до хора, правили и ползвали такива двигатели, хора с опит !
Благодаря предварително на озовалите се !
Лек и успешен ден от мен на всички !
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27451

BeitragVerfasst am: Mo 10 Jul 2017, 18:45    Titel:  

Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Nightborn

Beitrдge: 2

BeitragVerfasst am: Di 11 Jul 2017, 06:08    Titel: благодаря  

Елемаг hat Folgendes geschrieben:
Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Благодаря за отговора. Не съм от София, но имам роднини там. Ще им поръчам да проверят.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 4 von 4 [58 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.2671s ][ Queries: 15 (0.0058s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker