Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Димитров за откритията по дъното на Черно море :открили са над 2500 кораба, заедно с товара им · Главнокомандващият на руските въздушно-десантни войски в реанимацията със счупен гръбнак след ужасяваща катастрофа (СНИМКИ/ВИДЕО) · Вицеадмирал Пламен Манушев с горещ коментар за казуса с "Грипен" и "Президент гейт" · СЕГА.БГ : България започва нови преговори за боен самолет · Георги Георгиев за Фрог: Чайка е у нас заради Пеевски, Дунарит и Емко · Борисов за Радев: Не е добра практика отвъд океана да ми се дават съвети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 20 Сеп 2017, 00:23
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
РАКЕТОМОДЕЛИЗЪМ
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 4 [58 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
metero

МнениеПуснато на: Сря 12 Апр 2006, 12:49    Заглавие:  

Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
нитрат
Гост

МнениеПуснато на: Сря 12 Апр 2006, 16:56    Заглавие:  

имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.
Върнете се в началото
kambera

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 12 Апр 2006, 21:34    Заглавие:  

metero написа:
Днес е ден на космонавтиката- преди 45 години Гагарин излетя в космоса.
Поздравявам всички ракетолюбители.

И от мен ПОЗДРАВ Very Happy
Върнете се в началото
ICQ Номер 
metero

МнениеПуснато на: Сря 12 Апр 2006, 21:40    Заглавие:  

нитрат написа:
имам вьпрос.Как мога да разбера дали нитрата които имам е калиев или амониев.отново е на гранули но 4овека които го донесе каза калиев.

смеси го с някава основа калиева, натриева) и ако замирише на амоняк...
Амониевия е страшно хигроскопичен, оставен на балкона за една нощ става мокър, калиевия само влажен...
смеси малко със сяра и въглен и като запалиш ако гори бързо..
Върнете се в началото
Дим4о Желев

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед 23 Апр 2006, 20:51    Заглавие:  

виждам 4е скоро никои не е писал и затова ре6их да задам 1 вьпрос.
по ловно рибарските магазини се продават малки сигнални ракети за газови пистолети.те представляват пресовани 6а6ки изтрелват се посредством капсул.ако се сложат няколко в корпус може ли да се полу4и двигател.задавам този вапрос за6тото при изгарянето си отделят газове а пресовките не са избухливи.
Върнете се в началото
moonclub

МнениеПуснато на: Нед 23 Апр 2006, 21:37    Заглавие:  

При изгарянето си тези шашки отделят много малко газове, понеже съдържат най-често нитрат + магнезий или друга подобна смес. Тези смеси се наричат сигнални или осветителни и основната им функция е да отделят светлина. Освен това температурата им на горене е много висока, а те излитат не поради реактивен ефект, а поради изстрелването им от капсата. Освен това в единия край е пресован димен барут за по-лесно запалване.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 12 Май 2006, 10:52    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Мисля че ще ви бъде интересно:
Первый чемпионат мира по ракетомодельному спорту среди юношеских сборных и взрослых участников пройдет на Байконуре. В соревнованиях примут участие около 500 спортсменов из 25 государств.
Среди претендентов на проведение чемпионата были такие страны, как Италия, Испания, Китай, Сербия и Черногория, Румыния, Польша, Россия. В пресс-службе города заметили, что отбор претендентов проходил два года, в итоге победу одержал казахстанский город Байконур, где находится одноименный космодром.
Для проведения соревнований выбран район высохшего соленого озера неподалеку от измерительного комплекса «Сатурн» – это 12 км от Байконура. Тут будет вестись строительство спортивного лагеря с плацдармом для запуска моделей ракет, палаточным городком, полевой кухней и др.
Мэр Байконура Александр Мезенцев выразил надежду, что «Роскосмос», Министерство обороны России, а также казахстанские организации, посодействуют в проведении мероприятия.
http://www.annews.ru

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
metero

МнениеПуснато на: Нед 04 Юни 2006, 18:44    Заглавие:  

Какво стана в Ловеч, имаше ли състезания? А снимки?
Върнете се в началото
mi6o_mc's

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед 04 Юни 2006, 18:50    Заглавие:  

http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=759
http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=428&start=15

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 29 Апр 2012, 10:05    Заглавие:  

Arrow ЗАСЛУЖЕНИ ОТЛИЧИЯ ЗА НАШИ РАКЕТОМОДЕЛИСТИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Nightborn

МнениеПуснато на: Пон 10 Юли 2017, 13:54    Заглавие: захарен двигател- помощ  

Здравейте,
Първо да се застраховам че вече имах проблеми в друг един сайт, уж за моделистика!
Ако темата ми не е подходяща за тук моля да я изтриете и на лични да ми дадете линк към място където тази тема е ПОДХОДЯЩА !
А сега за какво иде реч:
В неделя опитах да произведа "захарен" двигател за да изстреляме с моят племенник няколко ракети.
Аз ще кажа каво правих, а тия дето знаят ще кажат какво сбърках.
Взех 65% (тегловни) окислител. (нарочно не споменавам какъв точно е, за да не ме обяви някой за човек дето кара децата да палят къщи и да правят "глупости. Който може да ми помогне знае какъв е оислителят на базата на калий). Към това прибавих 35% захар . В едно съдче ги смесих и ги залях с вода до пълно разтваряне. После нагряване до ЧАСТИЧНО изпаряване на водата и след това нагряване и бъркане. Направих два опита. В първият нагрявах и бърках до карамелизиране на захарта (цвят на фастъчено масло) , а вторият нагрявах само до изпаряване на водата и може би много леко карамелизиране (свят на много леко златисто ).
Ресултати:
- Първи случай:
. Много трудно възпламеняване
. Нестабилно и бавно горене с тенденция на самозагасване.(има моменти в които някак си част от сместта изгаря бързо и нормално но веднага след това всичко се забавя .)
. при горенето се образуват бели топчета който предполагам са нереагирал окислител.
(И в двата случая се касае за атмосферно изгаряне. )
- Втори случай:
.Горенето се подобри - прилича на горене подобаващо за целта. Когато гори е стабилно и без резки промени.
. но след малко идва момент в който сместта са самозагасява. (отсъстват ония, белите топчета)
Забравих да кажа ,че при вторият случай ползвах захар от друг източник.
За да избегнем разни грешки, искам да кажа : Аз съм мъж на 53г. с много опит в техниката. Не съм подпалвач, нито съм от ХАМАС, както и глупак (такъв ме изкараха в другият форум където потърсих помощ). Ако има от къде да се купят ЗАКОННО готови двигатели, то моля да ми дадете линк (аз съм доста зает човек и предпочитам да си купя нещо готово и стандартно, от колкото да ме пече слънцето цял ден и на края да получа НИКАКВИ резултати , както вчера). Питането ми е именно до хора, правили и ползвали такива двигатели, хора с опит !
Благодаря предварително на озовалите се !
Лек и успешен ден от мен на всички !
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 10 Юли 2017, 18:45    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Върнете се в началото
Nightborn

МнениеПуснато на: Вто 11 Юли 2017, 06:08    Заглавие: благодаря  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Ако си от София ето тук има добри двигатели, запалки, ракети и други неща по темата. Лично съм ги пробвал и знам че работят:
http://www.bezpanika.com/

Благодаря за отговора. Не съм от София, но имам роднини там. Ще им поръчам да проверят.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 4 [58 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2721s ][ Queries: 15 (0.0048s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker